Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53

ARGAN BÖLGEYE ÖRNEK OLDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ARGAN BÖLGEYE ÖRNEK OLDU
Abone ol
Akkuş’ta ekonomik, kültürel ve toplumsal gelişime katkı sağlamak amacıyla bir yıl önce kurulan Argan Yerel Eylem Grubu Derneği faaliyetleriyle bölgeye örnek oldu.

Akkuş’ta yeni projeler üreterek, ilçedeki durağan potansiyelleri harekete geçirmeye çalışan Argan Yerel Eylem Grubu Derneği kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmalarla örnek oldu. İlçedeki her kesime yönelik kooperatifleşme, kırsal turizm eğitimi ve Organik tarım eğitimleri ile bölgede ilkleri gerçekleştiren Argan Yerel Eylem Gurubu Derneği üreticilere vereceği ekipman desteğiyle de çiftçilerin hayatını kolaylaştıracak.

AMACIMIZ KALKINMAYA KATKI SAĞLAMAK

Derneğin Yönetim Kurulu toplantısına katılarak bugüne kadar yapılan faaliyetler hakkında bilgiler veren Akkuş Belediye Başkanı, aynı zamanda Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı İsa Demirci, “Argan Yerel Eylem Grubu Derneği 2019 yılında kırsalda kalkınma parolası ile kurulmuş bir dernektir. 2020 yılında hazırlanan Yerel Kalkınma Stratejisi TKDK tarafından kabul görmüş ve toplamda 1.920.000 liralık projemiz kabul edilmiştir. Bu desteğin %90 ı Avrupa Birliği, % 10 u ise Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir. İlçemizde madde bağımlılığı konusunda bilgilendirme eğitimi, kadınlara yönelik kooperatifleşme eğitimi, esnaflara yönelik kırsal turizm eğitimi ve çiftçilerimize organik tarım eğitimleri düzenlenmiştir. Bu alanda Ordu da ilk ve tek eğitim faaliyetleri düzenleyen Dernek Argan Yerel Eylem Grubu derneğidir. Derneğimizin projelerinden olan tarihi ve turizm alanlarına bilgilendirme panoları ve yönlendirme levhaları yapımını karekod sistemiyle yaparak çağımıza uygun yenilikçi bir yaklaşım ile Ordu’da bu konuda bir ilki gerçekleştirmiştir” dedi.

 

ÜRETİCİLERİMİZE EKİPMAN DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ

Bu yıl içerisinde ilçedeki üreticilere ve amatör spor kulüplerine destek olacaklarını belirten Başkan Demirci, “Üreticilerimizin, gerek verilecek eğitimlerle gerekse alınacak makine ve ekipmanlarla her zaman yanında olmayı amaçlayan derneğimiz üreticilerimizin işini kolaylaştırmak amacıyla mercimek patozu, ceviz soyma makinası ve fındık kurutma makinası alacaktır. Ayrıca ilçedeki amatör spor kulüplerine malzeme desteği verilecektir” şeklinde konuştu. ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘VİRA BİSMİLLAH’ İÇİN GÜN SAYILIYORÖnceki Haber

‘VİRA BİSMİLLAH’ İÇİN GÜN SAYILIYOR

TÜTSÜLENMİŞ GIDALAR MİDE KANSERİNE ZEMİN HAZIRLIYORSonraki Haber

TÜTSÜLENMİŞ GIDALAR MİDE KANSERİNE ZEMİN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar