Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

BAŞKAN AŞKIN TÖREN’İN DURAĞI BU CUMA OĞMACA MAHALLESİ OLDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN AŞKIN TÖREN’İN DURAĞI BU CUMA OĞMACA MAHALLESİ OLDU
Abone ol
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in geleneksel hale getirdiği her hafta bir mahalle ziyaretlerinin bu haftaki adresi Oğmaca mahallesi oldu.  Oğmaca mahallesi Tevekkül Camiinde birlikte kılınan Cuma namazının ardından Muhtar Cemal Aksu ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Tören, “gölgesiz adaletle şeffaf herkese eşit mesafede nezaketle zarafetle ortak akıl ve istişare ile şehri yönetmeye çalışıyoruz” dedi.

BAŞKAN TÖREN, “BİZİM HİZMET SİYASETİNDEKİ REFERANS NOKTAMIZ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

Göreve geldiği günden itibaren çeşitli vesilelerle 92 mahalleyi sık sık ziyaret ettiğini ifade eden Başkan Tören “bizler göreve geldiğimiz günden itibaren özellikle 92 mahallemize değişik vesilelerle sık sık ziyaretlerde bulunuyoruz.  Bu anlayışımızın devamı niteliğinde Cuma namazı vesilesiyle mahallelerimizi ziyaret ederek hem yapılan hizmetleri yerinde görüyor hem var olan yeni talepleri ihtiyaçları tespit ediyor ve yine dönemimiz içerisinde yapılmasını öngördüğümüz, planladığımız çalışmalarla ilgili karşılıklı hasbihal ediyoruz, istişarede bulunuyoruz” şeklinde konuştu. 

“Bu şehrin bu milletin sinesinden çıkmış bir evladınız olarak bu hizmetleri yapmak bizim sizlere bir lütfumuz değil, insana hizmet ve hürmet anlayışımızın ve bu görevlerdeki   varoluş sebebimiz olan milletimize karşı sorumluluğumuzun bir gereğidir” diyen Başkan Tören, “Bizler göreve geldiğimiz günden itibaren açıkçası “Bütün Şehir Eşit Hizmet” anlayışıyla 92 mahallemizle ilgili artan nüfus ve değişen ihtiyaçları da göz önünde bulundurarak mahallelerimizin  merkezle olan bağlantısını ulaşılabilir ve sürdürülebilir kılmak için çalışmalarımızı planlamaya ve hayata geçirmeye devam ediyoruz” açıklamasında bulundu. Şehrin en önemli sosyal sorunlarından birinin işsizlik olduğunu söyleyen Başkan Tören sözlerini şöyle sürdürdü:  

“ÖNÜMÜZDEKİ ÜÇ AY İÇERİSİNDE YENİ BİR SÜRECE GİRİYORUZ”

Önümüzdeki Üç ay içerisinde Allah nasip ederse tamamen kendi öz kaynaklarımızla tıpkı 27 ay bir lira borçlanmadığımız bir lira kredi çekmediğimiz gibi yine kendi öz kaynaklarımızla ve Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla İlgili Bakanlıklarımızın eş finansman katkısıyla Bismillah dediğimiz yeni bir sürece giriyoruz. Bu şehrin çocuklarının insana yakışır işlerde istihdam edilebilecekleri, doğdukları yerde doyacakları ve topraklarına sahip çıkacakları altyapıyı oluşturacak sorumluluk alıyoruz, almaya devam edeceğiz. Bizim şehrimizle ilgili birikimimizi yine ortak akıl paydasında birleştirerek bu şehri her anlamda hem insana yakışır bir şehir bir konfor bir standart hem diğer şehirlerle yarışabilir rekabet edebilir hale getireceğiz.

“BU TOPRAKLARI VATAN KILAN ŞEHİTLERİMİZE ONLARIN EMANETLERİNE VE MİLLETİMİZE HİZMET ETMEK BİZİM BORCUMUZDUR”

Bu şehre bu millete bu bayrağa bu vatana tıpkı 15 temmuzda ölümü öldürüp çıplak elleriyle ve kor yürekleriyle bu milletin bağımsızlığını beraberliğini demokratik yollarla aziz Türk milletinin iradesiyle seçilmiş iktidarını ve  daha da önemlisi 1071’ Malazgirt’le yurt olmuş bu toprakları ,İstiklal harbi sonrasında kazanılmış bağımsızlık ve egemenlik haklarımızı korumak adına bu millet o gece 251 can vermiş şehit düşmüş ,2196 gazimizde 83 milyonun sinesinde vücut bulmuş  tek yürek olmuş ve  bu şanlı mücadeleyle adeta destan yazmıştır  . Şimdi bu bedeli ödeyen çağırıldığında Çanakkale’ye giden çağrıldığında Kuvay-ı Milliye ruhuyla bu memleketin egemenliği için bağımsızlığı için istiklali için istikbali için bu vatanın kara bağrında sıra dağlar gibi duranların bu toprakları bizlere vatan kılan şehitlerimize onların emanetlerine ve bu topraklarda yaşayan aziz milletimize hizmet etmek bir lütuf değil bizim bir borcumuzdur bunu tüm kalbimizle yapmaya çalışıyoruz.

“BİZİM YOL REHBERİMİZ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ”

Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bizim yol rehberimiz hizmet siyasetindeki referans noktamız. Bu şehirde bizim için ayrıştırıcı dile yer yok. Bu şehrin bir şehir ittifakına bu şehrin bir ittihada ihtiyacı var.

“SÖZ KONUSU VATANSA HEP BERABER ELİF GİBİYİZ”

O kadar fazla asgari müştereğimiz var ki; Söz konusu olan Vatansa hep beraber elif gibiyiz. Bayraksa, hep beraber kıyamdayız. Dinse ezansa, hepimiz yine tevhit bayrağı doğrultusunda ip gibiyiz. Bu kadar müştereği olan insanımıza adil paylaşım ve bölüşüm içerisinde, Çoğulculuk anlayışı içerisinde, demokrasinin tüm erdemleriyle bu şehirde adaletle nezaketle zarafetle hakikatler karşısında cesaretle bu millete hizmet etmeyeceğiz de ne yapacağız.

“GİDEMEDİĞİN YER GİREMEDİĞİN GÖNÜL SENİN DEĞİLDİR”

Oğmaca’ya ayağım basmıyorsa Uzunmusa’ya ayağım basmıyorsa Çavuşlar’a ayağım basmıyorsa ben niye varım. Göreve geldiğim günden bu yana 60 bin insanımızı belediyemizde milletin evinde misafir ettik. Gidemediğin yer girmediğin gönül senin değil. Dolayısıyla biz, burada dertleşeceğiz ağlayacağız sevineceğiz elimizi tutacağız yüreğimizi birleştireceğiz ve bu sorunları çözeceğiz. Engelli kardeşlerimizin, dezavantajlı ailelerimizin her birinin çaresizliğine çaresiz değilsin yalnız değilsin bu milletin çocukları bu devletin imkânlarıyla size hizmet için hazır beklemektedir.

“BU ŞEHİRDE EKONOMİSİNİ DENGELEYEN TASARRUFLA BÜYÜYEN HİZMETTE DE TASARRUF ETMEYEN BİR BELEDİYECİLİK MODELİNE DÖNÜŞÜM SAĞLADIK”

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şehrimizle bölgemizle yakinen ilgilenen bir devlet büyüğümüz, bir devlet adamı bir genel başkanım olarak bu şehirde aynı duygu aynı heyecan aynı umurla bu şehrin sorunlarına duyarlı olmak da bizim asli vazifelerimizden bir tanesi. Bu şehirde ekonomisini dengeleyen finansman maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle kendi öz kaynaklarıyla tasarruf ekonomisiyle büyüyen Hizmetlerimizde tasarruf etmeyen, ötesi artan bir ivme ile hizmetlerine ve yatırımlarına devam eden bir belediyecilik anlayışıyla dönüşüm sağladık.

Bu şehrin kimsesizlerine garip gurebasına tüm sosyal kesimlerine hep birlikte sahip çıkacağız.  Gençlerimize de aynı şekilde iyi okullar kazanmış ailesinin buna gücü yetmiyor. Biz ne güne duruyoruz. Allah'ın izni ile elbirliği ile o yavrularımıza da sahip çıkacağız. Her alanda kendi kaynaklarımızı gölgesiz şeffaf herkese eşit mesafede liyakati istihdam edeceğiz. Burada bütün şehir eşit hizmet anlayışı ile İnşallah hep birlikte o kucaklayıcı birleştirici dille o hizmetlerimizle o kadim siyasetle hizmetkar olmak duygusundan taviz vermeden bu millete hizmet etmenin fazileti onuru ve gururunu yaşamak istiyoruz. Yaklaşmakta olan Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, bereketli bir fındık hasat sezonu diliyorum.”

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ŞEHİT TEMEL ŞİMŞİR GEMESİ BAYRAM SÜRESİNCE ÜCRETSİZÖnceki Haber

ŞEHİT TEMEL ŞİMŞİR GEMESİ BAYRAM SÜRESİN...

ORDU VE GİRESUN STK’LARININ FERYADINI DUYAN YOK MU? Uçuş Rekorları Kıran Havaalanımıza ne oldu?Sonraki Haber

ORDU VE GİRESUN STK’LARININ FERYADINI DU...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar