Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53

ÇAM BURNU FENERİ BU KEZ VONA’YI AYDINLATACAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇAM BURNU FENERİ BU KEZ VONA’YI AYDINLATACAK
Abone ol
Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan Çam Burnu Fenerini yaza yetiştirmek istediklerini söyledi. 

Bilindiği üzere teknolojinin gelişmesiyle Çam Burnu fenerimiz atıl duruma düşmüştü, bunun üzerine bir atak yapan Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan ve çalışma arkadaşları,  Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Trabzon Kıyı Emniyeti Bölge Müdürlüğüne bağlı Çam Burnu fenerini bu kurumdan  sembolik bir rakamla  kiraladı ve kısa sürede  gerçekleşecek  restorasyon çalışmalarıyla ilçe turizmine kazandırılması için hummalı bir çalışma içine girdi.

 

DOĞAL YAPI BOZULMAYACAK

Yapılacak bu çalışmalarla ilgili bilgiler veren Başkan Tandoğan şöyle konuştu; Hava şartlarının düzelmesiyle Çam Burnu feneri çalışmalarımıza tekrar başladık. Bu yaza yetiştirmeye çalışıyoruz. İlk aşamada duvar inşaatını bitirmeye çalışıyoruz ardından  mevcut binayı aslına uygun restorasyon çalışmalarıyla ufak bir kafeterya yapıp ardından çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarıyla doğal yapıyı bozmadan bütün Karadeniz’in, Ordu’nun  tercih edeceği bir mekan olarak insanlarımızın kullanımına sunmak istiyoruz.

Projemiz içinde camdan yapılmış tavanı açılır kapanır bir kafeteryamız olacak. Mevcut binalar restore edilecek tuvaletler olacak ve deniz kenarına merdivenlerle  inilerek orada seyir terasları olacak. Temiz havada çay kahve içilebilecek bir bahçe oluşturulacak. Mevcut dokuyu bozmadan doğal materyaller kullanarak  çalışmalar yapacağız.

MÜZE GİBİ DE OLACAK

Düzenlenecek olan yeni bahçede Trabzon Kıyı Emniyeti Bölge Müdürlüğünün bize sağlayacağı destek ve imkanlar çerçevesinde  denizcilikle ilgili bazı özel materyalleri de sergileme fırsatı bulacağız. Babadan oğula geçen fener bakıcılığını yeniden yaşatmak ve onu geleceğe taşımak bizim görevlerimiz arasındadır. Orada ailece yaşanılan tarihi yok etmemek adına  orayı ilçemize ve insanlarına kazandırmış olacağız.

PERBEL İŞLETECEK

Bu mekanın işletmesini ise Perşembe Belediyesi’nin iştiraki olan PERBEL şirketi yapacak. Şirketin burayı çalıştırması işletim açısından daha kolay ve daha faydalı olacağı kanısındayız. Burayı  hizmete açtığımızda sosyal belediyecilik anlamında ilçemize bir eser kazandırmış olacağız. Amacımız hem bu mevkiyi değerlendirmek hem de  tamamen insanlarımızın yorgunluk atabilecekleri, kafalarını dinleyebilecekleri doğal ve nezih bir ortamda ailecek vakit geçirebilecekleri kitabını okuyup çayını kahvesini içip günün yorgunluğunu atabileceği, güneşin doğuşunu ve batışını izleyebilecekleri kamunun güvencesiyle kaliteli bir mekan oluşturmak.  İlçemizde bu ortamda yörenin ürünlerini değerlendiren tüm Türkiye’ye  hitap eden  nice güzel nezih mekanlar var ama  bu mekanımızda ilçe turizmine dolayısıyla Ordu ve Perşembe  ekonomisine katkı sağlayacaktır.

YAZA YETİŞECEK

Tüm bu çalışmalarımızın ardından ilçemize ziyaretçisi bol bir mekan kazandıracağımıza inanıyoruz, İnsanlarımızın ailecek gelip ziyaret ettiği nefes aldığı çayını kahvesini içip Kuş Cennetini seyrettiği Hoynat mevkiinde oluşturulan dinlenme ve seyir terası alanından sonra  Perşembe Çam Burnu Feneri parmakla gösterilen bir mekan olacaktır. Son zamanlarda belediye olarak ilçemiz adına yaptığımızı hamlelerle Perşembe olumlu yönden gelişmelerle adından çok söz ettirecektir. Şimdiden emeği geçen her kese teşekkürlerimi sunuyorum. “ARİF KALAFAT ÖZEL HABER  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALTINORDU İÇİN ALTIN HAMLE!Önceki Haber

ALTINORDU İÇİN ALTIN HAMLE!

PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADARSonraki Haber

PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar