Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53

BAŞIMIZA İCAT ÇIKAR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞIMIZA İCAT ÇIKAR
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediyesi, ailelerin çocuklarına söylediği ve günümüzde artık anonim haline gelen ‘Başımıza icat çıkarma’ sözünü tarihe karıştırmak için kolları sıvadı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ailelerin çocuklarına yönelik söylediği bu sözü tersine çevireceklerini belirterek, geleceğin bilim insanlarının yeteneklerini ortaya çıkarmak ve yenilikçi fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik ‘Başımıza icat çıkar’yarışması açtıklarını açıkladı.

Başkandan çocuklara ‘icat çıkar’ çağrısı
Başkan Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında, eskiden ailelerin çocuklarına beklenmedik bir durumla karşılaştıklarında "başımıza icat çıkarma’’ dediklerini hatırlatarak, çocuklara ‘icat çıkarma’çağrısı yaptı. Yılmaz, şu açıklamayı yaptı:
“Ordu insanını en iyi tarif edebilecek bir süreç başlatıyoruz. Yaklaşık 50 bin liralık ödül koymak suretiyle ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik yeni keyif ve yenilikçi alanlara girmek suretiyle rekabet ortamını oluşturmak istiyoruz. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ve danışman öğretmenlere yönelik ödül ve teşvik primlerimiz olacak. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Öğrenci olduklarını belgelemeleri yeterlidir. Birden fazla eser gönderebilirler. Eserleri göndermek için açtığımız elektronik sayfadan faydalanabileceklerdir. Eserleri 6 Mart 2017 Pazartesi tarihine kadar bildirilen adresi göndermeleri gerekiyor. Özgün bir çalışma olması, intihal ve kopya olmaması anlamında en üst seviyede takibatlar yapılacaktır. Yarışmaya katılacak öğrencilerin mutlak surette yanında danışman öğretmen olması gerekmektedir.18 yaşından küçük olanların veli ve okul izin belgesi olması gerekmektedir. Bu yarışma ile ortaya çok özgün fikirlerin ortaya çıkacağı kanaatindeyim. Yarışmaya katılacak öğrencilerimizin projelerini maket ve elektronik ortamdaki sunumuyla getirmek zorundalar. Eskiden aileler çocuklarına ‘oğlum nereden çıkardın başımıza bu icadı’’ derlerdi. Şimdi biz çağrı yapıyoruz ve öğrencilerimizi icat yapmaya çağırıyoruz."
Yarışmada ilkokul ve ortaokul kategorisinde birinciliği elde edene bin TL, ikinciliği elde edene 750 ve üçüncülüğü elde eden 500 TL ödül verilecek. Lise kategorisinde birinci olana 3 bin, ikinci olana 2 bin 500 TL üçüncü olana bin 500 TL para ödülü verilecek. Üniversite kategorisinde ise birinciliğe 4 bin TL, ikinciliğe 3 bin TL, üçüncülüğe 2 bin TL ödül verilecek.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Slovenya Cumhurbaşkanı Pahordan Tbmmye ZiyaretÖnceki Haber

Slovenya Cumhurbaşkanı Pahordan Tbmmye Z...

EFSANE GERİ DÖNÜ. SUPER MARIO RUN APPSTORE'DASonraki Haber

EFSANE GERİ DÖNÜ. SUPER MARIO RUN APPSTO...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar