Ordu
DOLAR15.952
EURO16.8395
ALTIN942.55
reader

ARICILIK İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPACAK 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ARICILIK İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPACAK 
Abone ol
Karadeniz’e kıyısı olan Türkiye, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna ve Moldova, arıcılık konusunda işbirliği yapma kararı aldı.

Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında arıcılık sektörüne yönelik gerçekleştirilen Uluslararası Karadeniz Aracılık Konferansı Ordu’da yapıldı. Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında, Romanya Galati Tehnopol Birliğince hazırlanan ve DOKA’nın ortağı olduğu Karadeniz Havzasındaki Arıcılık Ve Bağlantılı Sektörlerde Rekabet Gücünün Ve Ticaretin Arttırılması Projesinin bir faaliyeti olarak gerçekleştirilen konferansa, Ordu Valisi Tuncay Sonel’in yanı sıra DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Ordu Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz, Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Feyzullah Konak, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, DOKA Ordu İl Temsilcisi Harun Göçer ve proje ortaklarından Romanya, Bulgaristan, Ukrayna ve Moldova’dan davet edilen misafirler katıldı.
 

5 ÜLKE ORTAK ÇALIŞACAK
 

Konferansta DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman da söz alarak, projenin amacından bahsetti. Adıyaman, ‘Karadeniz Havzasındaki Arıcılık ve Bağlantılı Sektörlerde Rekabet Gücünün ve Ticaretin Arttırılması Projesi’ ile arıcılık sektörünün önemini ve farklı ülkelerdeki arıcılık deneyimlerini proje paydaşları ile paylaşarak büyük bir sinerji ve bilgi aktarımının sağlanacağını ifade etti.

Romanya Galati Tehnopol Birliği Temsilcisi Laurentiu Drasovean da ‘Karadeniz Havzasında Arıcılığın Durumu’ hakkında bilgilendirmede bulundu. Konferansta ayrıca Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Oktay Yıldız ve Prof. Dr. Sevgi Kolay tarafından ‘Arı Ürünlerinde Kalite ve Ürün Geliştirme’ ve ‘Apiterapi’ konularında, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Yeniar ‘İklim Değişimi; Arı, Arıcı ve Uygulamaya Yönelik Arıcılık Adaptasyonları’ konularında sunumlar yaptı. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÇARŞAMBA PAZARI’NA NE YAPTINIZ?Önceki Haber

ÇARŞAMBA PAZARI’NA NE YAPTINIZ?

BİR DERİ BİR KEMİK KALMIŞTI Kİ…Sonraki Haber

BİR DERİ BİR KEMİK KALMIŞTI Kİ…

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar