Ordu
DOLAR13.598
EURO15.4932
ALTIN790.25
reader

AŞKIMIZIN ADI FINDIK TADI GÜLYALI'DA SAHNE ALDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AŞKIMIZIN ADI FINDIK TADI GÜLYALI'DA SAHNE ALDI
Abone ol
Aşkımızın Adı Fındık Tadı adlı tiyatro oyunu Gülyalı'da sahnelendi.

Pandeminin olumsuz koşullarından en çok etkilenen sektörlerden biri olan tiyatro, Ordu'da eski görkemli dönemlerini yitirirken, Oksijen Tiyatro bütün olumsuz koşullara rağmen bu boşluğu doldurmaya çalışıyor. Oyunun yazarı efsane tiyatrocu Aydın Üstüntaş. Üstüntaş'ın Ordulu olması, oyunun da karakterini yerelleştirmiş. Şivesi, davranış kalıpları, alışkanlıkları, değerleri, oyunları, müziği yerel işlenmiş. Bu yerellik ise oyunu daha özel ve özgün hale getirmiş. Yönetmen Nurgül Çoluk'un düzenlemesi ile de lezzeti artmış. Bu yüzden oyunu izlemeye gelen sanatseverlerin hemen hepsi kendi yaşamlarından veya tanıklıklarından bir kesitle karşılaşıyor. Müzikli oyun, tamamen yerel motiflerle süslenmiş. Müzik yerel, danslar da yerel olunca, seyirciler oyunla bütünleşiyor.

Aydın Üstüntaş'ın yazdığı, Nurgül Çoluk'un düzenleyip yönettiği Aşkımızın Adı Fındık Tadı adlı oyun bu defa Gülyalı'da sahne aldı. Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe'nin de izlediği oyuna katılım yoğundu. 

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, oyunculara gösterdikleri performanstan, seyircilere ise katılımlarından dolayı teşekkür ederken, bu tür etkinliklerin Gülyalı'da daha çok yapılması için çalışacaklarını söyledi.

Ulaş Tepe; ''İnsanların gözünde belediyecilik her ne kadar yol, kanalizasyon, altyapı, çevre düzenleme olarak algılansa da, insanların kültür ve sanata erişimleri de çok değerli. Özellikle pandeminin getirdiği olumsuz koşullar, kültür ve sanata olan ihtiyacı artırdı. Bizde elimizdeki imkanlar ölçüsünde sanatsal etkinliklere yer vermeye çalışıyoruz. Toplumsal gelişme sadece fiziki altyapıları oluşturmakla gerçekleşmiyor. Sanatın bu anlamda sürükleyici ve rehberlik edici öncü gücü olduğuna inanıyoruz'' dedi.

Oyunun yönetmeni Nurgül Çoluk da Gülyalı'da olmaktan mutlu olduklarını belirterek Başkan Ulaş Tepe'nin sanata bakışının kendilerini yüreklendirdiğini söyledi.

Tiyatronun birleştirici ve toplumsal barışa katkı sunduğunu söyleyen Çoluk, ''Ordu benzer iller arasında tiyatroyu önemli oranda geliştirmiş ve örnek olmuş bir kent. Biz bu geleneği sürdürmek için elimizden geleni yapıyoruz. Zaten Ordulu hemşerilerimizde yaptığımız çalışmaların değerini biliyor'' dedi. ORDU OLAY

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DARISI FATSA’NIN BAŞINA Önceki Haber

DARISI FATSA’NIN BAŞINA 

Dökme yumurta tavuk yemi satın alınacakSonraki Haber

Dökme yumurta tavuk yemi satın alınacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar