Ordu
DOLAR13.6296
EURO15.1684
ALTIN785.40
reader

ALTINORDU’DA TRAFİK NEFES ALIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTINORDU’DA TRAFİK NEFES ALIYOR
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediyesinin şehir trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde başlattığı kavşak düzenleme ve yenileme çalışmaları Altınordu ilçesi Düz Mahalle Kışla Caddesi ile D010 Karayolu kesişiminde bulunan Fidangör Sinyalize Kavşağı’nda yaptığı düzenleme ve iyileştirme çalışmaları ile devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesinin şehir trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde başlattığı kavşak düzenleme ve yenileme çalışmalarına tüm hızı ile devam ediliyor. Kentteki araç sayısının artması ile birlikte oluşan trafik yoğunluğuna karşı yeni tedbirler alan Ordu Büyükşehir Belediyesi, daha önce Altınordu ilçesinde Okullar Kavşağı, Atasanayi Kavşağı, Yeni Otogar Kavşağı, Havuzlu Kavşak, Dört Yol Kavşağı, Rus Pazarı Kavşağı, Mevlana Kavşağı, Ulubey Kavşağı, Organize Sanayi Kavşağı, Belediye Kavşağı ve Ünye ilçesinde Sanayi Kavşağı’nda yaptığı düzenleme çalışmaları ile trafikte gözle görülür rahatlama sağlamıştı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ile Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmalarla Altınordu ilçesi Düz Mahalle Kışla Caddesi ile D010 Karayolu kesişiminde bulunan Fidangör Sinyalize Kavşağı’nda anayol üzerinde Giresun istikameti yönünden sağa şehir merkezine dönen araçlar için bir şerit oluşturularak trafik akışının yavaşlaması önlenerek aynı ışık süresinde daha fazla aracın geçişi sağlandı. Ayrıca, Kışla Caddesi üzerinde ışıkta yan yana bekleyen araçlar için 5,5 m olan şerit genişliği 6,5 m’ye çıkarılarak geçişlerin daha rahat yapılması sağlandı. Son olarak kavşak üzerinde yaya geçitlerine de düzenleme yapan ekipler, 4 faz çalışan sinyalizasyon sistemi 3 faza düşürerek bekleme sürelerini belirgin düzeyde azaltılmasını sağlandı.

BAŞKAN GÜLER ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, koordineli bir çalışma ile sıkıntılı görülen bir noktada çalışmaların başarıyla tamamlandığını söyledi.

19 ilçede çalışma kavşak düzenleme çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini belirten Başkan Güler, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimizde başlattığımız kavşak düzenleme çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Ekiplerimiz tarafından çalışma yürütülen bu noktada bir trafik keşmekeşi vardı. Büyükşehir Belediyesi olarak bu sorunu düzeltmeye çalışıyoruz. Bu noktada geçmişte yanlış yapılmış çok sayıda bina ve bunun da sonucu olarak çok sert köşeler var. Bunları olabildiğince düzeltmeye çalışıyoruz. Yaptığımız diğer kavşak düzenleme çalışmaları gibi Fidangör Sinyalize Kavşağı’nda yaptığımız çalışma ile trafikte gözle görülür bir rahatlama ortaya çıktı. Ayrıca bu çalışmaları yaparken bu bölgede karayollarına ait ve çoğunun tıkalı olduğu menfezlerin temizliği de ekiplerimiz tarafında yapıldı. Yani bir yeri yaparken olabildiğince sorun çıkartma olasılığı olan diğer noktalara da el atıyoruz. Diğer taraftan yaptığımız bu çalışmaları vatandaşlarımıza rahatsızlık vermeyecek gün ve zamanda yapıyoruz. Böylelikle hem onlar sıkıntı yaşamıyor hem de ekiplerimiz rahat çalışma imkânı elde ediyor. Bu kavşakta ekiplerimizin yapacağı son rötuşların ardından modern hali ile milletimize hizmet verecek.”

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kavşak düzenleme çalışmaları vatandaşlardan da büyük takdir görmeye devam ediyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÜNYE'DE SAHTE PARA OPERASYONUÖnceki Haber

ÜNYE'DE SAHTE PARA OPERASYONU

TOMAKİN'İN ACI GÜNÜSonraki Haber

TOMAKİN'İN ACI GÜNÜ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar