Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

‘ALTTA KALANIN CANI ÇIKSIN, ÜSTTE KALAN YAŞASIN’ DİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘ALTTA KALANIN CANI ÇIKSIN, ÜSTTE KALAN YAŞASIN’ DİYOR
Abone ol
Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin’in fındık ile ilgili sözlerini Düzce’de değerlendirdi. Enginyurt, AK Parti Ordu İl Başkanı bir televizyonda diyor ki ’30 Nisan’a kadar fındığınızı sattınız sattınız, satmazsanız bizi, ilgilendirmez’ diyecek kadar çiftçiden, üreticiden uzak bir tavır sergiliyorlar. Yani AK Parti zihniyeti ‘altta kalanın canı çıksın, üstte kalan yaşasın’ demeye devam ediyor.” dedi.

Enginyurt’tan Tomakin’e Tepki 

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Düzce’ye gitti. Partililerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Enginyurt, parti binasında düzenlediği basın toplantısında iktidarı hedef aldı. AK Parti hükümetinin pandemiyi (salgın) bahane ederek esnafa gereken desteği sağlamadığını ancak büyük firmaların milyarlık borcunun tek kalemde silindiğini savunan Enginyurt, çifte standart uygulandığına dikkat çekti.

 

 

Partinin il başkanlığında basın açıklaması düzenleyen Milletvekili Cemal Enginyurt, kendisine yoğun ilgi gösteren partililer ve il başkanına teşekkür etti.
Türkiye’nin ekonomik anlamda da siyasi anlamda da kötü bir süreçten geçtiğini belirten, “360 gündür esnafımız perişan. Kahveciler, restoranlar, lokantalar, kırtasiyeciler, kantinciler, servis esnafı düğün salonu ve özel yurt sahipleri velhasıl toplumun büyük bir kesimi büyük bir ekonomik sıkıntı altında. Sebep pandemi (salgın) ve korona gibi görünse de değil.” dedi.


“SADECE İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ”
 

AK Parti’nin devam eden il kongrelerindeki kalabalığı eleştiren Enginyurt, “Çünkü sebep korona olsaydı kongre salonları ‘lebalep’ tıklım tıklım dolmazdı. 10 bin kişiyle cenaze yapmaya kalkmazlardı. Köylünün cenazesine 30kişiden fazlası yasak diyenler 10 bin kişilik cenazelerde boy göstermezlerdi. Demek ki sebep pandemi (salgın) değil. Maalesef esnaf, köylü, çiftçi bu iktidar döneminde adeta unutuldu, terk edildi. Memur, emekli, işçi perişan. Enflasyon sadece buy ay yüzde 16 çıktı. Memura yüzde 7, emekliye yüzde 8 zam denildi. Doğal gaza üç ay içerişinde üç defa zam yapıldı. Elektriğe üç defa zam yapıldı. Ayçiçek yağına son üç ayda yüzde 40 zam geldi. Eti, peyniri görene aşk olsun denilir hale geldi. Ama iktidar ve iktidarın yanındakiler çok rahat. ‘Efendim dünyada ekonomik sorun var, ne istiyorsunuz?’ diyorlar. Bir şey istemiyoruz sadece insanca yaşamak istiyoruz.” diye konuştu.


“FINDIKLA İLGİLİ TALEPLERİMİZİ GÖRMEZDEN GELİYORLAR”
 

Meclis’te de her daim fındık üreticisinin sorunlarını gündeme taşıyan Enginyurt, “Fındık üreticileri kısmen rahatladı gibi görünüyor. Hükümete ısrarla diyoruz ki Toprak Mahsulleri Ofisi fiyatı revize etsin. 24 TL’ye çıkarsın diyoruz. Duymazdan gelip çıkarmıyorlar. Zaten zar zor 30 Nisan’a uzattık alımı. Ama AK Parti Ordu İl Başkanı dün bir televizyonda diyor ki ’30 Nisan’a kadar fındığınızı sattınız sattınız, satmazsanız bizi, ilgilendirmez’ diyecek kadar çiftçiden, üreticiden uzak bir tavır sergiliyorlar. Yani AK Parti zihniyeti ‘ altta kalanın canı çıksın, üstte kalan yaşasın’ demeye devam ediyor.” sözleriyle hükümeti eleştirdi.  
 

“VİRÜS 19.00’DAN SONRA MI BULAŞIYOR?”
 

1 Mart itibariyle başlayan normalleşme sürecinde kafe ve restoranlara 19.00’a izin verilmesini de eleştiren Enginyurt, “Saat 19’dan sonra iş yerleri kapalı. Niye? Korona virüs bulaşır diye. Bu nasıl bir korona virüs ki saat 19’a kadar uyuyor da sabaha kadar mesai mi yapıyor? Dolayısıyla korona bahanesiyle milletimiz ezildikçe eziliyor, fakirleştikçe fakirleşiyor. Çiftçimiz, üreticimiz perişan.” dedi.
 

“BİZİMLE ALAY EDEN BİR ZİHNİYET ÜLKEMİZİ MERHAMETSİZCE YÖNETİYOR”
 

Pandemi (salgın) tedbirleri kapsamında getirilen tedbirlere değinen Enginyurt sözlerini şöyle tamamladı: “Kısa Çalışma Ödeneği bu ayın son unda bitiyor. İşten çıkarma yasağı bu ayın sonunda son buluyor. Soruyorsunuz ‘ne olacak bu insanlar?’. ‘E yaptık ya!’ diyorlar. Ne yaptınız? Kısa Çalışma Ödeneği sigorta priminden bile sayılmıyor. Bir yıldır kişi sigortalı bile değil. Aklımızla oynayan, bizimle alay eden bir zihniyet maalesef ülkemizi ve ülke insanımızı çok merhametsizce yönetiyor. Ak Partililer kızıyor biz bunları söyleyince. Cumhur İttifakı paydaşları kızıyor. Ne var canım dünyada ekonomik kriz var diyorlar. Nerede versin hükümet diyorlar. Nereden verir bilmiyoruz ama bildiğimiz bir şey var. AK Parti, İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli diyor ki ‘Güney Afrika’da fakirlere 8 buçuk milyar dolay verdik’. 65 katrilyon TL ediyor. Güney Afrika’daki fakire verenler Düzce’deki fakire ne verdiler? Koskoca bir hiç!” Düzce Manşet

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TOMAKİN FINDIK ÜRETİCİLERİNİ TEHDİT ETMİŞTİRÖnceki Haber

TOMAKİN FINDIK ÜRETİCİLERİNİ TEHDİT ETMİ...

60 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI 2 KİŞİ TUTUKLANDISonraki Haber

60 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI 2 KİŞİ TUTUKLAN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar