Ordu
DOLAR13.6296
EURO15.1684
ALTIN785.40
reader

‘ALTINORDU BELEDİYESİ HAZIR GİYİM UYGULAMALARI MERKEZİ’ HİZMETE HAZIR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘ALTINORDU BELEDİYESİ HAZIR GİYİM UYGULAMALARI MERKEZİ’ HİZMETE HAZIR
Abone ol
“Altınordu Belediyesi Hazır Giyim Uygulamaları Merkezi” tekstil sektörü için adeta bir okul işlevi üstlenecek. Altınordu Kaymakamlığı'nın da paydaşlarından biri olduğu proje, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) iş birliği ve Altınordu Belediyesi eş finansmanı desteği ile uygulanıyor.

Ordu işgücü piyasasının talep, beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve Altınordu’nun gelecek yıllarını planlayabilmek adına stratejiler geliştiren Altınordu Belediyesi bu projesiyle hem tekstil sektörünün çok önemli bir açığını kapatacak hem de gençleri ve kadınları meslek sahibi yapacak. Altınordu Belediyesi Karacaömer mahallesinde bulunan ve mülkiyeti Belediyeye ait olan âtıl tesisi ekonomiye ve şehre kazandırarak tekstil sektörü için bir eğitim atölyesi haline getirdi.  Son dönemde artan tekstil kümelenmeleri ile tekstil üssü olma yolunda hızla ilerleyen ilimizde sektörün en öneli ihtiyacı olan vasıflı işgücünü Altınordu Belediyesi bu merkezde yetiştirecek. Bir okul, bir eğitim merkezi gibi çalışacak olan Altınordu Belediyesi Hazır Giyim Uygulama Merkezi İşgücü araştırma piyasası raporuna göre temininde güçlük çekilen meslek grubunun başında gelen ve Ordu ilinde en çok aranan nitelikli işçi kategorisinde birinci sırada yer alan “Dikiş Makinesi Operatörü” yetiştirecek. Altınordu Belediyesi yetiştireceği kalifiye işgücü ile sektörel bazda şehri hem tekstil yatırımcıları için bir cazibe merkezine dönüştürecek hem de kadın ve genç istihdamına katkı sağlayacak.

YAKINDA HİZMETE GİRECEK

Önümüzdeki günlerde Altınordu’nun Tekstil Kenti iddiasını güçlendirecek ve şehirde büyük heyecan yaratacak istihdam alanındaki vizyon projelerinden biri olan "Altınordu Tekstil Park" projesinin detaylarını kamuoyu ile paylaşmaya hazırlanan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, belediye aracılığıyla ortaya konacak istihdam odaklı yerel bir kalkınma modelini oluşturacaklarını ifade etti. 

"Projemizin başarısının ve Tekstil Kümelenmesinde de merkez olma iddiamızın altyapısını oluşturuyoruz" şeklinde konuşan Başkan Tören açıklamalarını şöyle sürdürdü: ‘’Her ne kadar şehrimizin coğrafi ve fiziki özellikleri ile sosyal dokusu ve kültürel yapısının sağladığı avantajlar yatırımcı için bir cazibe oluştursa da yatırımcıların olmazsa olmaz taleplerinden biri olan nitelikli işgücü eksikliği bir handikap olarak önümüzde adeta bir set oluşturmaktadır. Daha önce çeşitli vesilelerle dile getirdiğim gibi gerek Belediye başkanı olarak şahsım gerekse Belediye olarak kurumsal anlayışımız bu şehirde gençlerimizin işsizlik sorununa işgücü piyasasında karşılığı olan meslekleri öğreterek çözüm bulmak gayesindeyiz.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÖĞRENCİLERİN ‘HALE ABLASI’Önceki Haber

ÖĞRENCİLERİN ‘HALE ABLASI’

BÖLÜNEN FINDIK BAHÇESİ SAHİPLERİNE "KADEMELİ DESTEK" TALEBİSonraki Haber

BÖLÜNEN FINDIK BAHÇESİ SAHİPLERİNE "KADE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar