VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR18.1126
EURO18.1884
ALTIN1016.4
reader

BİRİNCİ İZLEME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BİRİNCİ İZLEME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
Abone ol
Türk Kadınlar Birliği Ordu Şubesi Başkanı Sümer Alkan, “Türk Kadınlar Birliği tarafından yürütülen "Eşitliğe Ulaşmak ve Ayrımcılıkla Mücadelede Güvencelerimiz" Projesi’nin Ordu'da yapılan 1’inci izleme çalışmaları tamamlandı” diye konuştu.

Ocak 2020’de başlayan proje hakkında açıklama yapan Alkan, “Türk Kadınlar Birliği, kadına yönelik şiddetin önlenmesi, cinsiyete dayalı ayrımcılığın ortadan kaldırılması ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması bakımından son derece önemli ulusal ve uluslararası hukuki güvenceler sağlayan sözleşmeler ve mevzuatın yaygınlaştırılması, farkındalığın artırılması ve uygulanmasının sağlanması amacıyla, AB Delegasyonunun desteğiyle, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin de ortak olarak katkı verdiği "Eşitliğe Ulaşmak ve Ayrımcılıkla Mücadelede Güvencelerimiz" Projesini 2020 Ocak ayında başlatmıştır” dedi.

PROJE 35 İLDE YÜRÜTÜLDÜ

35 ilde yürütülen Proje faaliyetleri hakkında bilgi veren Alkan, “Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılıkla mücadelede uluslararası sözleşmelerin ve ilgili ulusal mevzuatımızın tanınırlığını ve uygulanmasını sağlamak için yereldeki aktörlerin farkındalığının artırılması, sözleşmelerin/yasaların hayata geçirilmesini sağlayacak izleme ve savunuculuk becerilerinin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır” diye konuştu.

4 DERNEK 4 FARKLI TEMA

Alkan, “Ordu'da hak temelli çalışan kadın kuruluşlarının katılımıyla, yürütülen izleme çalışmasında, Ordu Kadını Güçlendirme Derneği (ÖRKAGÜDER), Kalıp Yargılar ve Zararlı Uygulamalar temasında; Ordu Barosu Kadın Hakları Komisyonu ve Türk Kadınlar Birliği Ordu Şubesi, Şiddet temasında; Ordu Eğitim Kültür Sanat ve Kadın Dayanışma Derneği (ESKAD), Eğitim temasında izleme yapmışlardır. Bundan sonra da devam edecek olan izleme çalışmalarından beklentimiz ulusal ve uluslararası yasal güvencelerimizin hayata geçirilmesine katkı verilmesidir” dedi.

ORDU’DA ÖRGÜT KÜLTÜRÜ ÇOK GELİŞMİŞ

Ordu Mentoru Doçent Doktor Nazan Kahraman ise, “Bu proje aslen Türk Kadınlar Birliği’nin ve Üniversiteli Kadınlar Derneği de bu projeye destek veriyor. Biz bölgede Erzurum, Amasya, Trabzon, Gümüşhane ve Ordu illerinden Ordu merkezli olmak üzere projeyi yürütüyoruz. Toplamda 35 ilde yürütülüyor proje. Ordu bölgesinde örgüt kültürünün çok gelişmiş ve örgüt üyelerinin birbiri ile çok iyi iletişim halinde olması ve birbirlerini çok destekliyor olmaları hak ve cinsiyet temelli çalışmalarda hakikaten Ordu’yu diğer illerden çok farklı bir konuma koyuyor. Acizane ben dışarıdan birisi olarak bunu gördüm. Kadınlar adına, hak temelli çalışmalar adına kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Atakan Öztürk


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
​​​​​​​MUHTEŞEM SES MUHTEŞEM KONSERÖnceki Haber

​​​​​​​MUHTEŞEM SES MUHTEŞEM KONSER

HARCAİ-SAKLAMEN-ÇUHA ORDU’DASonraki Haber

HARCAİ-SAKLAMEN-ÇUHA ORDU’DA

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar