Ordu
DOLAR18.8127
EURO20.5734
ALTIN1161.5

ALTINORDU TRAFİK EĞİTİM PARKI ORDU’NUN GÖZDESİ OLDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTINORDU TRAFİK EĞİTİM PARKI ORDU’NUN GÖZDESİ OLDU
Abone ol
Gençlere yönelik çalışmaları sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde “Yerel yönetimler gençlik çalışmaları ödülü” ile ödüllendirilen Başkan Aşkın Tören öncülüğündeki Altınordu Belediyesinin Trafik Eğitim Parkı çocukların, gençlerin ve ailelerin en sevdiği mekanlardan biri haline geldi.

Yaya güvenliği, trafik ve güvenli sürüş eğitimlerinin verildiği Durugöl mahallesinde bulunan 5.152 m2’lik alan üzerinde oluşturulan Trafik Eğitim parkında Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trafik Şube Müdürlüğü iş birliği ile hazırlanan güvenli trafik eğitimleri, program çerçevesinde kesintisiz devam ediyor. Trafik Şube Müdürlüğü görevlilerince verilen teorik ve pratik trafik dersinde minikler hem eğleniyor hem de öğreniyorlar. Eğitime katılan çocuklar Altınordu Belediyesince çeşitli hediyeler ile de ödüllendirilerek teşvik ediliyor.

 

YOĞUN İLGİYLE HER GÜN DOLUP TAŞIYOR

 

Bugüne kadar binlerce öğrenciyi ağırlayan Altınordu Trafik Eğitim Parkı çocukların ve gençlerin öğrenirken eğlenebildikleri ziyaret edenlerin ise hizmet alabildikleri aynı zamanda kültürel ve sportif etkinliklerde de bulunabildikleri çok fonksiyonel bir sosyal yaşam merkezi olarak hem çocukların ve gençlerin hem de ailelerin yoğun ilgisi ile dolup taşıyor. Öğrencilerin tatillerde sinema keyfi ve birçok etkinlik ile eğlendikleri, dinlenip moral depoladıkları Trafik Eğitim Parkı, yeni eğitim öğretim döneminde yapılan planlama çerçevesinde 2022 yıl sonuna kadar 12 BİN 500 öğrenciyi, 2023 yılında ise 25 BİN öğrenciyi ağırlayacak.

 

TRAFİK ORTAMINI BİREBİR YAŞATIYOR

 

Günlük hayatta karşılaşılan trafik ortamını birebir yaşatan Trafik Eğitim Parkı; Yaya geçidi, temsili demiryolu geçidi, döner kavşak, tırmanma şeridi, tünel, trafik sinyalizasyon sistemi, uyarı ışıkları, minimalize edilmiş trafik işaret levhaları ve trafik eğitim sistemleri gibi trafikte yer alan tüm unsurlara sahip. Ayrıca temsili Hastane, Polis noktası ve şarj-Yakıt istasyonunun da yer aldığı şehir görünümünde dizayn edilen parkta Şarjlı araç eğitim alanı da bulunuyor.

 

ALTERNATİF YENİ BİR DİNLENCE VE SOSYAL YAŞAM ALANI OLDU

 

Mevcut projeye çocukların gelişimine katkı sağlayacak oyun alanlarının yanında sportif ve kültürel etkinlik sahaları da ekleyerek hizmete sunan Altınordu Belediyesi, Trafik Eğitim Parkını çocuklar ve aileler için bir cazibe merkezine dönüştürdü. Parkta mevcut çocuk oyun alanlarına eklenen Labirent ve Satranç oyun alanı çocukların öğrenirken eğlenmelerini imkân sağlıyor. Yine parkta bulunan Sinema, Sinema Kafe, Menekşe Kafe Restoran hem çocuklara hem de ziyaretçilere hizmet veriyor. Bisiklet yolları ve yeşil alanlarının yanında içerisinde bulunan yapılarla her türlü ihtiyacın düşünüldüğü Trafik Eğitim Parkı, trafik konusunda farkındalık oluştururken şehrin alternatif bir dinlence ve nefes alma mekânı da oldu.

 

GÜCLÜ VE BÜYÜK TÜRKİYE ONLARIN ELLERİNDE YÜKSELECEK

 

Eğitimden spora, kültürden sanata ve sosyal yaşama çocukların ve gençlerin gelişimlerine katkı sağlayacak her türlü desteği veren ve buna dair altyapıları bir bir hayata geçiren Başkan Aşkın Tören, “ülkemizin ve milletimizin yarınları olan çocuklarımızın, gençlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak ve her alanda en iyi şekilde yetişmelerini sağlamak için tüm imkanlarımızla çalışıyoruz. Yapımını tamamlamış olduğumuz Trafik Eğitim Parkı’mızı, çok fonksiyonel hale getirdik. Bu parkımızın hem çocuklarımız hem de aileleri ile birlikte ziyaretçilerimiz için alternatif yeni bir cazibe merkezi olduğunu görüyoruz. Gösterilen yoğun ilgiden mutluluk duyuyoruz. Gençlik çalışmaları ödüllü bir belediye ve bir şehir olarak çocuklarımıza, gençlerimize yönelik çalışmalarımız artarak devam ederken şehrimize ve insanımıza her alanda canla başla hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. ORDU OLAY

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GÜLYALI VE ÜNYE’DE UYUŞTURUCU OPERASYONUÖnceki Haber

GÜLYALI VE ÜNYE’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU

45 YIL SONRA İLK OKULUMUZDAYIZSonraki Haber

45 YIL SONRA İLK OKULUMUZDAYIZ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar