VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

ALTINORDU’DAN 40 MİLYON’LUK DESTEK PAKETİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTINORDU’DAN 40 MİLYON’LUK DESTEK PAKETİ
Abone ol

Geçtiğimiz yıl pandemi kaynaklı ekonomik zorlukları en aza indirgemek ve hemşehrileri ile dayanışma içerisinde olmak amacıyla 15 Milyon TL’lik ‘Tamamlayıcı Sosyal Destek Paketi'ni toplumun farklı kesimleri ile buluşturan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, bu yıl ise sosyal desteklere bir yenisini daha ekleyerek 40 milyon TL tutarındaki Tamamlayıcı Sosyal Destek Paketi’nin ilk etabını düzenlenen lansman programıyla açıkladı.

Altınordu Belediyesince devreye alınan yeni sosyal destek paketi kapsamında ekmeğini denizden çıkaran küçük ölçekli 71 balıkçıya toplamda 5275 litre mazot desteği verilecek.

 

BİZ BİZE YETERİZ PAROLASIYLA PAYLAŞARAK BÜYÜYORUZ

 

Altınordu Belediyesinin 40 Milyon TL tutarlı yeni sosyal destek paketinin ilk etabı olan Balıkçılara mazot desteği için Kumbaşı Balıkçı Barınağı’nda düzenlenen programda konuşan Başkan Aşkın Tören, şunları kaydetti: “Bugün bizim için özel bir gün 2021 yılında biz bize yeteriz parolasıyla paylaşarak omuz omuza vererek dayanışarak büyürüz ilkesiyle bir dayanışma hareketi başlatmıştık. Bu başlatmış olduğumuz programın aslında ilham kaynağı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dı. Onun yereldeki seçilmiş temsilcileri olarak bu çalışmalara bizde yük olmak değil, yük almak adına bir sorumluluk bir irade ortaya koyarak tamamlayıcı destek paketi programı adı altında bir çalışma başlattık ve önemli bir çalışmayı geride bıraktık. Sayın cumhurbaşkanımızın riyasetinde işlerin yürümesi değil bu şehrin gelişmesi için bir inisiyatif aldık. Bu sürecin bu şehrin yaşayan insanlarının bu zor süreçte nefes alabilmeleri ayakta durabilmeleri ekonomilerinin dirençli ve dayanıklı olabilmeleri adına ilave ek tedbirlerin devreye sokulması gerekliliğini bizlere emretmiştir.

 

TARİHİ BİR MESULİYET OLARAK GÖRDÜK

 

Altınordu Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden itibaren akılcı yatırım ve tasarruf politikalarıyla bu süreçte etkin bir süreç yönetimini de gerçekleştirmek gibi bir mecburiyetimiz vardı. İşte oluşturduğumuz bu kaynaklarla şehrin alt yapısı klasik belediyecilik dediğimiz hususlar başta olmak üzere yapılan acil eylem planı anlamı içerisindeki yatırımlarımızın yanı sıra sosyal yönlü birtakım adımların pandemi sürecinde ekonomideki durağanlığın küresel piyasalardaki istikrarsızlığın belirsizliğin getirdiği birtakım sonuçlar bu şehrin insanının korunması yanında durulması gerekliliğini ortaya koymuştu. Bizler vatandaşlarımızın zor anlarında ve farklı meslek gruplarımız sektörlerimiz başta olmak üzere onların yanında olmayı tarihi bir mesuliyet olarak gördük.

 

71 KIYI BALIKÇISINA DESTEK

İlkini 2021 yılında ‘Tamamlayıcı Sosyal Destek Paketi’ adı altında başlattığımız, bu yıl da 2’nci fazını sürdürdüğümüz toplumun her kesimine yönelik, özellikle pandemi sürecinde ve ekonomik gelişmeler karşısında sosyal anlamda destek ihtiyacı hissettiğimiz bütün vatandaşlarımıza ‘alan el değil, veren el’ sorumluluğuyla vatandaşlarımızın yanında yer almaya çalışıyoruz.  2021 yılında yaklaşık 15 milyon TL’lik destek paketi ile şehrimizin birçok sosyal kesiminin pandeminin zor şartları altında kendilerinin yanında olmak, dayanışma içerisinde olmak, paylaşmanın ve bereketin bir manada ruhunu yaşatmak istedik. Şimdi “40 Milyon TL “tutarında yeni bir tamamlayıcı destek paketi açıklıyor ve bunun ilk adımı olan “Küçük Ölçekli Balıkçılarımıza Mazot Desteği” programını gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda bugün de balıkçılarımızın emekçilerimizin yanındayız. Ekmeğini denizden çıkaran küçük ölçekli 71 balıkçımıza mazot desteği vereceğiz” dedi. ORDU OLAY

 

 

KİMLER KATILDI?  

Programa Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Ordu İl Tarım Müdürlüğü ve Kamu kurumlarının temsilcileri, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı Selman Altaş, AK Parti Altınordu Kadın Kolları Başkanı Bilgi Kotan, Ak Parti Ordu İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Olgun Öztürk, Muhtarlar, Kumbaşı ve Melet Balıkçılar Kooperatifleri başkan ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı. 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ESKİ ERKEK ARKADAŞINI BIÇAKLADI SERBEST BIRAKILDIÖnceki Haber

ESKİ ERKEK ARKADAŞINI BIÇAKLADI SERBEST...

6 BİN 452 İŞÇİ, 1486 BAHÇE SAHİBİ BAŞVURUDA BULUNDUSonraki Haber

6 BİN 452 İŞÇİ, 1486 BAHÇE SAHİBİ BAŞVUR...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar