Ordu
DOLAR15.8546
EURO16.7294
ALTIN926.76
reader

ARA ELEMAN DEĞİL ARANAN ELEMAN İHTİYACI ÇOK FAZLA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ARA ELEMAN DEĞİL ARANAN ELEMAN İHTİYACI ÇOK FAZLA
Abone ol
Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, “Ara eleman değil muhasebe mesleğinde aranan eleman ihtiyacı çok fazla.” dedi.

Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, Onursal Oda Başkanı Ertuğrul Yüksel ve İstanbul SMMM Odası Eğitmeni Yalçın Sütütemiz  Ordu Zuver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Ziyaretçileri; Okul Müdürü Çiğdem Çolak, Branş Öğretmenleri İlhan Yılmaz, Sebahat Özyılmaz ve Hakan Yurttutan karşıladı. Öğrencilere muhasebe mesleği ve meslekte yaşanan gelişmeler anlatıldı.

Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş; ‘‘Öncelikle bizleri buraya davet eden okul müdürü ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Genç arkadaşlarımıza muhasebe mesleğini anlatmak, bürolarda yapılan işlerle ilgili bilgi aktarmak beni çok heyecanlandırıyor. Bu mesleğin geleceğinde sizinki arkadaşlarımız yer alacaktır. İster Mali Müşavir olun. İster muhasebe çalışanı olun. Ülkemize hizmet edebilmek için muhasebecilik mesleğine sizlerin önemli katkılar sunacağına inanıyorum. Hangi mesleği icra ederseniz edin bir tane altın kural vardır, önce iyi insan olmak gerekiyor. Çalışkan insan olmak gerekiyor. Muhasebecilik mali müşavirlik mesleği çok önemli bir meslektir. Devletin bütçesinde yer alan vergi gelirlerinin tamamı biz mali müşavirler tarafından oluşturuyor. Türkiye’de yaklaşık yüz yirminin mali müşavir var. Bizlerin hazırladıkları beyanname ve bildirimlerle ile beraber devletimizin vergi gelirleri oluşturuluyor. Bu anlamda kamusal bir görev yapıyoruz. Devletle ile mükellef arasındaki köprü görevini üstleniyoruz. Sizleri geleceğin Mali Müşavirleri, geleceğin nitelikli muhasebe aranan elemanları olarak görmek istiyoruz. Ara eleman değil aranan eleman olmalısınız. Bunun için çok çalışmalısınız. Hayatta çalışan çabalayan bir adım önde oluyor. Hayatınızda farkındalık yaratmalısınız ki sonuçlar sizleri sevindirsin. Hepinize başarılı bir öğrenim hayatı diliyorum. ’dedi.

Onursal Oda Başkanı Ertuğrul Yüksel; ‘‘Ben Ticaret Meslek Lisesi mezunuyum. Teknoloji değişiyor, teknolojinin değişmesiyle birlikte de bu meslek ve eğitimlerde değişecektir. Dünya 4.0 yapay zekayı konuşuyor.. Bu hızlı değişim paralelinde sizlerinde değişmesi ve teknolojiye ayak uydurması gerekiyor. Zekâ ve bilgi çok önemlidir ama tembel olduktan sonra hiçbir anlamı yoktur. Zekâyla birlikte çalışmak, üretmek ve araştırmak gerekiyor. Bu anlamda herkesin kendisini disiplin, plan ve araştırma motivasyonlarıyla geliştirmesi gerekiyor. Muhasebe hayatın her alanında ihtiyaç olan bir meslektir. Zamanınızı iyi değerlendirmeniz gerektiğini düşünüyorum.’’ diye konuştu. ORDU OLAY 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DUASINI ESİRGEMEYEN HERKESE GÖNÜLDEN MÜTEŞEKKİRİMÖnceki Haber

DUASINI ESİRGEMEYEN HERKESE GÖNÜLDEN MÜT...

SANAYİCİNİN İNDİRİM YAPABİLMESİ İÇİN AKARYAKIT-ELEKTRİK-DOĞALGAZDA İNDİRİM YAPILMALI  Sonraki Haber

SANAYİCİNİN İNDİRİM YAPABİLMESİ İÇİN AKA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar