Ordu
DOLAR9.5305
EURO11.1047
ALTIN549.47

ALTINORDU’DAN 29 EKİM’E FARKLI PROGRAM

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTINORDU’DAN 29 EKİM’E FARKLI PROGRAM
Abone ol
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın coşkusunu şehir olarak hep birlikte yaşayacağımız etkinliklere hazırlanıyoruz.” dedi.

Altınordu Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste konuşan Başkan Tören, Altınordu’nun ticaret ağırlıklı yerleşim alanlarından biri olan Yeni Mahallenin kalbinde yeşil yoğunluklu bir yaşam alanı oluşturmak için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Altınordu Belediye hizmet binasının da içinde bulunduğu proje alanında çalışmaların hızla devam ettiğini kaydeden Başkan Tören, proje tamamlandığında 3000 metrekare yeşil alana sahip bir doğal sosyal kampüs oluşacağını belirtti.  Belediye binasının altında bulunan kapalı otoparkın her yağışta ciddi manada su aldığını bu nedenle bu alanda bir yenilemenin zaruri olduğunu bu sebeple projeye bu alanın da dahil edildiğini ifade eden Başkan Tören açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“BELEDİYE HİZMET BİNASININ ÖNÜNDE YAPILAN ÇALIŞMA BİR ZORUNLULUĞUN SONUCU”

“Belediye hizmet binamızın önünü projemize dahil etmek durumunda kaldık. Otoparkın her yağışta ciddi manada su aldığı otoparkı kullanan vatandaşlarımız ve meclis üyelerimizin de sıkça şahit olduğu bir husustur. Yukarıya yağan yağmurun otoparka geçtiğini gördük. Bir izolasyon ihtiyacı vardı. Sökülüp yenilenmesi gerekliliği teknik olarak da elzemdi. Madem burayı söküyoruz o zaman yeşil alanı, mevcut bu konseptin içerisine dahil ederek buraya bütüncül bir anlayışla hem estetik kaygıları hem şehir kimliği ile hem şehrin karakterine hem de hizmet binamızın altında yapmak istediğimiz Sosyal Kampüsün de ruhuna uygun hale getirelim istedik. Burada tamamen hassasiyetimiz çevre, şehir kimliği ve estetiği ile birlikte bu aidiyeti taçlandırmaktı.”

“MODERN ŞEHİRLER YERİNDE NEFES ALINABİLEN ŞEHİRLERDİR”

“Bütün alanı bölgenin, coğrafyanın iklim şartları içerisinde büyüyebilecek ve şehrin yeşili ve şehrin aidiyet coğrafyamızın bir parçası olan 15-16 yaşındaki yetişkin ağaçlarla birlikte burayı bir ticari merkez değil bir dinlence bir teneffüs yeri olarak planladık ve 700 metrekare büyüklüğünde yapacağımız Safahat, Nutuk Kafemiz içerisinde gençlerimiz öğrencilerimiz sıkıldıklarında dışarı çıkabilecekler. Kadınlarımız için bir Fitness Merkezi, bir Sosyal Market, bir Sanat Galerisi, Aile Danışma Merkezi, Mükemmeliyet Merkezi ile büyük bir Sosyal Kampüste yaklaşık iki bin beş yüz insan popülasyonunu karşılayabilecek bir alan ortaya çıkarıyoruz. Dolayısı ile burada böyle bir alanda Yeni Mahallede insanlarımız 60-65 yaşındaki bir büyüğümüz dinlenmek için torununu dışarıya çıkarmak için komşusu ile sohbet etmek için Çevre yolunu veya Atatürk Bulvarını aşıp da kıyı kenara gitmek zorunda kalmasın. Artık modern şehircilik anlayışında şehirler yerinde nefes alınabilen şehirlerdir. Bittiğinde inşallah yeşil yoğunluklu insanın nefes alabileceği teneffüs edebileceği güzel harikulade bir yaşam bir dinlence bir sosyal çekim merkezine dönüşmesini arzu ediyoruz.”

29 EKİMİ COŞKUYLA KUTLAMAYA HAZIRLANIYORUZ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın coşkusunu şehir olarak hep birlikte yaşayacağımız etkinliklere hazırlanıyoruz.  29 Ekim kutlamaları bizim için çok önemli. İnandığı ülküler etrafında hür iradesiyle cumhuriyeti bizlere armağan etmiş ceddimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk nezdinde aziz Türk milletinin bu büyük hatırasına ve mirasına olan inancımızla ilgili derin bağlılığımızı şehir olarak sunmak ve kutlamak istiyoruz. Kültür ve Sanat şehri, Genç Dostu Şehir olarak özellikle eğitim öğretim akademik yılında şehrimizde ev sahipliği yaptığımız 20 bini aşkın üniversite öğrencimize de bu milli birlik gününde bir etkinlik düzenlemeyi planlıyoruz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Filenin Efeleri Parkeye Çıkıyor!Önceki Haber

Filenin Efeleri Parkeye Çıkıyor!

ÜNYE’NİN ALT YAPISI SAĞLAMLAŞTIRILIYORSonraki Haber

ÜNYE’NİN ALT YAPISI SAĞLAMLAŞTIRILIYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar