Ordu
DOLAR13.5836
EURO15.1514
ALTIN781.37
reader

ALTINORDU BELEDİYESİNİN MOBİL SAĞLIK TARAMA ARACI AŞI İÇİN KIRSAL MAHALLELERDE

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTINORDU BELEDİYESİNİN MOBİL SAĞLIK TARAMA ARACI AŞI İÇİN KIRSAL MAHALLELERDE
Abone ol
Altınordu Belediyesi kırsal mahallelerde sağlık emekçilerinin büyük bir özveri ile yürüttükleri aşılama çalışmalarına Mobil Sağlık Tarama Aracı ile destek veriyor.

Altınordu Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve hastaneye ulaşımda zorluk çeken vatandaşların kapısına sağlık hizmeti götüren Ordu’nun ilk Mobil Sağlık Tarama Aracı toplum sağlığının korunması adına yapılan çalışmalarda aşı hizmetini de Altınordulu’ların ayağına taşıdı.

 

Kesintisiz bir şekilde sürdürdüğü klasik Belediyecilik hizmetlerinin ötesinde Sosyal Belediyecilik anlayışı ile insanın olduğu her yerde var olan Altınordu Belediyesi, toplum sağlığının korunması adına özellikle pandemi sürecinde ortaya koyduğu çalışmalarla örnek oldu. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Sağlık Bakanlığınca yürütülen aşı çalışmaları ile pandemi ile mücadelede örnek olan ülkemizin bu değerli çabalarına büyük oranda aşı olarak destek veren Altınordulu’ların sağlığının korunması adına Altınordu Belediyesi de her türlü katkı ve desteği vermeye devam ediyor.

 

Pandemi sürecinin hemen başında başlattığı hijyen seferberliği ile milyonlarca metrekare kapalı ve açık alanda dezenfekte çalışması yürüten Altınordu Belediyesi sosyal belediyecilikte adeta tarih yazdı. Vatandaşların hastaneye gitmekte kararsızlık yaşadıkları Kovid-19 sürecinde Mobil Sağlık Tarama Aracı ile temel sağlık hizmetlerini vatandaşların kapısına götüren Altınordu Belediyesi ülkemizin salgını bertaraf etmek amacıyla büyük bir mücadele yürüttüğü aşı çalışmalarına Mobil Sağlık Tarama Aracı ile destek veriyor. Altınordu Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile yapılan programla kırsal mahallelerde yürütülen aşı çalışmalarında hizmet veren Mobil Sağlık Tarama Aracı hem aşı kampanyasına destek veriyor hem de Röntgen, ultrason, EKG cihazı ile solunum ve işitme testleri de yapılabilen son sistem teknoloji ile hastane konforu ile vatandaşlara sağlık hizmeti sunuyor.

 

Pandemi sürecinin başından itibaren büyük bir özveri tutkusu ile çalışan sağlık emekçileri ile birlikte Gökömer Mahallesi’nde yürütülen sağlık kontrolü çalışmalarında görev alan Altınordu Belediyesi ekipleri, sağlık tarama aracı ile vatandaşlara birinci basamak sağlık hizmetleri sunulmasına katkıda bulundular. Belediyenin gerçekleştirmiş olduğu sağlık çalışmaları vatandaşlarda büyük bir memnuniyete vesile oldu.

 

BAŞKAN TÖREN, ‘’MOBİL SAĞLIK TARAMA ARACIMIZ İLE 70 MAHALLEMİZE HİZMET VERİYORUZ’’

Mobil Sağlık Tarama Aracı’nın merkeze uzak mahallelerde bulunan ve hastaneye gelmek için zorluk çeken vatandaşlar için çok özel bir çalışma olduğunu aktaran Başkan Tören, “Projeye ‘Ordulu vatandaşlarımızın sağlığı altın değerinde’ sloganıyla başladık. Bu çalışmalarımız kapsamında Altınordu Mobil Sağlık Tarama Aracı’nı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Aracımızla, dış mahalle diye tabir ettiğimiz 70 mahallede aile hekimliği müessesiyle il ve ilçe Sağlık Müdürlüğü koordinesinde tarayıcı sağlık hizmetlerinin ötesine geçerek 1. Basamak sağlık hizmetlerini sağlıyoruz. Uzun ve zorlu bir süreç olan pandemi ile mücadelede devletimiz kararlılıkla bir çalışma yürütüyor. Her zaman yanlarında olduğumuz fedakâr sağlık emekçilerimize olağanüstü gayretleri ve özverileri sebebiyle teşekkür ediyor, tüm hemşehrilerimize sağlık ve esenlik dolu günler diliyorum.” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALTINORDU BELEDİYE MECLİSİ ARALIK AYI OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİÖnceki Haber

ALTINORDU BELEDİYE MECLİSİ ARALIK AYI OL...

‘İNCESAZ’DAN MEST EDEN KONSERSonraki Haber

‘İNCESAZ’DAN MEST EDEN KONSER

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar