Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
reader

ALTINORDU’NUN İMAR PLANI OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTINORDU’NUN İMAR PLANI OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Abone ol
Altınordu’ya ait 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı belediye meclisinde oybirliği ile kabul edildi.

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesince 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planına uygun olarak hazırlanan Altınordu İlçesi 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı üzerindeki çalışmalarını tamamlayan Altınordu belediye Meclisi İmar Komisyonu oy birliği ile hazırladığı raporu Meclise sundu. İmar Planının görüşülmesi öncesinde söz alan İmar Komisyonu Başkanı ve Üyeleri yaptıkları çalışmalara dair Meclis Üyelerini bilgilendirdiler.

 

AK PARTİ MECLİS ÜYESİ DEĞERLENDİRDİ

İlk sözü alan İmar Komisyonu Başkanı Meclis Üyesi Mimar Olgun Ocak mesai mefhumu gözetmeksizin çok titiz bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını ifade etti. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e teşekkür eden Olgun Ocak sözlerini şöyle sürdürdü:“ Arkadaşlarımızla mesai mefhumu olmadan çalıştık. Bir an önce vatandaşlarımızın beklentilerini karşılamak, yapılan inşaatlarda tadilatların, değişikliklerin onaya sunulması, ruhsatların alınması ve bu hususta sıkıntı çeken herkesi rahatlatmak amacıyla elimizden geleni yaptık. Öncelikle imar komisyonundaki arkadaşlarımıza fedakârlıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca Belediye Başkanımıza şeffaf, objektif ve kamu yararını önde tutan vatandaş odaklı, Altınordu’nun geleceğini göz önünde bulunduran yaklaşımı ve bize sağladığı çalışma ortamı için kendilerine teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

CHP MECLİS ÜYESİ DEĞERLENDİRDİ

Daha sonra Meclis Üyelerine bilgi vermek üzere kürsüye gelen Meclis Üyesi Haluk Saymaz ise; “Belediyelerin en önemli görevlerinden bir tanesi kentin imarını düzenlemektir. Bu nedenle bu dönemde bize bir görev düştü. Komisyon Başkanı arkadaşımın da söylemiş olduğu gibi yaklaşık 25 günlük bir süre içerisinde herkes işini gücünü bırakarak bu iş üzerinde çok ciddi bir çalışma yaptı. Öncelikle belediye yönetimimizin bize bu rahat çalışma ortamını sağlamasından dolayı teşekkür ederim. Bir teşekkürü de komisyon üyesi arkadaşlara etmek istiyorum çünkü komisyon üyesi arkadaşlarımızla kendilerinden beklediğimiz gibi kentin hassasiyetlerine önem veren düşüncelerle bu plan çalışmasında bizlere katkı sundular.” dedi.

 

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından oylanan Altınordu İlçesi 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı Meclis Üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. Altınordu belediye Meclisi, gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından 2 Mart 2022 tarihinde toplanmak üzere sona erdi. ORDU OLAY

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DOKAP’IN ORDU’DA 7 PROJESİ VARÖnceki Haber

DOKAP’IN ORDU’DA 7 PROJESİ VAR

TMO GİZLİ KAPAKLI SATIŞ YAPARSA BU İHANET OLUR!Sonraki Haber

TMO GİZLİ KAPAKLI SATIŞ YAPARSA BU İHANE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar