Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

BAZI SİYASETÇİLER BALMER’İ SABOTE EDİYOR!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAZI SİYASETÇİLER BALMER’İ SABOTE EDİYOR!
Abone ol
Ordu Arı Yetiştiricileri Birliği (ORAYBİR) Başkanı Akın Çiftçi, BALMER’in yeni ortaklar bularak büyümesinin önünün bir takım siyasetçiler tarafından kesildiğini söyledi. Çiftçi isim vermedi. 

Ordu Arı Yetiştiricileri Birliği (ORAYBİR) Başkanı Çiftçi şu açıklamayı yaptı: T.C ile Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Ordu Valiliği himayesinde, nihai yararlanıcı Arıcılık araştırma Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen Arım Balım Peteğim Projesi kapsamında BALMER A.Ş.'yi kurduk. Yılda iki kere Avrupa Birliği uzmanları tarafından şirketimiz denetlenmektedir. Bizlere denetim esnasında sorulan ilk soru ortaklık yapınızda bir değişiklik var mı? Varsa yeni ortağınız kimdir? Bu soru gösteriyor ki BALMER A.Ş. yeni otak alabilir ve ortak çıkartabilir.

 

BALMER’İ BÜYÜTMEK İSTİYORUZ

 

Bu yaklaşımla ve şirketin AR-GE merkezi adına yakışır hareket edebilmek adına görüşmeler yaptık. Çünkü biz sadece bal doldurmak değil bala katma değer katmak istiyoruz. Bu yönde de dünyanın farklı yerlerinden bizlere gelen talepler var. Ulubey Belediyesi ile olumlu görüşmeler ve büyük yatırım planlamaları yaptık. BALMER şirketine olan talepler her geçen gün artmakta güzel ve büyük ölçekli taleplerin olduğu görüşmeler gerçekleşmektedir. Gelen bu taleplerin tamamını gerçekleştirebilmek ve projenin amacına ulaşabilmesi için yatırım yapmamız gereklidir. Dolayısı ile de finans ihtiyacı doğmaktadır. Ulubey Belediyesi ile attığımız adım büyük yatırımlar içermektedir.

 

SİYASET SABOTE EDİYOR

 

Ancak görüyoruz ki içerisinde hizmet verdiğimiz kurumlarında bulunduğu, siyasetçilerin olduğu bir kısım attığımız bu adımı sabote etmektedir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına gerekli tüm evrakları hazırlayarak yazılarımızı yazdık. Şimdi beklemekteyiz ancak kaybettiğimiz her gün sezonu kaçırmamıza sebep olmaktadır. Geçen her süre sadece BALMER şirketine değil kaliteli balını rahatlıkla pazarlayabilecek üreticiye de zar vermektedir. Biz bu ortaklığın biran önce onaylanmasını ve hizmete başlamayı bekliyoruz. BALMER A.Ş. ortaklık yapısı değişikliği ile ilgili son durum nedir yetkililer ne düşünmektedir ve daha ne kadar beklememiz gerekmektedir?” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YANGINA, SELE VE ERKEN HASADA KARŞI DİKKATLİ OLUNÖnceki Haber

YANGINA, SELE VE ERKEN HASADA KARŞI DİKK...

FINDIK FİYATININ 1,5 LİRA AŞAĞI AÇIKLANMASI 1 MİLYAR LİRA ZARAR DEMEKSonraki Haber

FINDIK FİYATININ 1,5 LİRA AŞAĞI AÇIKLANM...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar