Ordu
DOLAR15.9439
EURO16.8783
ALTIN945.78
reader

ALTINORDU’YA MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ-ÜNYE’YE KONGRE MERKEZİ-FATSA’YA SİMÜLASYON MERKEZİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTINORDU’YA MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ-ÜNYE’YE KONGRE MERKEZİ-FATSA’YA SİMÜLASYON MERKEZİ
Abone ol
Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Altınordu’ya mühendislik fakültesi, Ünye’ye kongre merkezi ve uygulama oteli, Fatsa’ya ise simülasyon merkezi kuracaklarını söyledi.    

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akdoğan Ordu Olay’a şu açıklamayı yaptı: Mühendislik fakültesi için açılma kararını üniversite olarak aldık. Bu kararı YÖK’e ileteceğiz. Oradan da olumlu sonuç alacağımızı düşünüyorum. Trabzon’da, Giresun’da, Samsun’da, Tokat’ta bulunmayan birimleri açacağız. Bu bölgede olmayan birimleri açacağız. Ne gibi diye soracak olursanız yazılım, nano teknoloji, yapay zeka, bilişim mühendisliği gibi bölümler olacak. Elbette inşaat, makine mühendisliği gibi bölümler de olacak.

MESLEK YÜKSEK OKULU MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ OLACAK 

Altınordu’da çok güzel bir sanat lisesi var. Bunun yanı sıra 45 yıldan bu yana denizin kenarında Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’muz var. Burada çok iyi araç-gereç imkanları olduğu gibi çok nitelikli hocalarımız da var. Buraya mühendislik fakültesini kurmak istiyoruz. Buradaki birikimin Ordu’nun sanayisine, teknolojisine katkı sunmasını istiyoruz. Sadece Ordu’nun değil ülkenin hatta dünyanın sanayisine teknolojisine katkı sunmasını istiyoruz.

 

DENİZ BİLİMLERİNE SİMÜLASYON MERKEZİ 

Bunun yanı sıra Fatsa’da deniz bilimleri fakültesi var. Ayrıca burada meslek yüksek okulumuz da var. Burası bizim için çok önemli. Burada da çok kıymetli hocalarımız var.  Fatsa’da gemi makineleri, deniz ulaşımı gibi denizle ilgili alanlarda açılım sağlamak istiyoruz. Burada simülasyon merkezi kuracağız. Yerini hazırladık. İstanbul Deniz Ticaret Odası’nın katkılarıyla buraya bir simülasyon merkezi kuracağız. Böylece oranın açılımını ve gelişimini sağlamış olacağız.

 

KONGRELER ÜNYE’DE YAPILACAK 

Ünye’de de bir fakülte ve bir yüksek okulumuz var. Burada 165 dönüm araziyi üniversitemize kazandırdık. Buraya İktisadi ve idari Bilimler Fakültesini taşıyacağız. Temeli attık. Bunun için oradaki kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. Mevcut deniz kenarındaki Ünye İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi binasını ise kongre merkezi ve uygulama oteli yapmak istiyoruz. Böylece Antalya başka olmak üzere Ege ve Akdeniz de otellerde kongre yapıldığı gibi burada da yapılmasını sağlayacağız.“ Hasan Cem Özel


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU-GİRESUN MİNİBÜS ZENGİNİÖnceki Haber

ORDU-GİRESUN MİNİBÜS ZENGİNİ

TEHLİKELİ KÖPEKLER KONTROL ALTINDASonraki Haber

TEHLİKELİ KÖPEKLER KONTROL ALTINDA

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar