Ordu
DOLAR18.8411
EURO20.2248
ALTIN1136.5

BOTANİK PARK YAPILAŞMAYA AÇILMAMALI   

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BOTANİK PARK YAPILAŞMAYA AÇILMAMALI   
Abone ol
Türk Eğitim-Sen Ordu Şube Başkanı Ömer Okumuş, şehir hastanesi yapılmaktan vazgeçilen Botanik Park arazisinin yeşil alan olarak değerlendirilmesi gerektiğini, asla yapılaşmaya açılmaması gerektiğini açıkladı.     

Botanik Park arazisinde asla yapılaşma olmaması gerektiğini belirten Türk Eğitim-Sen Ordu Şube Başkanı Ömer Okumuş, “Bu alan dere yatağı ve yapılaşmaya müsait değil. Bunu çok öncesinde ifade etmiştik. Hatta Botanik Park yapılarken de bunu ifade etmiş şehrin buna ihtiyacı olup olmadığının sorgulanması gerektiğini belirtmiştik. Botanik Park milyonlar harcanarak yapıldı sonrasında söküldü. Buraya 17 milyon liranın harcandığı ifade ediliyor. Bu da üzerinde düşünülmesi gereken bir durum” dedi.

PARK OLMALI

Botanik Park arazisine hastane yapılmasının düşünülmesinin baştan yapılmış bir hata olduğunu aktaran Okumuş, ”Neyse ki bu hatada ısrar edilmedi ve hastaneden vazgeçildi. Şimdi bu alan yeşil alan olarak Ordu’ya kazandırılmalı. Ordu yeşili ile doğası ile övünen bir yerdi ama artık şehirde her yer beton oldu. Şehir içinde hızlı bir betonlaşma var. O nedenle yeşil alana şiddetle ihtiyaç var. Burası ailelerin gelebileceği geleneksel mimari unsurlarıyla donatılmış bir park, mesire alanı gibi düzenlenmeli. Hatta geçmişte yandaki ırmak kullanılarak buraya gemi bağlanıyormuş. Şimdi de deniz içeri sokularak yeniden teknelerin de geldiği bir park olabilir” diye konuştu.

TARİHİ VARLIKLAR ORTAYA ÇIKARILMALI 

Eskipazar’da tarihi unsurlar bulunduğunu hatırlatan Okumuş, “Bu alanda tarihi bir cami ve hamamlar bulunuyor. Bu alanda kazı yapılarak varsa toprak altında kalmış tarihi varlıklar ortaya çıkarılabilir. Sonrasında varsa bunan eserlerin sergilenmesi de Ordu’nun tarihine ve turizmine katkı yapacaktır diye düşünüyorum. Ancak alan kesinlikle bir daha yapılaşmaya açılmamalı hatta bu akıldan bile geçirilmemelidir” şeklinde konuştu. Kaan ÖZEL-ÖZEL HABER


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyükşehir gönüllere dokunduÖnceki Haber

Büyükşehir gönüllere dokundu

ORDULULAR YARDIM KAMPANYASINA KATILDISonraki Haber

ORDULULAR YARDIM KAMPANYASINA KATILDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar