Ordu
DOLAR18.6403
EURO19.5062
ALTIN1070.4
reader

AYDIN’DAN GÜNDOĞDU’YA AÇIK MEKTUP

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AYDIN’DAN GÜNDOĞDU’YA AÇIK MEKTUP
Abone ol
19 Eylül Stadı’nın olduğu yere yapılacak Millet Bahçesi projesi içinde caminin düşünülmesi üzerine başlayan tartışma üzerine Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’ya açık mektup yazarak cevap verdi. Aydın, kendisini Ordu’nun hiçbir sorunuyla ilgilenmemekle suçlayan Gündoğdu’ya yaptıklarını anlattı, kendisinin Ordu’da hangi hizmetlerde imzası olduğunu sordu.           

Aydın mektubunda şu ifadelere yer verdi: Kent Konseyleri AB uyum yasaları çerçevesinde kurulmuş belediye meclisleri içerisinde yer alamamış kurum ve kuruluşların temsilini sağlayan birçok siyasi yapı ve STK’ları bünyesinde barındıran ve gönüllülük ilkesi ile faaliyet gösteren bir yapıdır. Belediye bünyesinde kendisine temsil olanağı bulamamış siyasi partilerden tutun, küçük derneklere kadar birçok yapının kent nezdinde sesi olur.

 

GÖREVİMİZ ‘AYAR VERMEK’ DEĞİL OMUZ VERMEK

 

Kent Konseyi Başkanı da yasalar çerçevesinde bu guruplara öncülük ve liderlik eder. Onların sesini kamuoyuna duyurur, kısacası ilgili kentin kanaat önderlerinden biridir. Bunu yaparken de temel görevi belediyelere ve kurumlara ‘ayar vermek’ değil omuz vermektir. Yönetişime katkıda bulunmaktır. Senin anlayacağın kimsesizlerin sesi olmaktır. İşbirlikçi ve yandaş olmamaktır.

 

 

BİZ MEYDANLARDAYKEN SEN NERELERDEYDİN?

 

Göreve gelir gelmez işbirlikçi zihniyetin vücuda getirdiği ve Sayın Cumhurbaşkanımızın helikopterle önünden geçerken ‘bunu hâlâ yıkmadınız mı’ dediği Belde Evler’in ne pahasına olursa olsun yıkılması için mücadele başlattık, imza kampanyasına katıldık. O aralar sen nerdeydin bilmem ama biz meydanlarda daha çağdaş bir şehir istiyoruz diye basın açıklamaları yapıyorduk.

 

KİMSESİZLER MEZARLIĞI NERDE’ DESEM CEVAP VEREBİLİR MİSİN?

 

1916 yılında Rus işgalinden kaçan ‘Kimsesiz Trabzonlular’ için Bekirli Köyünde ki mezarlığı anıtlaştırmak ve o bölgeyi bir ziyaret destinasyonu olması için proje hazırlayıp hem Sayın Valimizi hem Büyükşehir Belediye Başkanımızı bilgilendirdik. Hatta Sayın Valimizin çok duygulanması ile ‘o iş bende’ sözü ile makamdan ayrıldık. Hatta konu ile ilgili olarak Trabzon Valisini ve Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret ettik. Arkadaşımız tarihçi, yazar Hikmet Pala’ya konu ile ilgili olarak televizyon programları yaptırarak kamuoyunu bilgilendirdik. Şimdi sana sorsam ‘kimsesiz mezarlığı nerde’ desem ‘o da nerden çıktı’ dersin.

 

BİZ SAHİLLER HALKA AÇILSIN DERKEN SESİN ÇIKTI MI?

Marka şehir olma yolunda şehrin tüm sahillerinin halka açılmasını, halkın denizlerden olabildiğince faydalanması konusunda Ordulu oligarkların tüm tepkisine rağmen çağrıda bulunduk. Hâlâ da bulunuyoruz. Bu konuda senin bir çıtın çıktı mı? Hele imar konusunda mevcut plana, biri de telefonda bana çemkirdiğin yeni otogarın karşısında altında şehrin doğalgaz boru hattı geçtiği için burada benzin istasyonu olmaz dediğimiz parsel olmak üzere 20’den fazla konu ve maddeyi içeren itiraz dilekçelerimiz var. Sen de ne var?

 

 

DURUGÖL’ÜN YAĞMALANMASINA DİRENİYORUZ YE SEN NE YAPIYORSUN?  

 

Yatırımcı adı altında Ordu’yu hiç bilmediği halde Durugöl’ü yağmalamaya gelen yağmacıya karşı hâlâ direniyoruz. Sen den ne haber. Şehrin en güzel yerine devasa stadyumun yapılmasına da karşı çıktık, senin sesin çıktı mı?

 

 

BİZ FINDIĞIN HAKKINI SAVUNURKEN SEN NERELERDEYDİN?

 

Ordu Büyükşehir Belediyesine kültürel konuda katkı sağlayacak onlarca öneri sunduk. Fındık ile ilgili olarak en az 3 rapor sunduk, bunlardan biri de kümelenme ve lisanslı depoculuğun hayata geçirilmesi ile ilgiliydi. Az daha unutuyordum Dünya devi Ferrero’nun ‘iyi tarım onursuz ticaret’ politikasına ilk bayrak açanlardanım. Kent Konseyi adına Rekabet Kuruluna saatlerce ifade verdim. Ve nihayet Sayın Hilmi Güler’in önderliğinde içinde Kent Konseyimizin de bulunduğu ekip sayesinde Rekabet Kurulu tarafından yeterli, ciddi belge bulgulara ulaşılmıştır kanaatine varılarak soruşturma açılmasına vesile olunmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın 52,00 TL’lik fındık fiyatına 35 gün sessiz kalarak fiyatların serbest piyasada 42,00 TL’lere kadar düştüğünde sen nerelerdeydin? Melet Park ve Melet Rezidance projelerine itirazlarımız ayyuka çıktı.

 

 

 

ORDU’DA ÜRETİM VE İHRACATIN ARTIRILMASI İÇİN BİR ŞEY YAPTIN MI?

 

Ha bu aralarda sen ne alemdesin, ilimizin OSB’leri için, ilimizde üretim ve ihracatın artırılması için neler yaptın, hangi sanayi kuruluşlarını ziyaret edip ‘arkadaşlar nasılsınız, haliniz hatırınız ne alemde’ diye sordun.

 

 

Temelini şahsımın, Sayın Malay’ın Sayın Türkyılmaz’ın ve Rahmetli Şenocak’la birlikte attığımız; açılışını da Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı Ordu-Giresun Havaalanı’nda uçuşlar durmak üzere haberin var mı? Çık da girişimlerini anlat. Varsa tabi.

 

Olmazsa olmaz dediğimiz Samsun-Sarp Demiryolu hakkında vekilimiz ve Başkan Yardımcımız Numan Kurtulmuş’unda ilimiz ve bölgemizin mega projesi hakkında ne gibi çalışma yaptın.

 

 

GERİ KALMIŞLIĞIMIZIN EN ÖNEMLİ AKTÖRLERİNDENSİNİZ

 

Son günlerde yaptığın en güzel iş din istismarcılığı. Yalnız sen ne ilk nede son olacaksın. Osmanlı ve Cumhuriyet tarihimiz sen ve senin gibi din istismarcılarıyla doludur. Geri kalmışlığımızın en önemli aktörlerindensiniz. Eğer bir vizyonunuz yoksa toplumun geri kalanını cami düşmanı ilan edersiniz. Bu arada bilgin olsun Köprübaşı Camii’nin müştemilatını dedelerim Ulu Cami’nin arazisini rahmetli Hacı Annem ve ailesi bağışladı. Bulancak Paşa Konağı Camisini ailemiz dışardan hiçbir yardım almadan yaptırdı. Sen de böyle bir hayır hasenat var mı?

 

ALLAH ÜLKEMİZİ BAĞNAZLIK VE KURU İFTİRACILARDAN KORUSUN

 

Kent Konseyi Başkanlıkları, Millet Vekillikleri miadlı görevlerdir. Zamanı dolan görevi bırakır, bayrağı bir diğer arkadaşına teslim eder. Ben ve benim gibilerin yüreği Ordu için atmaya devam edecek. İlimin ürettiği ürüne birlikte çalıştığı 45 yol arkadaşı ile değer katmaya ve ihracata devam edeceğim. Sen ise siyasetin tozlu sayfalarında yok olup gideceksin. Bundan en ufak bir endişem yok.

 

Allah ülkemizi ve milletimizi sen ve senin gibi bağnaz, kuru iftiracılardan korusun, amin.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 6
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
FİSKOBİRLİK FİYATI 48,50 TLÖnceki Haber

FİSKOBİRLİK FİYATI 48,50 TL

GAZETECİ VALA NURETTİN’İN KALEMİNDEN ORDU MEKTUPLARI… (3)Sonraki Haber

GAZETECİ VALA NURETTİN’İN KALEMİNDEN ORD...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar