Ordu
DOLAR15.9439
EURO16.8783
ALTIN945.78
reader

ÇAM BURNU FENERİ TURİZMDE VONA’YI AYDINLATACAK

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ÇAM BURNU FENERİ TURİZMDE VONA’YI AYDINLATACAK
Abone ol
İki yıl önce Perşembe Belediye Başkanlığı tarafından Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden cüzi bir kiralama bedeli ile turizm amacıyla kiralanan Çam Burnu Fenerinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulunan Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan şunları söyledi: Perşembe Belediyesi olarak  arazi olarak kullanılmayan Çam Burnu Feneri ile ilgili bir sosyal sorumluluk projesi hazırladık, hazırladığımız sosyal sorumluluk projesi kapsamında şunlar var. Bir tane Restoranımız var. Bu restoranımızda işsiz kadınlarımız ve erkeklerimizin ev ekonomilerine katkıları olması hasebiyle  onlara burada iş öğretmeye başlayacağız. Aynı zamanda bizim yöresel  ürünlerimizin imalatı yapılacak. Bulabilirsek 50 kursiyere kadar bu sayıyı çıkarmayı planlıyoruz. Onları meslek sahibi yaptıktan sonra buradaki işletmede onlardan bazıları bizimle çalışmayı kabul ederse burada 15 tanesini istihdam edeceğiz.  Geri kalanları boş mu bırakacağız hayır zaten onlar belli bir eğitim aldığı için diğer iletmeler onları tercih edeceklerdir. Mesleği öğrenen kadınlarımız erkeklerimiz biz köyden gelemeyiz evimizi köyümüzü bırakamayız derlerse onu da değerlendireceğiz. Onlara köylerinde evlerinde  güvendiğimiz inandığımız donanımlı insanlar olacağından kendi evlerinde bizim de başkalarında ihtiyaç duyacağı  örneğin, pancar sarmasıydı, turşusuydu  biz onu ondan parasını ödeyip  alacağız  burada biz satacağız.

BU PROJE HAYAT DOLU

Bu projenin içinde  kurs verdiğimiz  insanları salma  işi olmayacağından sürdürülebilmesi için buraya onlar için bir mekan yapıyoruz.  Mekanımızda ne var, küçük bir tane restoranımız var. Fener ambiyansının devam etmesi için fenerci evimiz var. Burası sadece tarihi fenerci evi olarak dizayn ediliyor  VİP  oturma salonu gibi olacak. Bunun haricinde hep böyle yemek için olmayacak  aşağıya inildiğinde ahşaptan küçük kafeterya gibi ayak üstü oturulacak bir yer olacak. Onun haricinde ise burada dört tarafı kapalı ailelerin oturup mehtabı manzarayı seyredebilecek yedi adet kameriyeler olacak  burası yer itibariyle çok rüzgar aldığından kameriyelerin etrafı  camla kaplı olacak bilhassa büyük tuttuk ki  gelen aileler rahat etsin diye  kameriye aralarına da  yeşil alan bırakacağız. Yine yukarıya 100m2 alana mutfağı içinde olan bir restoran yapıyoruz bu proje de yok farklı bir bunu biz Perşembe Belediyesi olarak biz kendimiz karşılayacağız.  Orada güzel nezih bir yerimiz olacak  ardından peyzaj düzenlemeleri gelecek.

 

MÜMKÜN MERTEBE BETON DEĞİL YEŞİL ALAN OLACAK

Mümkün mertebe beton değil ağaçlar, sarmaşıklar, güller, hanımeli çiçekleri, çiçek açan bodur meyveler olacak. Şu anda peyzaj planları yapılıyor. Burası sahilde parmakla gösterilen bir tesis haline gelecek. Perşembe Çam Burnu Feneri Turizm amaçlı hizmete girdiğinde inanın Perşembe’ye turizm adına ışık saçacak, ışığıyla ilçe ekonomisine can suyu olacak. Bunun için canla başla hep birlikte çalışıyoruz. ARİF KALAFAT ÖZEL HABER

 

 


  • 0
    SEVDİM
  • 1
    ALKIŞ
  • 0
    KOMİK
  • 0
    İNANILMAZ
  • 0
    ÜZGÜN
  • 0
    KIZGIN
AKKUŞ’TA O GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ Önceki Haber

AKKUŞ’TA O GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ 

HAVAALANINDA 15 BİN YOLCU DÜŞTÜ!Sonraki Haber

HAVAALANINDA 15 BİN YOLCU DÜŞTÜ!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar