Ordu
DOLAR18.6424
EURO19.6453
ALTIN1077.5
reader

BELDE’DEKİ DUYARLILIK DURUGÖL’DE DE GÖSTERİLMELİ  

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BELDE’DEKİ DUYARLILIK DURUGÖL’DE DE GÖSTERİLMELİ  
Abone ol
Ordu Olay’a özel açıklamalar yapan hemşehrimiz eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Ordu ile ilgili nostaljisi olan birisinin belediye başkanı olmasını bir şans sayıyorum. Çocukluk arkadaşım Mehmet Hilmi Bey’in Durugöl sorununu çözüme kavuşturacağına inanıyorum. Belde Evler’deki duyarlılık Durugöl için de gösterilmeli.” dedi.

BİR ŞANS OLARAK GÖRÜYORUM

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in çocukluk arkadaşı olduğunu ifade eden Günay, “Ordu’da yapılacak çok iş var. Ben Ordu'da doğmuş, Ordu ile ilgili nostaljisi olan birisinin belediye başkanı olmasını bir şans sayıyorum. Umuyorum bu şansı da iyi değerlendirmek konusunda o da gayret içinde olur, sorunlar yaşanmaz. Yaşanmaması gerektiğini düşünüyorum. Ordu'da doğmuş bir belediye başkanının Ordu’nun dışından gelmiş adamların hele hele şehrin imarı konusunda fikrine ihtiyacı yoktur.” diye konuştu.

 

DURUGÖL’Ü KURTAR ORDU PARLASIN

Ordu’da şehir duyarlılığı bulunduğunu aktaran Günay, “ Ordu’da çevre duyarlılığı da var. Ordu yıllar önce Karadeniz kıyısında sahilini bozdurmayan, koruyan bir yer. Şehir içinde Durugöl gibi yeşil bir alan var. Bunu öldürme, imarı başka bir yere kaydır. Bunu Türkiye’de yapan şehirler var. Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen bunu yaptı ve Eskişehir o bölgede parlayan bir yıldız haline geldi. Zaten Orta Karadeniz’de bunu yapabilecek bir Ordu var. Diğer şehirlerin isteseler de bunu yapabilecek imkanı yok. Ordu bu imkanı zayi etmemeli.” şeklinde konuştu.                 

 

ORDU DURUGÖL’DEN VAZGEÇMEMELİ

Ordu’da yeşil alanların satılmasının ne olursa olsun benimsenemeyeceğini dile getiren Günay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belde Evler yıkıldı. Durugöl içinse Ordulu 110 bin imza toplayarak tavrını net olarak ortaya koydu. Ben bunu çok önemsiyorum. Ordulu bu kampanyadan vazgeçmemeli. Gerekirse imza sayısını 200 bine, 300 bine çıkarmalı. Diğer yandan çocukluk arkadaşım Mehmet Hilmi Bey’in bu sorunu çözüme kavuşturacağına inanıyorum. Bu alan sahildeki yeşil alanlarla entegre edildiğinde çok güzel, estetik sonuçların alınacağını düşünüyorum.”                   

DURUGÖL İÇİN DE BELDE EVLER HASSASİYETİ

Belde Evler’deki duyarlılığın Durugöl için de gösterilmesi gerektiğini ifade eden Günay, “ 110 bin imza büyük bir olaydır. Durugöl’ün şu anki arsa sahibi mağdur edilmeden çözüme kavuşturulması gerekir. Türkiye’de rant lobilerine, arsa lobilerine bu işi bırakmamak gerekir. Benim de çocukluk arkadaşım Mehmet Hilmi Güler’in bu sorunu halledebileceğini düşünüyorum. Ordu’nun çok özel bir kimliği vardır. Bu tarihiyle beraber ortayı çıkarılmalıdır. İhtiyaç olan belediyecilik de budur. Asfaltı herkes yapıyor. Eskiden olduğu gibi asfalt büyük bir iş değildir.“ dedi. Kaan Özel


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YÜREĞİ ELİNDEÖnceki Haber

YÜREĞİ ELİNDE

ORDUSPOR 1967 KIRIKKALEYİ ELİ BOŞ GÖNDERDİSonraki Haber

ORDUSPOR 1967 KIRIKKALEYİ ELİ BOŞ GÖNDER...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar