Ordu
DOLAR9.5448
EURO11.0832
ALTIN550.42

AŞI TERCİHİ BİRİYLERİN KEYFİNE BIRAKILMAMALI 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AŞI TERCİHİ BİRİYLERİN KEYFİNE BIRAKILMAMALI 
Abone ol
Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ali Coşkun, “Yeterli aşı dozajını yaptırmayan bireyler, pandemi (salgın) bitene kadar kapalı alanlara giremesinler, seyahat edemesinler. Bu konuda ivedilikle toplum menfaati için bir karar alınmalı.” dedi.   

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Coşkun şu açıklamayı yaptı: Şimdi kapanmazsak virüs, 3-4 mutasyon daha yaparsa elimizdeki aşıları da etkisiz hale getirir. Her mutasyonda aşı etkinliği biraz daha azalmaktadır. Mutasyon hızını durdurmanın tek yolu, toplumun aşılanma sürecini acil olarak tamamlamasından geçmektedir.  Eğer ki toplum aşılanma periyodunu tamamlamadan virüs birkaç mutasyon daha yaparsa, elimizdeki aşıların etkinliği giderek azalır belki de kaybolur.

 

 

AŞININ ÖNEMİ İYİ ANLAŞILMALI

Tüm toplum bu bilince sahip olmalıdır, bu bilinçle aşısız kalmamalıdır. Aşısız kalmak sırılsıklam yağmurda şemsiyesiz ve yağmurluk olmadan dolaşmak gibidir. Şemsiye ve yağmurluk var ise yağmurdan çok az etkilenirsiniz, bunlar da yok ise sırılsıklam ıslanırsınız. İşte aşı şemsiye ve yağmurluk gibi sizi korona virüsten ve mutasyonlarından korur. Ama şimdilik korur. Aşı olmak için elinizi çabuk tutmazsanız, olabilecek yeni mutasyonlar sonucu, elimizdeki aşıları da etkisiz hale getireceksiniz.

 

AŞI OLMAMA ÖZGÜRLÜĞÜ OLAMAZ

Bu konuda bir yaptırım da gelmelidir çünkü, aşı olmama özgürlüğü diye bir özgürlük olamaz. Aşı olmayan birey, önce kendisini, sonra ailesini eş ve dostlarını, sonra da içinde yaşadığı tüm toplumu tehlike içine atmaktadır.  O nedenle diyorum ki yeterli aşı dozajını yaptırmayan bireyler, pandemi (salgın) bitene kadar kapalı alanlara giremesinler, seyahat edemesinler. Bu konuda ivedilikle toplum menfaati için bir karar alınmalı diye düşünüyorum.

AĞUSTOS TEDBİR AYI OLMALI

Ağustos ayında kısıtlamalar artarsa, zaman kazanırız, aşılama tamamlanabilir, sonbahara ve kışa daha rahat gireriz ve ancak o zaman okullar daha güvenle açılabilir. Bir nokta unutulmasın, okul çocuklarımız aşısız ve şu anda hastaneye yatan tablonun yüzde 95’i aşı sürecini tamamlayamayanlardır. O halde bu verilerle hareket edersek Ağustosta tedbirler tekrar artırılmalı, özellikle çift maske tedbiri pandemi (salgın) sonuna kadar sürdürülmelidir.” Hasan Cem Özel 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eminoğlu Caddesi’nin Yarım Asırlık Sorunu BittiÖnceki Haber

Eminoğlu Caddesi’nin Yarım Asırlık Sorun...

ORDU’DA İHRACAT YÜZDE 31 İTHALAT YÜZDE 115 ARTTI  Sonraki Haber

ORDU’DA İHRACAT YÜZDE 31 İTHALAT YÜZDE 1...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar