Ordu
DOLAR13.5964
EURO15.4255
ALTIN794.00
reader

ALTINORDU’NUN YOL ‘ZAFER’İ  

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTINORDU’NUN YOL ‘ZAFER’İ  
Abone ol
Altınordu Belediyesi'nin Zaferköy Mahallesinde yaptığı ve sorunları çözen toplu yol çalışması mahalle sakinlerinin yüzlerini güldürdü. Başkan Aşkın Tören, 'şehre hizmet insana hürmet' şiarıyla hem yolları hem de gönülleri yaptıklarını söyledi.

Zaferköy Mahallesinin ulaşım ağında reglaj malzemeli yol bakım onarım, yeni yol açma, yol genişletme ve beton yol çalışmalarını aynı anda yapan Altınordu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Mahalleyi şantiyeye çevirdi.

YILLARDIR YAŞANAN SORUN AŞILDI

Zaferköy Mahallesinin zorlu rampalardan oluşan yoluyla yıllardır ulaşım güçlüğü yaşanan Kelekir Sokakta beton yol konforuyla engeller aşıldı ve güvenli ulaşım imkânı sağlandı. Altınordu Belediyesi'nin 72 Mahallede başlattığı 45 kilometre beton yol seferberliği kapsamında yapılan beton yol çalışmasında ekiplerce yolun altyapısı reglaj ve temel malzemesi serilip sıkıştırılması sonrası beton hendek kaplama ve beton yol çalışması tamamlanarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunuldu.

STANDART YÜKSELTİLDİ KONFOR ARTTIRILDI

Zaferköy Mahallesinin zorlu coğrafyasında yer alan Karadağ Sokakta da yol sorununa köklü çözüm üretildi. Öncelikle yolda genişletme çalışmaları yapan ekipler boru atma, reglaj, malzemeli bakım onarım çalışmalarıyla birlikte 1000 metrelik yolu da çile olmaktan çıkardı.

GÖRME ENGELLİ GÜNDOĞDU’NUN YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Karadağ Sokakta Görme Engelli Tarık Gündoğdu’nun isteğini de geri çevirmeyen Başkan Aşkın Tören, ekiplere verdiği talimatla Gündoğdu’nun yol sorununa da son verdi. 

OCAK AİLESİ DE YOLA KAVUŞTU

Neredeyse bir asra yaklaşan ömründe en büyük hayalinden biri de evinin kapısına kadar araçla gidebilmekti.  86 yaşındaki Sülbiye Ocak, sesini Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e duyurdu ve 60 yıllık sorun da kısa sürede çözüldü.  

Zafer Mahallesi, Mollamahmut Sokak, Serebükü Mevki’nde evlerine yaya olarak bile güçlükle çıkan Ocak ailesinin isteğini de Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören yerine getirdi. Altınordu Belediye Başkanı Tören’in talimatı sonrası Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdikleri hummalı çalışma ile ailenin yıllardır süren yol çilesine de kısa sürede son verdiler.

HEM YOLLARI HEM DE GÖNÜLLERİ YAPIYORUZ

Zaferköy Mahallesinde kapsamlı bir yol çalışması gerçekleştirdiklerine vurgu yapan Başkan Tören, “Mahallenin ulaşım sorunlarını çözerken engelli ve hasta vatandaşlarımızın da taleplerini karşılayarak hem yolları yapıyoruz hem de gönülleri" dedi.  Başkan Tören, Zaferköy Mahallesinde yeni yol açma, reglaj, malzemeli yol bakım onarım ve beton yol ile birlikte toplu bir yol çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi.

TÖREN’E TEŞEKKÜR

Zaferköy Mahallesinde Altınordu belediyesi tarafından yapılan çalışmaları değerlendiren Muhtar Ali Gündoğdu ve mahalle sakinleri Başkan Aşkın Tören’e teşekkürlerine ilettiler.

Zafer Mahallesi Muhtarı Ali Gündoğdu, “Mahallemizin yollarında komple bir çalışma gerçekleştirildi. Yol genişletme bakım onarım beton yol hepsi aynı anda yapıldı. Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e Mahallemize verdiği bu geniş kapsamlı hizmetler ve teyzemizin yolu için de ayrıca çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sülbiye Ocak (86), ‘Ben yaşlı kadınım. Yoluma zor yürüyorum. Başkanımız Aşkın Tören’den Allah razı olsun yolumuzu yaptı. Çok mutluyum ’diye konuştu.

Zaferköy Mahallesi Kelekir Sokakta ikamet eden Necati Gündoğdu: “Yıllardan beri yol mağduriyetini çok yaşadık. Sırtımızda yüklerle çok yaya çıktığımız oldu. İnşallah bundan sonra bu yolun keyfini ve rahatlığını süreceğiz. Bu çalışmalardan dolayı Aşkın Tören başkanıma ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı osun” şeklinde konuştu. ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GÜLYALI ENVANTERİNE BİR ÇÖP KAMYONU DAHA EKLEDİÖnceki Haber

GÜLYALI ENVANTERİNE BİR ÇÖP KAMYONU DAHA...

17 GÜNLÜK KAPANMA SONRASI İZDİHAMSonraki Haber

17 GÜNLÜK KAPANMA SONRASI İZDİHAM

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar