Ordu
DOLAR17.0974
EURO17.5041
ALTIN968.78
reader

BİR SEPET FINDIK HEDİYE ETTİ İYİ FİYAT İSTEDİ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BİR SEPET FINDIK HEDİYE ETTİ İYİ FİYAT İSTEDİ 
Abone ol
AK Parti Giresun Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, geçtiğimiz hafta yaş çay alım fiyatını desteklerle birlikte kilogramda 7 lira olarak açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan fındık fiyatına da iyi bir müdahale fiyatı vermesini istedi. 

Milletvekili Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde partisinin dünkü grup toplantısı sonrası makamında ağırlayarak, bir sepet Giresun fındığı hediye etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı grup toplantısı sonrası Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan ile makamında misafir ettiklerini belirten Öztürk, “Milletvekilimiz Asuman Hanım, Cumhurbaşkanımıza Rize çayı hediye ederek, yaş çay alım fiyatı için teşekkür etti. Biz de Cumhurbaşkanımıza Tirebolu ilçesinde fındık işleme tesisi bulunan Halil İbrahim Paltun Bey tarafından getirilen Giresun fındığımızı hediye ederek, “Sayın Cumhurbaşkanım yaş çay alımlarına iyi bir fiyat verdiniz, inşallah fındığa da iyi bir fiyat verirsiniz” diyerek fındık üreticilerimizin beklentilerine tercüman olduk. Sayın cumhurbaşkanımız ise bu talebimize gülümseyerek mukabelede bulundu” ifadelerini kullandı.

FINDIK ÇALIŞMA GRUBU TOPLANIYOR

Milletvekili Cemal Öztürk başkanlığını yürüttüğü ve fındık üretimi yapılan illerin AK Parti ile MHP milletvekillerinden oluşan TBMM Fındık Çalışma Grubu’nun 2022 yılı hasadı öncesi üreticinin talep ve beklentilerini değerlendirmek üzere ilk toplantısını gelecek hafta gerçekleştireceğini bildirdi. Toplantıda fındık fiyatı başta olmak üzere yeni sezon öncesi beklenti ve taleplerin değerlendirilerek, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye sunulacağını belirten Öztürk, “sayın cumhurbaşkanımızın son yıllarda olduğu gibi bu sezon da fındık üreticilerimiz hasada başlamadan önce 2022 yılı fındık fiyat ve politikasını açıklayacağına inanıyoruz” dedi. Yeşilgiresun

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FINDIK 40 TL’NİN ÜZERİNE ÇIKTI  Önceki Haber

FINDIK 40 TL’NİN ÜZERİNE ÇIKTI  

KABADÜZ’DE YAYLA EVİ ALEVLERE TESLİM OLDUSonraki Haber

KABADÜZ’DE YAYLA EVİ ALEVLERE TESLİM OLD...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar