Ordu
DOLAR18.5853
EURO18.414
ALTIN1019.3
reader

ALTINORDU, BÜYÜKŞEHİR’İN KARARLARINI ONAYLAMAMALI   

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTINORDU, BÜYÜKŞEHİR’İN KARARLARINI ONAYLAMAMALI   
Abone ol
CHP Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak, “Durugöl konusunda Büyükşehir Belediyesi Ordu halkını kandırmaya ve aldatmaya devam etmektedir. Büyükşehir Belediyesi yürüttüğü gizli pazarlıkları Altınordu Belediye meclisine onaylatma çabası içerisine girmiştir. Bundan sonra bu işlerin günahı da vebalı da AKP gurubunun boynunadır.” dedi.   

Dalak şu açıklamayı yaptı: “Askıya çıkarılan Altınordu 1/1000 uygulama imar planında 100’ün üzerinde parselde alınan meclis kararları plana uygulanmamış ve meclis kararları yok sayılmıştır. İmar planı hazırlama ilkeleri ve yönetmelik şartları tamamen yok kabul edilmiş “askı sınırları” belirlenmeyerek sanki planın tamamı askıya çıkarılmıştır. Yasal zorunluluk gereği Altınordu Belediyesi internet sitesinde askıda bulunan plan paftalarından 2. sıradaki plan paftasını açıp baktığınızda hiçbir yapı adasında yapılaşma koşulunun, yol genişliklerinin, yapı yaklaşma mesafelerinin belirtilmediğini göreceksiniz. Dolayısı ile astığınız şey uygulama imar planı değil boyalı bir resimden ibarettir.

 

KİM OLDUKLARINI BİLİYORUZ HESAP SORACAĞIZ

Aynı sorunlar plan notları konusunda da yaşanmaktadır. Kanunların ve yönetmeliklerin yasakladığı şeyler bazı çıkar guruplarını memnun etmek amacıyla plan notlarına eklenmiş açıkça yasalar çiğnenmiştir. Yasaları, kanunları hiçe sayan bu zihniyetle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Umursamaz tavırlarla kent estetiğini yok ederek, yüksek rantları utanmazca dağıtarak sergiledikleri bu “talancı” zihniyeti lanetliyoruz. Bu işlerin sorumluları tarafımızca tek tek bilinmektedir. Yaptıkları bütün suistimal, adam kayırmacılık ve haksız rantlar partimiz yetkili kurullarınca kayıt altına alınmıştır. Günü geldiğinde hepsinden hesap sorulacaktır. Alan da veren de adaletin önünde hesap verecektir. Yani aslında durum şundan ibarettir. 1/1000 ölçekli Altınordu imar planı askıya çıkarılmamıştır. Yok hükmündedir. Vicdanlarındaki adalet terazisini kırmış insanları vicdanlarıyla baş başa bırakıyoruz.

 

OBB ORDULUYU ALDATIYOR

Durugöl konusunda büyükşehir belediyesi Ordu halkını kandırmaya ve aldatmaya devam etmektedir. Ayrıca ahlaksızca muhtarlar adına kendilerini alkışlatan pankartlar asmak gibi “kasaba kurnazlığı” yaparak bu işten kurtulamayacaklarını kendilerine bir kere daha söylüyoruz. Büyükşehir belediyesi bir kere daha yürüttükleri gizli pazarlıkları Altınordu Belediye meclisine onaylatma çabası içerisine girmiştir. Bundan sonra bu işlerin günahı da vebalı da AKP gurubunun boynunadır. CHP meclis gurubumuzun bu konudaki ısrarlı tutumu devam edecektir. Suçluları ve suç ortaklarını ifşa etmeye devam edeceklerdir.” ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MÜLAKAT  VARSA LİYAKAT YOKTUR!Önceki Haber

MÜLAKAT  VARSA LİYAKAT YOKTUR!

HEMŞİREYE HAKARET VE TEHDİTSonraki Haber

HEMŞİREYE HAKARET VE TEHDİT

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar