Ordu
DOLAR18.8127
EURO20.5734
ALTIN1161.5

‘BU ÜLKEYİ HARAP ETMENİN SORUMLULUĞU ERDOĞAN’IN ÜZERİNDEDİR’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘BU ÜLKEYİ HARAP ETMENİN SORUMLULUĞU ERDOĞAN’IN ÜZERİNDEDİR’
Abone ol
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Erdoğan ülkeyi şahsım devleti haline getirdiği için bir söylediği bir söylediğini tutmuyor. Dış politikada artık öyle bir hale geldik ki yap-boz. Esad ile bu kavgaya girme ülkenin menfaatini düşün dedik. 4 milyon Suriyeliyi aldık, 50 milyar doların üzerinde kaynak harcadık, şimdi ‘kardeşim Esad’a’ doğru yol alıyoruz. Bunun bedelini kim ödeyecek? ” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, seçim bölgesi Ordu’da İl Başkanlığı’nda bugün basın toplantısı düzenledi. Torun şöyle konuştu: Erdoğan ülkeyi şahsım devleti haline getirdiği için bir söylediği bir söylediğini tutmuyor. Dış politikada artık öyle bir hale geldik ki yap-boz. Bir gün terörist hain dediğine ertesi gün kardeşim diyebiliyor. Ama bunun faturasını 85 milyon olarak biz çekiyoruz. Uyardık. Esad ile bu kavgaya girme ülkenin menfaatini düşün dedik. 4 milyon Suriyeliyi aldık, 50 milyar doların üzerinde kaynak harcadık, şimdi ‘kardeşim Esad’a’ doğru yol alıyoruz. Bunun bedelini kim ödeyecek? Elbette barışmasını olumlu buluyoruz, bunu öneren biziz. Önerdiğimizde de bize her türlü hakareti yaptı. Şu anda geldiği yer bizim dediğimiz yer, biz haklı çıktık. Ama keşke bu bedeli ödemeseydik. İstanbul seçimlerinde ‘Binali mi Sisi mi?’ dedi. Düşmanlaştırdı. Ne oldu bedeli. Doğu Akdeniz’de yalnızlaştık. Şimdi de Rabia işareti yaptığı elle Sisi’nin elini sıksın. Tamam sıksın, elbette ki olmalı. Ama geç kaldın bedeli bize ağır bir fatura oldu. Bir Basralı geçmişte şöyle demiş: Ba’de Harabül Basra. Yani, ‘neye yarar Basra harap olduktan sonra.’ Bu ülkeyi harap etmenin sorumluluğu Erdoğan’ın üzerindedir.

MİLLET DE TASDİKNAMENİ VERMEK İÇİN SEÇİMİ BEKLİYOR

Erdoğan ‘pozitif siyaset yapalım, eser ve hizmetleri yarıştıralım’ diyor. Bir ağız dolusu hakaret eden kim? Bunu söylüyorsun ardından tekrar Genel Başkanımıza hakaretler ediyorsun, aynı konuşmanın içerisinde. Hangi samimiyet bu? ‘Hizmetleri yarıştıralım’ diyor. Bir hizmetin Merkez Bankası rezervlerini eksi 55 milyar dolara düşürmek. Enflasyonu yüzde 85’e yükselttin. Cari açığı 40 milyar dolara çıkardın. Hizmetlerinden bahsediyorum Erdoğan. Avrupa’yı korumak için Türkiye’yi sığınmacı kampı haline getirdin, uyuşturucu cenneti haline, kara para cenneti haline getirdin. Senin eserin kendini saraya çıkarıp milleti yoksulluğa terk etmektir. Erdoğan sen bu yarışı çoktan kaybettin, millet de tasdiknameni vermek için seçimi bekliyor, bundan emin olabilirsin.” 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TMO 200 BİN TON FINDIK ALDIÖnceki Haber

TMO 200 BİN TON FINDIK ALDI

ÜNYE’YE 100 MİLYON TL’LİK TESİSSonraki Haber

ÜNYE’YE 100 MİLYON TL’LİK TESİS

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar