Ordu
DOLAR18.5496
EURO18.2073
ALTIN1009.8
reader

BİR OKUL VE OKULUNA SEVDALI BİR MÜDÜR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BİR OKUL VE OKULUNA SEVDALI BİR MÜDÜR
Abone ol
Bu söyleşimde size müstesna bir öğretmenden, aynı okul öğrencisi olup da  o okula müdür olan, okuluna sevdalı tam bir memleket çocuğunu, Perşembe Atatürk İlk-Orta Okulu  Müdürü Murat Bahtiyar’ı ve okulunu tanıtmak istiyorum.

Kutu ya da yuvarlak olsa nasıl olur?

BİRAZ KENDİNİZDEN BAHSEDERMİSİNİZ

Ben Çerli  mahallesindenim  39 yaşındayım. Evliyim ikiz çocuk babasıyım, çocuğumun bir tanesi de Atatürk okulu öğrencisi. Şu an meslekte 18. yılımı çalışıyorum. İdarecilikte ise 10. yılımı deviriyorum. Kumru’da başladığım müdür yardımcılığı serüvenime daha sonra Kırlı’da devam ettirdim. Şu an Perşembe Atatürk Orta Okulu’nda  yaklaşık iki buçuk yıldır devam ediyorum.

SINIFLARIMIZ STANDARTLARA UYGUN, EN FAZLA 20-22 ÖĞRENCİDEN OLUŞMAKTA

Okulunuz Hakkında Kısaca Bilgi Verebilir misiniz?

Okulumuzun 63 öğretmeni, bu gün itibariyle de 540 öğrencisi var. Sınıflarımız tertipli, düzenli ve mevcut olarak günün şartlarına gayet uygun. En fazla 20-22 kişi kapasite civarında. Okulumuzda ilkokul, ana sınıfı ve  orta okul kısmının yanı sıra bir de özel eğitim sınıflarımız var. Dört tane özel eğitim sınıflarımızda hafif düzeyde otistik  öğrencilerimize, öğretmenlerimizle birlikte hizmet ediyoruz. Okulumuz merkezi olması dolayısıyla taşıma kapsamında çevre köylerden öğrencilerimizde geliyorlar. Yaklaşık 120’ye yakın taşımalı öğrenciye de eğitim öğretim  hizmeti veriyoruz.

BEN DE İLK VE ORTA OKULU BURADA OKUDUM

Müdür Bey Siz de Bu Okulunuz Öğrencisiymişsiniz Doğru mu?

Evet ben aynı zamanda okulun öğrencilerindenim. 1989 yılında başladım 5 yıl Atatürk İlkokulu’nda daha sonra da Perşembe  Lisesi’nin içindeki orta okulda okudum. Yani ilk okulu ve orta okulu burada okudum. Aslında ben bu okulların içinde büyüdüm. Perşembe İlk Okulu’nun, Orta Okulunun şöyle bir özelliği var.  Kuruluş tarihi 1928. Bina yeni olabilir ama cumhuriyetin en eski okullarından bir tanesi. Okulun bir asra yaklaşan bir tarihi var baktığınız zaman. Perşembe’de yetişen bürokratlar, makam mevki sahipleri ,okumuş-yazmış kesim hepsi Perşembe’nin Atatürk  İlk Okulu’ndan, Orta Okulu’ndan mezunlar.  Yani şu an için Perşembe’nin geleceğini oluşturmak için en büyük potansiyel biz de diye düşünüyorum.

OKULUMUZDA TASARIM BECERİ ATÖLYESİ OLARAK BEŞ ATÖLYE MEVCUT

Okulunuzun Şu An İtibariyle Başarı Düzeyi Nedir?

Bizim okulumuzda şu an tasarım beceri atölyesi konseptine uygun beş atölyemiz var. Örneğin dışarıda tarım atölyesi adında bir seramız var. Bu serada öğrencilerimizin topraktan tohuma, tohumdan fidesine sonra da kendi yetiştirdikleri ürününe kadar her mevsim her şey mevcut.  Burada onu yetiştirebilecekleri kadar bilgi sahibi oluyorlar. İlçe Tarım Orman Müdürlüğü’müzde bize bu konuda destek oluyorlar. Birinci atölyemiz bu.

İkinci atölyemiz geçen yıl açtığımız Milli Eğitim Bakanlığı’mız tarafından okulunuza yaptırılan ahşap tasarım beceri atölyesi. Bu da çocukların ahşapla tanışması, el becerilerini geliştirmesine yardımcı oluyor. Ahşap oyuncaktan tutun  ahşapla yapılabilecek her şey mevcut. Okullar açıldığı için şu an öğrencilerimiz çalışmalara başladılar.

Daha sonra Perşembeli bir hayırsever merhum Makbule Atılgan adına  torunu  tarafından  ihtiyaçları karşılanan bir bilgisayar atölyemiz bir bilgisayar sınıfımız var. Okulumuz  öğrencilerinin derslerini, araştırmalarını, ödevlerini yapabilecekleri bilgisayar sınıfları var. Yani çocuklarımızı İnternet kafelere mahkum etmiyoruz. Bu sınıfımız, taşımalı olarak gelen öğrencilerimize de çok yararlı oluyor.

Diğer bir atölyede hem benim okul ve sınıf arkadaşım olan Mehmet Can Beyaz arkadaşımın babası İsmet Beyaz adına yaptırdığı  bir robotik tasarım yazılım atölyesi. Biliyorsunuz artık zaman yazılım üzerine dönüyor. Çağın gereklerine uygun, çocukların temel seviyede yazılım yapabilecekleri  bilgisayarlar aldık oraya. Aynı zamanda orada robot tasarlama bölümü de var. Yine temel seviyede   robotlara hareket becerisi kazanmak için atölye kuruldu. Bunu da Muammer ağabey, Başaran Gemi  Tersanesi sahiplerinden, babasının adına böyle bir  destek verdi. Ayrıca güzel manzaralı  bir kütüphanemiz mevcut. Biz öğrencilerimize, Perşembe’nin çocuklarına, hayalleri ölçüsünde yapmak istedikleri her şeyi yapmak için eğitime uygun olarak  her türlü olanağı sağlayıp destek vermek istiyoruz.

OKULUMUZUN İMKANLARI  ALTINORDU’DAKİ DEVLET OKULLARINDAN AŞAĞI DEĞİL. NE OLUR SİZLER ÇOCUKLARINIZI ORDU’YA GÖNDERİP ONLARI YORMAYIN, SİZ DE YORULMAYIN.

Okulunuzla İlgili Sizin Canınızı Sıkan Bir Durum Var Onu Anlatır mısınız?

Perşembeli öğrencilerimizin bizi tercih etmeyip Altınordu’daki okulları tercih etmeleri evet bizim için sıkıntı. Gerçekten bizi üzüyor. Bizim geçen yıl iki öğrencimiz fen lisesi  kazandı.  Hem  de İstanbul’da iyi bir fen lisesi bu. Sayının artması için arkadaşlarımız canla başla  çalışıyorlar. Çalışma arkadaşlarım, öğretmenlerim yaş itibariyle genelde genç ve idealist arkadaşlar. Bu konuda öğretmenden yana bir sıkıtımız yok. Buradan öğrenci velilerimize seslenmek istiyorum.  Okulumuzun imkanları  Altınordu’daki devlet okullarından aşağı değil. Hatta fazlası var. Ne olur sizler çocuklarınızı Ordu’ya gönderip onları yormayın, siz de yorulmayın. Bizim kaliteli eğitimimizden  çocuklarınızı mahrum bırakmayın. Okulumuzun kapıları hem velilerimize hem de öğrencilerimize sonuna kadar açık. Okulumuza gelsinler, görsünler, misafirimiz olsunlar.  Perşembe Atatürk İlk-Orta Okulumuz  hem çağımıza uygun modern ve kaliteli donanımlı sınıfları ile Yönetim ve Öğretmen kadrosuyla  Perşembemizin, ilçemizin göz bebeği  okullarımızdandır.  Lütfen okulumuza sahip çıkalım. Gelin Öğretmen aile-öğrenci birlikteliği ile başarıyı hep birlikte yakalayıp, hep birlikte yaşayalım.

ARİF KALAFAT


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İYİLEŞTİRİLDİ DOĞAYA SALINDIÖnceki Haber

İYİLEŞTİRİLDİ DOĞAYA SALINDI

AYBÜKE’NİN HAYALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİSonraki Haber

AYBÜKE’NİN HAYALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar