Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

ÇANAKKALE TÜRKİYE’NİN ÖNSOZÜDÜR 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇANAKKALE TÜRKİYE’NİN ÖNSOZÜDÜR 
Abone ol
Çanakkale Zaferinin yıl dönümü sebebiyle bir açıklama yapan Perşembe Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Mukadder Yazıcı, “Çanakkale ruhu Mustafa Kemal Atatürk'tür.” dedi.

Çanakkale Zaferinin yıl dönümü sebebiyle bir açıklama yapan  Perşembe Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Mukadder Yazıcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Büyük Türk Ulusu,106 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde benzeri görülmemiş bir direnişle, emperyalist güçlerin plânını bozarak Çanakkale'yi geçilmez kılmakla kalmayıp, yeni Türkiye'nin önsözünü yazmıştır. Çanakkale Zaferi; kazanılmış bir savaşın çok ötesinde, bir devrimin ayak seslerinin duyulduğu, bir ulusun küllerinden doğacağı günlerin habercisidir. Dönmeyi düşünmeden düşmanın üstüne yürüyenlerin, hiç durmamak üzere Tam Bağımsızlığa yol alışlarının destanıdır. Çanakkale Zaferi; Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü dünya tarihine kazandıran, emperyalizmin dünyada karşılaştığı en büyük direnişin adıdır.

 

 

EMPERYALİST GÜÇLERE TOKAT

 

 

Bu direnişte, 18 Mart 1915 Çanakkale'sinde, Anadolu’nun her köşesinden gelen, yürekleri bağımsızlık ateşi, yüce vatan sevgisi ile dopdolu bir çoğu çocuk yaşta vatan evlâtları, süngüsüyle, kanını canını ortaya koyarak tüm imkânsızlıklara rağmen eşi benzeri olmayan bir destan yazmışlardır. Çanakkale; Osmanlının son döneminde, emperyalist güçlere, Mehmetçiğin indirdiği bir tokattır. Çanakkale, Türk Ulusunu, Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyetini kurmaya doğru götüren ve dünyada hiçbir milletin, bir daha sahip olamayacağı bir onurdur.

 

ÇANAKKALE RUHU MUSTAFA KEMAL’DİR

 

 

Çanakkale ruhu Mustafa Kemal Atatürk'tür. Atatürkçü Düşünce Sistemidir. Türkiye’dir.18 Mart'ı, Sakarya'yı, Dumlupınar'ı, 30 Ağustos'u ve 9 Eylül'ü unutmamalıyız.Unutmamalıyız ki Çanakkale'yi anlamayan Kurtuluş Savaşımızı/Kurtuluş Savaşımızı anlamayan Cumhuriyetimizi, anlamayan Mustafa Kemal Atatürk'ü anlayamaz. Tarihini bilmeyen ulusların geleceği de yoktur.” ORDU OLAY

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GEÇEN HAFTA 183 ORDULU KORONA CEZASI YEDİ Önceki Haber

GEÇEN HAFTA 183 ORDULU KORONA CEZASI YED...

ÇANAKKALE GERÇEK BİR İMAN VE EŞSİZ BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIRSonraki Haber

ÇANAKKALE GERÇEK BİR İMAN VE EŞSİZ BİR K...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar