VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

ALTINORDU’YA ESKİ RUH YENİ YÜZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTINORDU’YA ESKİ RUH YENİ YÜZ
Abone ol
Altınordu’nun tarihi mahallelerinde Başkan Aşkın Tören’in başlattığı modern ve estetik çalışmalar sonucu ortaya çıkan görsellik sokakları adeta birer tabloya dönüştürdü.  

Bir ressam titizliği ile dekoratif doğal begonit taşlarla döşenen kaldırımlar ve sokakların çeşitli motiflerle bezenmiş estetik görünümü tarihi mahalleleri yeniden yerli ve yabancı misafirler için cazibe alanları haline getiriyor. Turizm kenti iddiası ve hedefiyle birçok çalışmanın ve altyapının hayata geçirildiği kentte konumu ve geçmişi ile doğal bir cazibe alanı olan tarihi mahalleler şehrin tarihiyle dokusuyla, siluetiyle, mekânın ruhuyla uyumlu estetik üstyapı çalışmaları sonunda birer turizm destinasyonu haline geliyor.

 

İLGİ ODAĞI OLACAK

 

Aziziye, Saray, Zaferimilli, Taşbaşı, Kirazlimanı ve Güzelyalı mahallelerini birbirine bağlayan Gazi Sokak ve Taşlıpınar sokakta altyapının ardından başlayan üstyapı çalışmalarında ortaya çıkan görüntü vatandaşlardan büyük beğeni topladı. Dört bin metrekarelik alanda belli bir seviyeye gelen dekoratif doğal begonit taşlarla yapılan sokak yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı. Begonit kesitli dekoratif kaldırımlar ise mahalleye ayrı bir görsel zenginlik kattı. Geçmişiyle, doğal yapısıyla ve taşıdığı kültürel mirasıyla şehrin hafızası konumunda olan tarihi mahalleleri birbirine bağlayan güzergahta devam eden çalışmaların kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

 

ZAMANIN VE  MEKÂNIN RUHUNA UYGUN

Kent merkezinde devam eden çalışmaları değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, her noktada titiz ve yoğun bir mesai yürüttüklerini belirtti. Aziziye mahallesinden başlayan ve Güzelyalı’ya kadar devam eden önemli bir güzergahta tamamlanan altyapının ardından başlayan üstyapı çalışmalarının hızla ilerlediğini ifade eden Başkan Tören, “tarihi mahallelerimizin buram buram tarih kokan sokaklarını asfalt yerine tarihi dokuya, kent estetiğine, mekânın ruhuna uygun bir şekilde dekoratif doğal begonit taşlarla yenileyerek estetik bir yapıya kavuşturuyoruz. Şehrimizi geçmişten bugüne bağlayan tarihi semtlerimizin zamanın mekânın ruhuna uygun bir şekilde yaşatılması için titiz bir çalışma yürütüyoruz” diye konuştu.

TÖREN’E TEŞEKKÜR

Yapılan çalışmalardan vatandaşların büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Aziziye Mahallesi Muhtarı Selami Akarsu “çalışmalar hızlı bir şekilde devm ediyor. Mahallemiz kesme taşlarla birlikte çok güzel bir görüntü alacak çalışmalarda Altınordu belediye Başkanımız Aşkın Tören’in çok büyük emeği var mahallemiz adına özel bir çalışması var. Aziziye Mahallesi bizim için bir mahalleden ibaret değil Ordu’nun tarihçesi diye bize hep kendisi de söyler ben bu çalışmalardan dolayı Altınordu Belediye Başkanımız Sayın Aşkın Tören’e çok teşekkür ederim mahallemize hayırlı uğurlu olsun” sözleriyle Başkan Tören’e teşekkürlerini iletti. Saray Mahallesi Muhtarı Sezgin Arslan ise “mahallemiz bambaşka bir görünüme kavuşuyor. Bu güzel çalışmaları için Altınordu Belediye Başkanımız Sayın Aşkın Tören’e çok teşekkür ediyorum” dedi.   ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORMAN YAKANLARI ASACAĞIZ PEKİ SİYANÜRLE ZEHİRLEYENLERİ NE YAPACAĞIZ? Önceki Haber

ORMAN YAKANLARI ASACAĞIZ PEKİ SİYANÜRLE...

KUR KORUMALI FINDIK FİYATI İSTİYORUZ Sonraki Haber

KUR KORUMALI FINDIK FİYATI İSTİYORUZ 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar