Ordu
DOLAR9.4975
EURO11.062
ALTIN548.14

ALTINPOST FESTİVALİ DÜZENLENECEK 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALTINPOST FESTİVALİ DÜZENLENECEK 
Abone ol
Ordulu bir gurup sanatkar genç Argonotlar’ı, Herkül’ü ve Altınpost Efsanesini Yason Burnu’nda düzenleyecekleri festival ile yaşatmayı amaçlıyor. Altınpost Festivali 30 Ekim Cumartesi gündüz saat 12.00’de başlayıp gece 24.00’de bitecek.

Ordu Olaya açıklama yapan heykeltıraş Adnan Temmuz Hüsem , “Ordulu gençler olarak 3 arkadaş Evren Gür ve Fıratcan Özel ile birlikte Ordu’daki çok önemli bölge olan Yason Burnu’nda ve önemli bir uluslararası hikaye olan Altınpost ile alakalı neler yapabiliriz diye düşünürken kendi aramızda konuşarak etkinlik planı oluşturduk.” dedi.

Etkinlik planı doğrultusunda bu gibi tarihi hikayeleri en iyi şekilde ulusala ve uluslararası boyuta taşımak için en önemli etken sanat olduğunu belirten Hüsem sözlerine şöyle devam etti. “Bizde bu noktada ne yapabiliriz diye düşünürken gençlere yönelik tüm ülke çapında bir müzik festivali yapma kararı aldık. Bu müzik festivali fikrimizi Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e açıkladık ve çok hoşuna gitti. Yaptığımız bütün çalışmalara destek olacağını söyledi. İlk önce izin belgemizi aldıktan sonra çalışmalarımıza başladık.”

12 SAATLİK DOLU DOLU FESTİVAL

Altınpost Festivali 30 Ekim Cumartesi  günü Yason Burnu’nda saat 12.00’de başlayıp gece 12.00’de bitecek. Tek günlük  festivalin dolu dolu geçmesi planlanıyor. Hüsem, “Festivale gelen kişilere Altınpost hikayesini anlatmak istiyoruz. Bu festival içerisinde de gelen misafirlerimize tam anlamıyla anlatmak istiyoruz. İçeriğinde tiyatro gösterileri, dans oyunları, sportif faaliyetler ve elektronik müzik performansları yapılacak” diye konuştu.

FESTİVALİ İLERLEYEN YILLARDA DA DEVAM ETTİRMEK İSTİYORLAR

“İlerleyen süreçlerde de her sene devamının gelmesini istiyoruz.” diyen Hüsem, sözlerini şöyle tamamladı:  “Seneye 5 günlük ve daha geniş kapsamlı bir festival yapmayı planlıyoruz. Bunun ilerleyen aşamalarında festival boyutları büyüyerek ve içerikleri zenginleşerek daha da büyük bir noktaya gelecektir.  Altınpost hikayesini yereldeki insanlar biliyor ancak ulusaldaki insanlarda biliyor ama genel anlamıyla tam bilgi birikimi yok. Özellikle gençlerimizin bu konuyla alakalı hiçbir bilgisi yok. Eğer ki biz burayı turizm ve iş olarak canlandırmak istiyorsak turistik ve tarihi yerlerimizi ön plana çıkartarak bir şeyler yapmamız gerekiyor. Burada bir çok tarihi noktalarımız ve hikayelerimiz var. Biz bu  hikayeleri canlandırmak için sanatsal aktivasyonlarla harekete geçerek bir şeyler yapmak istiyoruz.” Atakan Öztürk


 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bisiklet Yolu PERŞEMBE’DEN BAŞLADI BOLAMAN’A ULAŞSINÖnceki Haber

Bisiklet Yolu PERŞEMBE’DEN BAŞLADI BOLA...

Araç kiralama hizmeti alınacakSonraki Haber

Araç kiralama hizmeti alınacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar