Ordu
DOLAR18.64
EURO19.3099
ALTIN1043.9
reader

AYDIN DOĞRUYU SÖYLÜYOR GÜNDOĞDU RANT PEŞİNDE 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AYDIN DOĞRUYU SÖYLÜYOR GÜNDOĞDU RANT PEŞİNDE 
Abone ol
CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu. Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın ile AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu arasındaki cami-otopark tartışmasını değerlendiren Şahin, Aydın’ın doğru söylediğini Gündoğdu’nun ise siyasi ve ekonomik rant peşinde olduğunu ifade etti. Şahin, borç üzerinden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e de sert tepki gösterdi.       

Şahin şunları kaydetti: “Ordu halkı bir nebze nefes alsın diye OSKİ’nin su faturalarında yüzde 50 indirim yapması teklifi meclis üyelerimiz tarafından Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunulmuştu. Bu öneri son mecliste görüşüldü. AKP’li büyükşehir belediye başkanı ve AKP’li belediye meclis üyelerinin oylarıyla bu öneri reddedildi. Toplumun her sorununda olduğu gibi burada da AKP çözüm üretmek yerine ranta uygun kararlar aldı.

 

 

SAYIŞTAY OBB’DE SORUNLAR TESPİT ETTİ

Sayıştay tarafından Ordu Büyükşehir Belediyesi denetlendi ve bir rapor oluşturuldu. Bu rapora göre Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde muhasebe defteri düzgün tutulmadı, işçilere yıllık izinleri olması gerektiği gibi kullandırılmadı. Özel Kalem Müdürlüğü dışındaki müdürlüklere temsil-tanıtım bütçesi kullandırıldı. İhale ile alınması gereken mal ve hizmet alımları doğrudan temin yöntemiyle yapıldı.      

        

OBB ORDU’YU BORCA BOĞUYOR

Son mecliste bir kere daha gördük ki Ordu Büyükşehir Belediyesi bu kadar taşınmaz satmasına ve yoğun olarak borçlanma yapmasına rağmen herhangi bir projesini gerçekleştiremiyor ancak Ordu’yu inanılmaz boyutta borç ve faiz yüküne sokuyor. OBB yaptığı borçlanma sebebiyle yıllık 118 milyon TL ödüyor. Bu günlük olarak 323 bin TL yapıyor bu saatlik olarak 13 bin 500 TL oluyor. İnanılmaz rakamlar.    

     

ORDU’NUN OTOPARKA İHTİYACI VAR

 

Bir şehrin önüne zaman zaman fırsatlar çıkar. Bu fırsatlar doğru değerlendirilirse şehrin önü açılır. Ordu şehri bugün kilitlenmiş durumda. Ordu’da otopark sorunu inanılmaz boyutlarda. Daha önce Güzelordu Okulu yapılırken bunun altını otopark yapalım dedik. Artık bugünkü teknoloji ile bunu yapmak sorun değil. Ordu’da bir alışveriş merkezinin yerin 9 metre altında otoparkı var. O gün bu fırsatı belediye başkanı kullanmadı.               

 

19 EYLÜL’ÜN YIKILMASI BİR FIRSATTIR

Bugün önümüzde yeni bir fırsat var. 19 Eylül Stadı ile hukuki süreç devam ediyor. Buradan hangi karar çıkacağı bilinmiyor. Lehte de aleyte de karar çıkabilir. Buna rağmen stadın yıkım ihalesi kararı alındı. Diyelim ki hukuki sürece rağmen burada yıkım süreci başlatıldı. Biz daha önce millet bahçesine karşı olduğumuzu açıklamıştık ancak 19 Eylül Stadı yıkım bir fırsat olarak bu şehrin önüne çıkıyor.

 

AKP HİZMET DEĞİL SİYASİ VE EKONOMİK RANT PEŞİNDE

Burada 36 dönümlük arazi var. Buraya hem yer altına hem de yer üstüne Ordu’nun 30-40 yıllık otopark sorununu çözebilecek otopark yapması fırsatı var ancak AKP bambaşka hayallerin peşinde. Çünkü Ordu’nun sorunlarını çözmek yerine ekonomik ve siyasi olarak nasıl bir rant elde ederizin peşindeler. Rant elde etmek uğruna Ordu’nun önüne çıkan fırsatları heba ediyorlar.

 

 

ÖMER AYDIN BAŞTAN SONA HAKLI

19 Eylül ile ilgili olarak Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın bir açıklama yaptı. Aydın’ın açıklamasının tümü son derece doğru tespitler içeriyor ancak bu şehri yönetenler bu doğru tespitleri bir takım tehditvari tespitlerle ortadan kaldırmaya çalışıyor. OBB hem imarı hem de bu tür kritik süreçleri doğru yönetemiyor. İptale mahkum bir imar planı yapıyor ki ben buna rant planı diyorum.                         

     

BU CEBERRUT İKTİDARDAN KORKMAYIN

Buradan tüm Ordu’ya seslendirmek istiyorum. Bu ceberrut iktidardan korkmayın. Bu iktidar gidici. CHP öncülüğünde oluşacak millet ittifakının iktidarı gelecek. Bu olduğunda Ordu halkından, sivil toplum örgütlerinden görüş alınarak sorunlar şeffaf bir şekilde tek tek çözülecek. Genel Başkanımızın dediği gibi bu ülke 100 gün içinde nefes alacak. Önümüzdeki dönem millet ittifakını iktidarı olacak.

 

GÜLER’E ÇAĞRI; LANETLE YADEDİLME

Buradan Ordu Büyükşehir Belediyesine de sesleniyorum: “Lütfen Ordu’nun geleceğini bir takım rantçılara teslim etmeyin. Bu şehri ve bu belediyeyi borç yükü altında bırakmayın. Çünkü gelecekti bu şehirde yaşayan insanlar sizi hayırla yad etsinler.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU’DA ÜRETİLİYOR MİGROS’TA SATILIYORÖnceki Haber

ORDU’DA ÜRETİLİYOR MİGROS’TA SATILIYOR

VATAN PARTİSİ KURULTAYINA DAVETSonraki Haber

VATAN PARTİSİ KURULTAYINA DAVET

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar