Ordu
DOLAR18.5039
EURO18.1433
ALTIN988.22
reader

BİRÇOK ÜRÜNDE İNDİRİM OLMADIĞI GİBİ YÜKSEKLİK SÖZ KONUSU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BİRÇOK ÜRÜNDE İNDİRİM OLMADIĞI GİBİ YÜKSEKLİK SÖZ KONUSU
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu’da Tarım Kredi Kooperatifi marketiyle zincir marketlerdeki ürünlerin fiyatlarını kıyasladı. Adıgüzel, “Aslında birçok üründe indirim olmadığı gibi bazılarında bir önceki bildiğimiz fiyatlara göre daha fazla yükseklik söz konusu. Birkaç kalemde çok cüzi bir indirim yapılmış” dedi.

Ordu’da Tarım Kredi Kooperatifi marketindeki ürünlerle zincir marketlerdeki ürünlerin fiyatlarını kıyaslayan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, şunları söyledi:  “Tarım Kredi’deki fiyatları 30 üründe düşüreceğini söyledi bir talimatla. Bizde hakikatten böyle mi acaba diye Ordu’da bir Tarım Kredi Kooperatifi marketinin içerisinde araştırma yaptık, temel ürünlerde fiyatları çıkarttık. Hemen 30 metre arkasında, 50 metre karşısındaki marketlerle de kıyasladık. Sütün Tarım Kredi Marketinde litresi 14,90 TL, hemen 30 metre karşıdaki markette 12,25 TL. Unun kilosu Tarım Kredi’de 11,23 TL, karşıda 10,30 TL. Sıvı yağın litresi Tarım Kredi’de 33,50 TL karşıdaki markette 29,40 TL. Rize turist çayının kilosu Tarım Kredi’de 81,80 TL, hemen yanındaki markette 73,50 TL. Tiryaki çay kilosu Tarım Kredi’de 78,80 TL, karşıdaki markette 72,50 TL. Çayın daha ucuz olacağı söyleniyor, Tarım Kredi’de önceki fiyatından da fazla. Yumurtanın adedi Tarım Kredi’de 2,29 TL’ye geliyor hemen yanındaki markette 1,75 TL. Tuvalet kağıdında da hiçbir indirim yok.

BAZILARINDA BİR ÖNCEKİ BİLDİĞİMİZ FİYATLARA GÖRE DAHA FAZLA

Aslında birçok üründe indirim olmadığı gibi bazılarında bir önceki bildiğimiz fiyatlara göre daha fazla yükseklik söz konusu. Birkaç kalemde çok cüzi bir indirim yapılmış. 90 kuruş, 1,5 TL gibi birkaç kalemde oraya etiketlerle yazılmış sanki indirim var gibi bu iki-üç kalemi geçmiyor. Ama büyük kalemlerde, temel gıdaların hepsinde fiyatlar ya aynı ya da daha fazla. Fiyatları yandaki diğer zincir marketlerle kıyaslayınca inanılmaz bir fark var. Hala daha Tarım Kredi yüksek.

CUMHURBAŞKANININ TALİMATIYLA FİYATLAR İNMİYOR

Sayın Cumhurbaşkanının talimatıyla fiyatlar inmiyor. Böyle bir talimatla işler yürümüyor. Balıklı Rum Hastanesi’ndeki yangını bile cumhurbaşkanının talimatıyla söndüren bir zihniyet var. Herhalde bütün fiyatları da kendilerinin sebep olduğu enflasyonun yarattığı yüksek zamları da bir talimatla indirebileceklerini zannediyorlar ama gerçek böyle değil. Gerçekten fiyatları düşürmek istiyor musunuz? Gerçekten hayat pahalılığını yok etmek istiyor musunuz? Gerçekten insanların temel gıdaya erişimini sağlamak istiyor musunuz? Lütfen bırakın gidin. En güzel yapacağınız iş bırakıp gitmek olur. Bu işin sebebi sizsiniz, sebebi olanlar çözüm üretemezler bu kadar basit.”

KOCA CUMHURBAŞKANI BİZE YALAN SÖYLEMİŞ

Tarım Kredi Kooperatifi marketine alışveriş yapmak için gelen bir vatandaş ise Adıgüzel’e, “Koca Cumhurbaşkanı bize yalan söylemiş. Böyle bir şey olamaz, ayıp. O bile bize yalan söylemiş hiçbir şey yok. Yağ yok, tavuk yok” sözleriyle dert yandı.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ŞİRİNEVLER’DE 30 YILLIK SORUNA MÜDAHALEÖnceki Haber

ŞİRİNEVLER’DE 30 YILLIK SORUNA MÜDAHALE

YAŞ SEBZE VE MEYVE ALIMI YAPILACAKTIRSonraki Haber

YAŞ SEBZE VE MEYVE ALIMI YAPILACAKTIR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar