Ordu
DOLAR13.51
EURO15.3543
ALTIN772.58

‘BU KİRLİLİĞE GÖZ YUMMAYIN!’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘BU KİRLİLİĞE GÖZ YUMMAYIN!’
Abone ol
Kabadüz’deki maden ocağının olarak dereleri kirlettiğini belirten muhtarlar ortak açıklama yaparak Ordu Valiliğinden soruna çözüm bulunasını istedi.     

Başköy Mahallesi Muhtarı Halis Aktaş,  Hacılar Mahallesi Muhtarı Mehmet Kalyoncuoğlu,  Karaağaç Mahallesi Muhtarı Kadir Kır, Kuylu Mahallesi Muhtarı Yener Bıyık ile Ordu Okul Servisçileri Odası Başkanı Şenol Gedikoğlu ortak açıklama yaparak soruna çözüm bulunmasını istedi.      

 

MADEN ÇEVREYE ZARAR VERİLMEDEN ÇIKARILMALI

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: Kabadüz’ün Başköy Mahallesi Değirmen Deresi Akgüney mahallesindeki maden ocağından dereye salıverilen zehir sebebiyle artık ölü dere haline geldi. Bu derede artık hiç bir canlı yaşamıyor. Biz de biliyoruz maden ocağından gençlerimiz evlerine ekmek götürüyor. Gönül ister ki daha fazla insanımız iş sahibi olsun. Para kazansın. Fakat dünyanın her yerinde maden çıkarılıyor ama arıtma sistemi ile çevreye zarar vermemek için gayret gösteriliyor.

 

BU SU AYNI ZAMANDA ALTINORDU’NUN İÇME SUYU! 

Hiç kimsenin bölge insanını yok sayarak sularımızı kirletmeye ve suda yaşayan canlıları öldürmeye hakkı yoktur. Kurbağa seslerine hasret kaldık. Kabadüz’ün Akgüney Mahallesi’ndeki kurşun madeni işletmesinin kirlettiği Başköy Mahallesi Değirmen Deresinden geçerek Hacılar Mahallesi’nden Melet Irmağına akıyor. Melet Irmağının suyu da Altınordu’da içme suyu olarak kullanılıyor. Defalarca Bimer’den ve Cimer’den şikayet etmemize rağmen sonuç yok. Ceza yazılıyor. Cezalar ödeniyor faaliyete devam ediliyor.

 

BİRİLERİ PARA KAZANACAK DİYE BİZİM ÖLMEMİZ Mİ GEREKİYOR?

Çocukluğumuz bu derelerde geçti. Dereler cıvıl cıvıldı. Balıklardan geçtik derelerde kurbağa dahil hiçbir canlı yaşamıyor. Birileri para kazanacak diye doğayı katletmek kimsenin haddi değildir ve yöre insanını yok sayamaz. Artık bölge halkı olarak yetkililerin buna bir çözüm bulmasını bekliyoruz.” Hasan Cem Özel


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIRÖnceki Haber

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NCE BİNA TADİLATI YAPTIRILACAKTIR.Sonraki Haber

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NCE BİNA TA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar