Ordu
DOLAR13.6002
EURO15.4303
ALTIN795.18
reader

ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ  

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ  
Abone ol
Mahkeme kararı ile Fatsa’da maden izinleri iptal edildi yönündeki haberler üzerine Fatsa’da altın madeni çıkartan Altıntepe Madencilik’ten ‘çalışmalarımıza devam ediyoruz’ açıklaması geldi.

Altıntepe Madencilik’ den yapılan acıkama şöyle;Şirketimizin Ordu Fatsa’da bulunan projesi ile alakalı olarak son günlerde sosyal medya ve yazılı basında gündeme gelen hususlarda kamuoyunu aydınlatma ve doğru bilgilendirme ihtiyacımız doğmuştur.  Şirketimiz faaliyetlerine esas ruhsat ve izinleriyle alakalı hiçbir durum değişikliği söz konusu değildir. Geçerli yasal izinler kapsamında faaliyetlerimiz tüm ilgili mevzuatlara uygun şekilde devam etmektedir.

Grup şirketleriyle beraber 43 yıldır madencilik alanında faaliyet gösteren Altıntepe Madencilik %100 yerli sermaye ile kurulmuş bir Türk şirketidir. Altın madenciliği başta olmak üzere değişik madencilik alanlarında arama, projelendirme ve işletme faaliyetleri bulunmaktadır. Şirketimiz çok sayıda ruhsat sahasında arama çalışmalarını sürdürmektedir.

Altıntepe Madencilik, maden arama, geliştirme ve işletme tecrübesini kullanarak, bir yandan kendi ruhsatlı sahalarında arama faaliyetlerini sürdürerek maden geliştirme çalışmaları yaparken diğer yandan gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında başka firmalara ait potansiyel ya da projelendirilmiş sahaların geliştirilip işletilmesi amacıyla ortaklık veya satın alma yoluyla madencilik alanındaki çalışmalarını büyütmeyi planlanmaktadır.

Ordu - Fatsa Altın Madeni Projemiz Ordu İlinin yaklaşık 40 km batısında, Fatsa İlçesinin 12,5 km güneybatısında, Fatsa İlçesi Yukarıbahçeler mevkiinde faaliyet göstermektedir. Projelendirme ve izin çalışmalarının tamamlanmasından sonra Ordu İli, Fatsa İlçesi sınırlarında bulunan altın madeni 2015 yılı son çeyreğinden itibaren Altıntepe Madencilik San. ve Tic. A.Ş. tarafından %100 hisse sahibi olarak faaliyet göstermektedir.  Açık ocak ve yığın liçi yöntemi ile işletmecilik yapılan madende üretim devam etmekte olup, toplam 220 kişi istihdam etmektedir.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
EMNİYET MÜDÜRÜ KALBİNE YENİLDİ Önceki Haber

EMNİYET MÜDÜRÜ KALBİNE YENİLDİ 

TEPKİLER SONUÇ VERDİSonraki Haber

TEPKİLER SONUÇ VERDİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar