Ordu
DOLAR15.565
EURO16.2652
ALTIN900.39
reader

Boğun Bitirin Tüketin Ordu’yu…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Boğun Bitirin Tüketin Ordu’yu…
Abone ol
Sosyal medya hesabından yayınladığı görüntüler ile Ordu Büyükşehir Belediye Meclisinde kabul edilen Altınordu İmar Planı sebebiyle OBB Başkanı Mehmet Hilmi Güler’e tepki gösteren CHP Altınordu Belediyesi Meclis Üyesi Haluk Saymaz, Orduluların Durugöl’e dev binalar Botanik Park’a 50 bin metrekare yapı yapılacak olmasını düşünmesi gerektiğini söyledi.

CHP Altınordu Belediyesi Meclis Üyesi ve İmar Komisyon Üyesi Mimar Haluk Saymaz çektiği seri videolar ile Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından değiştirildikten sonra oy çokluğu ile geçen Altınordu 1/1000 ölçekli imar planını değerlendirdi.    

 

DURUGÖL İÇİN 110 BİN İMZA TOPLANMIŞTI

 

Saymaz şunları söyledi: “Durugöl için 110 bin imza toplanmıştı. Kamuoyunun gündemini çok ciddi anlamda meşgul etmişti. Önceki başkan burada yaklaşık 70 dönümlük bir alanı -rekreasyon alanıydı bu alan- çok ucuza kapattı. Daha sonra bu alanın imarını değiştirerek özel proje alanı haline getirerek fahiş fiyatla sattı. Para nerede sorusu ortada duruyor. Ancak Ordu halkı tabii olarak ayağa kalktı. 110 bin imza topladılar. Burada yapılaşmanın olmaması gerektiği, buranın korunması gereken bir alan olduğunu ısrarla ve güçlü bir şekilde duyurdular.

 

GÜLER DE DURUGÖL’E KARŞI ÇIKMIŞTI

Hilmi Güler belediye başkanı seçildi geldi o da karşı çıktı. Çünkü arsayı satın alanların önceki başkanın adamları olduğunu düşünüyordu. Burayı imarsız alan ilan etti. Millet rahat bir nefes aldı. Sonra imar revizyonu yapılırken Bakan-Başkan Güler baktı ki arsayı alanlar belediyenin çöp işlerini yapan firmaymış. Tabii bundan sonrası artık film gibi gelişmeye başladı.

ÖNCEKİ RANTTAN ÇOK FAZLASINI VERDİ

 

İster istemez önceki belediye başkanının vermiş olduğu imar rantının daha yükseğini bunlara verme hissiyatı içerisine girdi. Nitekim de daha önceki çalışmalarda biraz yeşil alan bırakılmıştı. Yeşil alanı da inşaat alanına dahil ettiler ve bunlara ciddi bir yüksek rant verdiler.

ORDULU BUNU DÜŞÜNMELİ

Düşünün şimdi Ordu sahilinde yaklaşık 70 dönüm bir arazi var. Bunun yanında bir stadyum var. Bu stadyumun yanına dev bir otel yapılacak. Bin 500 konut yapılacak. Bir tane bile otopark yok. Hatta maça gelmiş rakip takımın otobüsünü koyacak bir otopark dahi yok. Önündeki yolda 20 metrelik yol. Bunu Ordu halkının düşünmesini istiyoruz.

 

BOTANİK PARKA 32 MİLYON TL HARCANMIŞTI 

Botanik Park nerededir diye soranlar olabilir. Botanik Parkımız yok. Eskipazar’da şehitlik meviikinin yanında yaklaşık 70 dönüm alanda Botanik Park yapılmıştı. 2016 senesinde valilik burada yaklaşık 32 milyon lira harcayarak bir Botanik Park yapmıştı. Buraya yurt dışından da 3 bin endemik bitkinin getirileceğini söyleşilerdi. İnşaat bitti açılış yapılmak üzerken ne olduysa birden biri burada Şehir Hastanesi yapılmaya karar verildi.

 

YAPILAR NEREYE GİTTİ? 

Şehir Hastanesi yapılmaya karar verildikten sonraki iki ay içerisinde burada yapılan bütün imalatlar söküldü. Ağaçlar, fidanlar hepsi söküldü kapanın elinde kaldı. Binaları söktüler nerelere götürdüler belli değil. Buradaki aydınlatma direklerinin ne olduğuysa tamamen meçhul. Söküm için para harcandı mı o da bilinmiyor. Bu 3 bitkinin ne olduğuysa en büyük merak konusu. Sonunda buralar talan edildikten sonra basından duyulu ki Şehir Hastanesi yapılması iptal edilmiş.

 

5 KATLI 20 BİN METREKARE BİNA YAPILACAK

Şimdi buraya Botanik park yaptık söktük, hastane de yapmıyoruz o halde bu arsa ne olacak? Bu arsa ne olacak derken imar palanı çalışmasında 50 bin metrekare yapılaşma yapılmak istendiğini öğrendik. Üstelik de 5 katlı. Yapılan zemin etütlerinde bu arsanın inşaat yapmaya uygun olmadığını söylemişlerdi. Buraya şu anda 5 katlı bina istiyorlar. Bu nasıl iştir diyebilirsiniz. Kimse ne olduğunu bilmiyor. Kimse ne olduğunu bilmediği için de bu işin içenden çıkılamıyor. “ ORDU OLAY      


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
PERŞEMBE’DE TAKSİCİ ALKOLLÜ KİŞİ TARAFINDAN VURULDU!  Önceki Haber

PERŞEMBE’DE TAKSİCİ ALKOLLÜ KİŞİ TARAFIN...

 ‘BİLİNÇLİ ÖĞRETMEN GÜÇLÜ TÜRKİYE DEMEKTİR’Sonraki Haber

 ‘BİLİNÇLİ ÖĞRETMEN GÜÇLÜ TÜRKİYE DEMEKT...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar