VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

BİRİ BİZİ ALDATIYOR!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BİRİ BİZİ ALDATIYOR!
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel asgari ücrete yapılan yüzde 30’luk zammın hemen arkasından KYK yurtlarına yapılan yüzde 80 zamma tepki gösterdi.

Adıgüzel açıklamasında şunları söyledi: Dün Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan yüzde 30 Asgari ücret zammının hemen arkasından Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK Yurt ücretlerine yüzde 80 zam yapıldığını duyurdu. Erdoğan KYK Yurtları için hem çok ucuz hem otel konforunda demişti. Yurtlarda ortalığı pislik götürüyor. Gençler de aşırı ucuz yurtlarda rahatlıktan konfordan intihar ediyor herhalde. Ayrıca yıllık yüzde 70 açıkladığın enflasyona karşılık yurtlara yüzde 80 zam nedir. Anlaşılan ekonomideki kara deliği ve 5'li çetenin açıklarını fakir aile çocuklarının barınma mecburiyeti ile kapatacağız. Zaten ev kiraları da ortada. Yüksek kiralar nedeniyle evlerde de barınamıyorlar, nereye gidecek bu çocuklar? Ortada bir gerçek var. Ya birisi (!) Erdoğan'ı aldatıyor. Ya da Erdoğan milleti aldatıyor. Sonuç olarak ortada bir gerçek var. Her iki durumda da biri bizi aldatıyor.

 

BAKANLIK GENÇLERİ PEŞ KEŞ ÇEKİYOR

Son günlerde Türkiye yurtlarda üst üste öğrenci intiharları ile sarsıldı. Bakan Kasapoğlu'dan kamuoyuna doyurucu bir açıklama gelmemişti. Sonunda gele gele zam haberi geldi. Anlaşılan Kasapoğlu bunca zaman yapılacak zam oranı ve Bilal Erdoğan’a mahsusen özel federasyon kurma işleri ile ilgileniyormuş. O yüzden gençlerin barınma ve kredi konuları ile ilgilenememiş olmalı. Zaten böyle olmasa, gençler rahatlıkla barınacak kamuya ait yerler bulabilse, yandaş vakıf ve cemaatlerin tuzağına nasıl düşürüldü değil mi. Bakan Kasapoğlu zaten yeterli olmayan KYK yataklarına bir de fahiş zam yaparak bu vakıf ve cemaat yurtlarına hem gençlerimizi peşkeş çekiyor hem de spor toto ile bakanlık kaynaklarından milyonlarca lirayı.” ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK PARTİ ALIN TERİNE DEĞER VERİRÖnceki Haber

AK PARTİ ALIN TERİNE DEĞER VERİR

DOMUZ ETİNDE VERGİYİ İNDİRECEĞİNE AKARYAKITTA İNDİRSonraki Haber

DOMUZ ETİNDE VERGİYİ İNDİRECEĞİNE AKARYA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar