Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53

AŞIDA HEDEFIMIZ TÜRKIYE BIRINCILIĞI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AŞIDA HEDEFIMIZ TÜRKIYE BIRINCILIĞI
Abone ol
Ordu Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, korona vefatlarının yüzde 95,7’sinin aşısız ya da tek aşılı olduğunu açıkladı.  

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 20 Eylül 2021 tarihinde sosyal medya hesaplarından günlük Kovid-19 tablosunun değiştiğini, il bazında, ilk doz yerine, en az iki doz aşı olanların oranlarının paylaşılacağını duyurmuştu. 21 Eylül 2021 tarihi itibariyle Türkiye genelinde en az iki doz aşı olanların oranı %68,53, Ordu’da ise %75,3 olarak kayıtlara geçti. Ordu Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu, en az iki doz aşı olanların oranlarının yer aldığı ve Türkiye genelinde yedinci sırada olduğumuz tabloyu değerlendirdi. Kasapoğlu, “Biz zaten en az iki doz aşılamada iyi durumda olduğumuzu biliyorduk. Diğer illerimizle kıyaslanınca tabloyu daha net görme imkânımız oldu. Bu tabloda emeği geçen herkese, mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.

AŞI TEK SILAHIMIZ

Aşının Kovid-19 salgınıyla mücadelede en etkili silah olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, “Hastanede yatanların %89’u, yoğun bakımda tedavi görenlerin %96’sı, vefat eden vatandaşlarımızın da %95,7’si aşısız veya eksik aşılı olduğu göz önünde bulundurulursa aşının etkisini daha net görülebilir. Aşısını tamamlamayan tüm vatandaşlarımızı bir an önce aşılarını yaptırmaya davet ediyorum.” dedi.

12 YAŞ ÜSTÜ AŞILANIYOR

Yüz yüze eğitime başlanması ile beraber 12 yaş üstü vatandaşların da aşılanmaya başladığını söyleyen Kasapoğlu, “Yüz yüze eğitime başlamak ve bunu devam ettirebilmek tüm ülkemiz için çok önemli, yüz yüze eğitimin devamlılığı noktasında Sayın Valimiz Tuncay Sonel’in öncülüğünde, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. 12 yaş üstü yavrularımızın aşı olmaları bizler için çok önemli, tüm velilerimizin bir an önce çocuklarına aşı yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Özellikle 18 yaşından küçük yavrularımızın veli onayı ile aşı olabildiğini belirtmek istiyorum. Anne veya baba e-nabız sistemi üzerinden bakmakla yükümlü olduğu çocuğuna aşı onayı vererek, sağlık kurumlarımızda aşı olmasını sağlayabilir. Bu veya koronavirüs ile ilgili başka konularda yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımız 0452 223 12 88 numaralı covid-19 danışma hattımızı arayabilir, sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilir.” dedi.

HEDEF 1. SIRA

Ordu’nun en az iki doz aşı oranında Türkiye’de ilk sırada olması için gayret ettiklerine değinen Kasapoğlu, “24 Ağustos tarihinde 1.000.000 doz aşıya ulaşmış ve yeni hedefimizi 1.500.000 doz aşı yapmak olarak belirlemiştik. İnşallah bu sayıya bir an önce ulaşırız. Hatta Ordulu vatandaşlarımızın da aşıya olan teveccühüne güvenerek, en kısa sürede, en az iki doz aşı yapılan iller arasında Türkiye’de ilk sırada olacağımıza inanıyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KAPICILI SAKİNLERİNDEN TEPE’YE TEŞEKKÜR PLAKETİÖnceki Haber

KAPICILI SAKİNLERİNDEN TEPE’YE TEŞEKKÜR...

ORDU’DA 2 SINIF KARANTİNAYA ALINDISonraki Haber

ORDU’DA 2 SINIF KARANTİNAYA ALINDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar