Ordu
DOLAR13.6271
EURO15.2324
ALTIN787.08
reader

ALTIN MADENİ İÇİN DEDE TOPRAĞINI TERK EDECEKLER

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTIN MADENİ İÇİN DEDE TOPRAĞINI TERK EDECEKLER
Abone ol
VAHŞİ KAPİTALİZMİN ACI YÜZÜ Fatsa’da siyanür kullanılarak altın çıkarılan madenin çevresindeki 27 ev mühürlenerek ikamet edenlerin evleri boşaltması istendi. Fatsa Doğa ve Çevre Derneği Başkanı Zeki Odabaş alanda bir açıklama yaparak duruma tepki gösterdi.  

2013’TEN BERİ BASKI VAR

Evlerin mühürlendiği Yukarıtpe Mahallesinin Maksutlu mevkiinde Fatsa Doğa ve Çevre Derneği Başkanı Zeki Odabaş şu açıklamayı yaptı: “Bu bölgede 2013 yılından buyana faaliyet gösteren altın madeninin bölge halkına yaptığı baskı ve zulüm her geçen gün artarak devam etmektedir. Yıllarca toprağın altına vurulan yüzlerce sondaj ile toprağın altını delik deşik edeceksin daha sonra da dinamitleri patlatarak toprağın doğal yapısını bozacaksın.

MADEN HAVUZU YAPMAK İSTİYORLAR

Bunu yaptıktan sonra da mahallede mevcut evlerin birkaçında meydana gelen çatlaklar var diye mahalleyi boşaltacaksın. Esas amaç bu bölgeye kurulacak 240 bin dönüm maden atık havuzu veya bizim adına zehir havuzu dediğimiz havuzun yapılmasıdır. Çünkü bu zehir havuzunun yapılabilmesi için bu bölgenin boşaltılması gerekmektedir. Bu bölge ya zehir havuzunun içinde veya çok yakınında kalmaktadır. Doğal afet var diye mahalleyi boşaltmak istemektedirler.

MAKSUTLU’DA 27 EV MÜHÜRLENDİ

Bu bölgenin en büyük doğal afeti; insanları zararsız diye kandırarak buraları yaşanamaz hale getirenlerdir. Bölge halkına bu eziyeti, bu baskıyı reva görenlere bir kez daha seslenmek isterim ki her gecenin bir sabahı olduğu gibi bu karanlık günler de çok yakında aydınlığa kavuşacaktır. O zaman bu zulümlere göz yumanlar ve görevini yapmayanlar da yapmadıkları görevlerinin cezalarını göreceklerdir. Burada 91 ev incelendi AFAD 27 evi mühürleyerek içinde oturulmamasını istedi.” Hasan Cem Özel  

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
FİSKOBİRLİK’ten Sigorta UyarısıÖnceki Haber

FİSKOBİRLİK’ten Sigorta Uyarısı

Laboratuvar hizmeti alınacaktırSonraki Haber

Laboratuvar hizmeti alınacaktır

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar