Ordu
DOLAR15.9637
EURO16.8098
ALTIN931.61
reader

ÇALIŞKAN DEİK TÜRKİYE-GÜRCİSTAN İŞ KONSEYİ BAŞKANI SEÇİLDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇALIŞKAN DEİK TÜRKİYE-GÜRCİSTAN İŞ KONSEYİ BAŞKANI SEÇİLDİ
Abone ol
Hemşehrimiz Osman Çalışkan, DEİK Türkiye-Gürcistan İş Konseyi başkanı olarak seçildi

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İş Konseyleri Seçimli Genel Kurulu 15 Ocak 2022 Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirildi.  Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanı olarak Gürcistan Uluslararası Yabancı Yatırımcılar Derneği Başkanı  Osman Çalışkan  Mzhavanadze seçildi.

 

EKONOMİK İLİŞKİLER DERİNLEŞECEK 

DEİK Türkiye-Gürcistan İş Konseyi  başkanı Osman Çalışkan Mzhavanadze  yaptığı açıklamada, "Gürcistan ve Türkiye, birbirleriyle yakın bağları olan iki dost ülkedir. İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler giderek gelişiyor. Bugün Gürcistan'da Türkler de dahil olmak üzere yabancı yatırımcı sayısı arttı. Umarım ki gelecekte iki ülke arasındaki ekonomik aktivite derinleşecek ve birlikte daha fazla yatırım ve ithalat-ihracat yapılması mümkün olacaktır” diye konuştu.

 

DEİK - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun iki ülkenin ekonomik kalkınmasında önemli bir rol oynadığını belirten Çalışkan, “İki ülkenin hükümetleri, diplomatları ve üye şirketleri ile birlikte gelecekte çeşitli aktivitelerde bulunarak Türkiye-Gürcistan ticaret ve ekonomik faaliyetlerine katkıda bulunacağımızı umuyoruz.“ dedi.

 

DEİK NEDİR? 

1985 yılında kurulan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Türk özel sektörünün dış ticaret, uluslararası yatırımlar, hizmetler, müteahhitlik ve lojistik başta olmak üzere, dış ekonomik ilişkilerini yürütme; yurt içi ve yurt dışında yatırım imkânlarını araştırma; Türkiye'nin ihracatını artırmaya   katkı sağlama ve benzeri iş geliştirme çalışmalarını koordine etmekle görevlendirilmiş bir  kurumdur.

 

OSMAN ÇALIŞKAN KİMDİR?

Osman Çalışkan Mzhavanadze kariyeri boyunca bugüne kadar birçok iş geliştirme, yönetim ve danışmanlık alanlarında hizmet vermiş ve tecrübe kazanmıştır. Yaklaşık 25 yıllık çalışma süresi boyunca Gürcistan Trabzon Başkonsolosluğunda görev yaptı.  Acara Özerk Cumhuriyeti Turizm ve Kültür Departmanında çalıştı. 2011 yılında “Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği”nin Genel Sekreteri oldu. 8 Kasım 2018 tarihinde ise  “Gürcistan Uluslararası Yatırımcılar Derneği” Başkanlığı'na seçildi. Aynı zamanda, "GEONET EXPO" gibi büyük bir uluslararası fuar şirketinin sahibi ve yöneticisi ve Uluslararası Danışmanlık Ajansının kurucusu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZÖnceki Haber

SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

ÇATALPINAR’DA KADINLAR KOOPERATİF KURDU YOK SATIYORSonraki Haber

ÇATALPINAR’DA KADINLAR KOOPERATİF KURDU...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar