Ordu
DOLAR19.0865
EURO20.5753
ALTIN1211.8
NATURİMMUN

ATATÜRK VE GAZİLERİ UNUTMADIK 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ATATÜRK VE GAZİLERİ UNUTMADIK 
Abone ol
Büyük Önder Atatürk’ün Ordu’ya gelişinin 98. yılı dönümü ve 19 Eylül Gaziler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen törende bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, “Gaziler Günü’nde bu topraklara canını veren, bu toprakları vatan yapan ecdadımızı, şehitlerimizi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa kemal Atatürk’ü sizlerin huzurunda bir kez daha saygıyla, minnetle, rahmetle yad ediyorum. Hepsinin mekânı cennet olsun. Biz güçlü bir ülke, çok özel bir milletiz. Rabbim de birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin.  Bizde bu azim ve heyecan olduğu takdirde ülkemiz daha da güçlenerek büyüyecektir” dedi.

 

“Çok çalışacağız,  ecdadımızın vatan yaptığı bu topraklara nice Aziz Sancarlar, nice Selçuk Bayraktarlar nice bilim insanları çıkartarak hakkını vereceğiz” diyen Vali Sonel, ”Şehit ve Gazi ailelerimizi sadece belirli gün ve haftalarında değil, Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güçle yılın her günü şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yanındayız. Onlar için ne yapsak azdır. Onların hakkı ödenmez” şeklinde konuştu ve Ordu’da toplam 515 gazi, 414 şehit olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Polis Şehitleri ve Malul Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Şenel Şahin, “Bugün 19 Eylül 1921’de Gazi. Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik ve mareşallik unvanının verildiği günün yıldönümüdür ve bu tarih gazi günü olarak kabul edilmiştir. Gazi vatan sevgisinin sembolüdür kahramanlık günlerini şehit ve gazilerimize borçluyuz. Biz beraberiz, tek vücuduz Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Nurettin Korkmaz ise yaptığı konuşmada, ”Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Emniyet Teşkilatımız ve bütün Güvenlik Kuvvetlerimiz vatanını en çok seven, görevini en iyi yapan düsturu ile tarih boyunca olduğu gibi bugünde canı ile kanı ile mücadele etmektedir. Biz Gaziler olarak, ihtiyaç duyulduğu her zaman tekerlekli sandalyelerimiz, tek bacağımız, tek kolumuz, tek gözümüzle Devletimizin yanında ve emrindeyiz” diye konuştu.

 

Kıbrıs Gazisi Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Şehit ve gaziler toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerdir. Asırlardır Türk yurdunu koruyan kahramanlar dün olduğu gibi bugünde yarında vatanımıza yönelik her türlü tehlikeyi bertaraf edecek güç ve kudrete sahiptir. Bu konudaki inancımız ve güvencimiz tamdır. Ordulu gaziler olarak kahraman ordumuzun emrindeyiz. Mehmetçiğin yanında canımız ve kanımızla verilecek her türlü vatani göreve hazırız” ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CANLI YAYINDA DARPA 5 YIL 6 AYA KADAR HAPİS İSTEMİÖnceki Haber

CANLI YAYINDA DARPA 5 YIL 6 AYA KADAR HA...

GAZETELERİN KADERİ İNTERNET HABER SİTELERİNDEN AYRI DEĞİLDİRSonraki Haber

GAZETELERİN KADERİ İNTERNET HABER SİTELE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar