VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR18.095
EURO18.1977
ALTIN1015.3
reader

BİLİNÇLİ ÖĞRETMEN GÜÇLÜ TÜRKİYE GÜÇLÜ ORDU DEMEKTİR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BİLİNÇLİ ÖĞRETMEN GÜÇLÜ TÜRKİYE GÜÇLÜ ORDU DEMEKTİR
Abone ol
Vali Tuncay Sonel, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Personelini bilgilendirmek ve tehlikelere karşı güçlendirmek için hazırlanan “Bilinçli Öğretmen, Güçlü Türkiye Demektir” adlı projenin bilgilendirme toplantısına katıldı. 2021 yılında Ordu genelinde Korgan dışında kadına şiddetle ilgili bir olay yaşanmadığını ve narkotik suçlar ile mücadele bakımından ülke genelinde en iyi ikinci ilin Ordu olduğunu kaydetti.

Ordu Kültür Sanat Merkezi(OKSM)’nde gerçekleştirilen toplantıya, Vali Tuncay Sonel,  Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, öğretmenler ve emniyet mensupları katıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Personelini bilgilendirmek ve tehlikelere karşı güçlendirmek için hazırlanan “Bilinçli Öğretmen Güçlü Türkiye Demektir” adlı projenin bilgilendirme toplantısında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, ”Ülkemiz genelinde Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde son yıllarda kadına şiddet olaylarının sıfırlanması için çok büyük uğraş veriliyor. İçişleri Bakanlığımızın KADES uygulaması, bunun için önemli bir adım.  Kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adına hayata geçirilmiş olan KADES uygulamasını tüm kadınlarımızdan telefonlarına indirmelerini istiyoruz. Acil bir durumda iletişime geçme bakımından çok önemli bir uygulama” diye konuştu.

TÜRKİYE’DE EN İYİ İKİNCİ İL ORDU

2021 yılında Ordu ili genelinde kadına şiddetle ilgili bir olay olmadığını, ancak geçtiğimiz günlerde Korgan ilçesinde yaşanan olayın herkesi derinden üzdüğünü ve söyleyecek bir kelime bulamadığını ifade eden Vali Sonel, ”Kadına şiddet konusunda toplum olarak çok dikkatli olmalıyız, bu tür istenmeyen olayların önüne hep birlikte geçmeliyiz. “dedi ve “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi narkotik suçlar ile mücadele bakımından ülke genelinde en iyi ikinci İlin Ordu olduğunu kaydetti, aynı tempoda, aynı ciddiyetle çalışmalara devam edildiğini sözlerine ekledi.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE UYUMA

Konuşmasında, Uyuşturucuyla Mücadele (UYUMA) uygulamasına dikkat çeken Vali Tuncay, ”Burada alınan eğitimler vasıtasıyla öğretmenlerimiz, velilerimiz, müdürlerimiz bilgilenmiş olacak ve toplumun her kesimine yayarak bir farkındalık oluşturacaktır. Akıllı telefonlara indirilen uygulama sayesinde kullanıcılar ihbarda bulunabiliyor. Uygulamanın önemli özelliklerinden biri ise bildirim yapanın kimlik bilgilerinin kesinlikle gizli kalması, bildirim yapanın numarasının görünmesi ve soruşturmanın hiçbir aşamasında üçüncü kişiler tarafından kesinlikle bilinmeyecek olmasıdır” şeklinde konuştu.

Program, “En İyi Narkotik Polisi Anne” adlı video gösterimiyle devam etti. Ardından, Polis Memuru Erhan Demirci tarafından “En İyi Narkotik Polisi Anne” ve “ UYUMA” adlı uygulamalarla ilgili katılımcılar bilgilendirildi.

“Bilinçli Öğretmen Güçlü Türkiye Demektir” adlı projenin bilgilendirme sunum toplantısı cep telefonu kullanımında yapılan umursamazlık ve bunun kaçınılmaz sonucu olan başka bireyleri fark edememe durumunu anlatan animasyon film ile akıllı telefon ve internet bağımlılığı sonucu teknolojik ilerlemeyle ortaya çıkan gençliğin ruhsal sağlığını hedef alan modern çağın sorunları Nomofobi konusunda Psikolog Ömer Ayyıldız’ın sunumuyla sona erdi. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ŞAMPİYON FATİH LİSESİÖnceki Haber

ŞAMPİYON FATİH LİSESİ

‘GOPTİ’ FATSA’NIN NEŞESİSonraki Haber

‘GOPTİ’ FATSA’NIN NEŞESİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar