Ordu
DOLAR16.3256
EURO17.4535
ALTIN971.56
reader

BEKLENTİLERİ KARŞILAYACAK BİR FİYAT BEKLİYORUZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BEKLENTİLERİ KARŞILAYACAK BİR FİYAT BEKLİYORUZ
Abone ol

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO) Başkanı Tayfun Karataş, fındık fiyatının açıklanmasına çok az bir zaman kala, üreticinin yoğun emeğinin yanı sıra zorlaşan ekonomik koşullar nedeniyle hızla artan maliyetler de bu sezonun hesabını yaparken mutlaka göz önünde bulundurulması gerektiğini dile getirdi.

Karataş yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: ”Kamuoyunun yakından bildiği üzere, geçtiğimiz yıl 27 Temmuz tarihini gösterirken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından fındık fiyatları açıklanmış ve açıklanan fiyat üreticilerimiz tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Önceki yıllarda da fındık fiyatları genellikle Temmuz ayı içerisinde açıklandı.

FİYAT GECİKTİ

Bu yıl aynı tarihi geride bırakmış olmamıza rağmen henüz bir fiyat açıklaması gelmemiş olması piyasadaki serbest hareketler, rekolteye dair yapılan spekülasyonlar, alivre satış yolunu izleyenler ve benzeri nedenler neticesinde düzensiz bir fiyat seyri izlenmesine neden olmakta ve bu durum da hem üreticinin hem de yakın zamanda resmi fiyatı açıklayacak olan kurumların zarar etmesine yol açmaktadır. Devletimizin bu noktada bu tür davranışların karşısında kararlılıkla durarak fırsatçılara karşı gereken tedbirleri alacağından kuşkumuz yoktur.

YARA SARILMALI

Yaşanan Kovıd-19 sürecinde daha da zorlaşan koşullara rağmen üretimini sürdürmek adına gereken fedakarlıkları göstermiş olan üretici üzerine düşeni yapmış, zor şartlara rağmen her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemize en az 2 milyar dolarlık girdi sağlayacak fındık için şu ana kadar gerekli alın terini dökmüştür bundan sonra da emeğini esirgemeyecektir. Üreticinin yoğun emeğinin yanı sıra zorlaşan ekonomik koşullar nedeniyle hızla artan maliyetler de bu sezonun hesabını yaparken mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

HAYAL KIRIKLIĞI YATMAMALI

Durumdan hareketle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde TMO’nun içinde bulunduğumuz sezon için kamuoyunda oluşan beklentiyi karşılayacak bir fiyat açıklamasını tüm bölge halkı ile birlikte bizler de gerekli hassasiyetin gösterileceğine inanarak beklemekteyiz.  Taban fiyatların beklentiler ölçeğinde bir an evvel açıklanması temennisi ve beklentisiyle 2021 yılı fındık sezonunun tüm halkımız için hayırlara vesile olmasını, fındığımızın değerini bulduğu bir sezon olmasını diliyorum. Muharrem Göç


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aşı Ol Tribünde Buluşalım!Önceki Haber

Aşı Ol Tribünde Buluşalım!

OBB EKO TURİZM’DE İDDİALISonraki Haber

OBB EKO TURİZM’DE İDDİALI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar