Ordu
DOLAR15.8546
EURO16.7294
ALTIN926.76
reader

BAHARA MERHABA KONSERİ SÜPERDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAHARA MERHABA KONSERİ SÜPERDİ
Abone ol
Perşembe Musiki Derneğinin Şef Fazıl Yiğitbaş yönetiminde düzenlediği Bahara Merhaba konseri Perşembe Halk Eğitimi Merkezi’nde seyirci rekoru kırılarak gerçekleştirildi.

Bünyesinde ev hanımından iş kadınına, emekli öğretmeninden tiyatrocusuna, mühendisinden, siyasi parti başkanına, işçi emeklisine kadar her meslekten musiki dostu sanatsever amatör ruhlu insanlardan oluşan Perşembe Musiki Derneği Korosu salonu hınca hınç dolduran izleyicilerden tam not alarak ayakta alkışlandılar.

Şef Fazıl Yiğitbaş yönetimindeki konserin saz heyeti ise şöyleydi; Klarnet-Yunus Bora, Keman-Berkan Sarıyar, Ud-Levent Özsoy, Bağlama-Everen Kuzucu, Ritm Sazlar-Gökmen Güney ve Hakan Öztekin.

Sunuculuğunu emekli öğretmen Sümer Alkan’ın yaptığı konser Musiki Derneği Başkanı Yasemin Sağlam’ın açılış konuşmasının ardından  koronun  seslendirdiği Muzaffer İlkar’ın  hicaz eseri ile başladı; “Gönül Penceresinden Ansızın Bakıp Geçtin”   Daha sonra korodan solo şarkı ve türküleri  sırasıyla;  Mektebin Bacaları-Hayriye Ulu, Bir Demet Yasemen Emel Çaparcan, güftesi ve bestesi  kendine ait  bir şarkıyı; En Güzel Nağmeleri Fısıldasan Kulağıma adlı eseri Yasemin Sevda Karadeniz, Dostum Dostum adlı eseri Yasemin Kaymak, Ah Neyleyim Neyleyim  Gönül Senin Elinden adlı eseri Yasemin Kontaş, Gül Dalında Öten Bülbülün Olsam adlı hicazkar eseri  Şef Fazıl Yiğitbaş’ın eşi Aysun Çavuşoğlu Yiğitbaş, klarnet Yunus Bora’nın taksiminin ardından okudu. Unuturum Diye Yorma Kendini adlı eseri  Mehmet Solu, Olmaz Olmaz Bu İş Olmaz  adlı şarkıyı Neşe Kalafat, Baharı Beklerken Ömrüm Kış oldu adlı eseri mimar Şenol Anşin, Nayino adlı Karadeniz türküsünü Zerrin Hantal okurken konserin bu dakikalarında Şef Fazıl Yiğitbaş bir sürpriz yaparak konseri izlemeye gelen misafirler arasında yer alan Ordulu TRT‘nin Türk Halk Müziği Sanatçısı  Coşkun Gök’ü sahneye davet etti. Sanatçı Coşkun Gök okuduğu iki türküyle geceye renk kattı. Kamil İşbakan’ın Ağlama Yar Ağlama türküsünün ardından, Ayşe Genç’in okuduğu Ömrümce Hep Adım Adım Her Yerde Seni Aradım adlı eseri  okumasının ardından konser sora erdi.

Konserin ardından Ordu Türkiye Kadınlar Birliği Başkan Yardımcısı Nermin Özel başkanı Sümer Alkan’a başarılı sunumlarından dolayı bir buket çiçek takdimi yaparken iş kadını Sevda Karadeniz’e ise çalışanı Kader Ersan bir buket çiçek sundu.

Konsere CHP Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, CHP Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak, CHP İlçe Başkanı Faruk Piroğlu, CHP Perşembe Belediye Meclis Üyesi Ziya Karadeniz, İyi Parti Perşembe Belediye Meclis Üyesi Yusuf Deniz ile Ordu ve Perşembe’den çok sayıda sanatseverler ile  Ordu Olay Gazetesi İmtiyaz sahibi Zeki Mesut Özel, misafir sanatçılar şef  Ali Karahan, Coşkun Gök, Şener Gök, ve Tuğrul Şan  katıldılar. Konserin ardından koro misafirleri ile birlikte sahnede objektiflere poz verdiler. Arif Kalafat

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FINDIK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİ KURALIM ESARETTEN KURTULALIMÖnceki Haber

FINDIK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİ KURALIM...

MAHKEME GÖLKÖY’DEKİ HES’İ UYGUN BULMADISonraki Haber

MAHKEME GÖLKÖY’DEKİ HES’İ UYGUN BULMADI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar