VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9499
EURO18.4114
ALTIN1034.4
reader

ALTINORDU BELEDİYESİ ASIRLIK BİR HAYALİ DAHA GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTINORDU BELEDİYESİ ASIRLIK BİR HAYALİ DAHA GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ
Abone ol

Altınordu Belediyesi, 5 mahallenin kuşaktan kuşağa aktarılan asırlık hayalini gerçeğe dönüştürdü. Altınordu Belediye Başkan Aşkın Tören'in talimatıyla harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri açtığı yeni yol ile Alisayvan, Erenli, Alınca, Gökömer ve Hürriyet mahallelerinin Altınordu şehir merkezine mesafesini 9 kilometre kısalttı ve yüz yıllık mazisi bulunan bir yol hikayesini daha mutlu sona kavuşturdu. Çetin coğrafyanın geçit vermeyen arazi koşullarında bir yıla yakın süren zorlu çalışmalar sonunda tamamlanan yol bölge sakinlerinin hizmetine sunuldu.

Alisayvan mahallesinden grup yoluna bağlanan yeni alternatif güzergâh ile Alisayvan Mahallesinin Altınordu şehir merkezine 32 kilometre olan mesafesi 23 kilometreye düştü. Yapılan çalışma ile 5 mahalle için oluşturulan 9 kilometre daha kısa alternatif bağlantı yolu mahalleleri birbirine bağlarken bölgede bulunan mahallelerin şehir merkezine ulaşımında ve bölge sakinlerinin tarımsal faaliyetlerinde hem zamandan hem de maliyetten büyük tasarruf sağlayacak.

"ÖRNEK ÖNCÜ VE MODEL OLACAK BİR BELEDİYECİLİK ORTAYA KOYUYORUZ"

Yapılan çalışmaları değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, "Her şey insan içindir. Bizim belediyecilik anlayışımız şehre hizmet insana hürmet’tir." dedi. Geride bıraktıkları 28 ayda birçok akut sorunu çözüme kavuşturduklarına dikkat çeken Tören sözlerini şöyle tamamladı:

"Dönemimiz içerisinde her alanda örnek öncü ve model olacak bir belediyecilik ortaya koymak için seferberlik anlayışıyla çalışıyoruz. Tamamen kendi öz kaynaklarıyla tasarrufla büyüyen, tasarrufla oluşturduğu artı değeri hizmete dönüştüren ama hizmetten asla tasarruf etmeyen, 28 aydır 1 Lira kredi kullanmamış, 1 Lira borçlanmamış, 1 Lira faize bulaşmamış, üstelik geçmişten gelen borçların da önemli bir kısmını ödemiş bütün bunların yanında dev altyapı ve üstyapı yatırımlarıyla şehirde başlattığımız modern değişim ve dönüşümü fark edilir hale getirmiş bir belediyeyiz. Şehir merkezinde bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla neredeyse orta ölçekli üç dört ilçe büyüklüğünde bölgeleri alt ve üstyapısıyla tamamen yeniledik."

MUHTAR EROL YILDIRIM ‘’BİR ASIRLIK HAYALİMİZDİ BAŞKANIMIZ SAYIN AŞKIN TÖREN’E MÜTEŞEKKİRİZ’’

‘’Altınordu Belediye başkanımız Sayın Aşkın Tören’e bize bu imkânı sunduğu için yöremiz adına müteşekkiriz’’ diyen Alisayvan Mahallesi Muhtarı Erol Yıldırım ‘’Atalarımız dedelerimiz bir asır önce buradan yalın ayak yürümüşler, kara lastikle yürümüşler. Burada zamanı ekonomi olarak düşünürsek sosyoekonomik olarak kazanım var, kültürel olarak kazanım var. Düğünümüzde cenazemizde karşılıklı gidip gelebilmek için uzun yolları dolaşmak zorunda kalırdık.’’ ifadelerini kullandı. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OBB’NİN İŞ MAKİNESİ DEVRİLDİ:2 YARALI Önceki Haber

OBB’NİN İŞ MAKİNESİ DEVRİLDİ:2 YARALI 

UZMAN DOKTOR YILMAZ MEDICAL PARK HASTANESİ’NDE GÖREVE BAŞLADISonraki Haber

UZMAN DOKTOR YILMAZ MEDICAL PARK HASTANE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar