Ordu
DOLAR9.5439
EURO11.1007
ALTIN549.59

ÇANAKKALE’DEN SONRA SON DENEMELERİ 15 TEMMUZ’DU 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇANAKKALE’DEN SONRA SON DENEMELERİ 15 TEMMUZ’DU 
Abone ol
AK Parti Ordu İl Başkanı Başkan Halit Tomakin, 15 Temmuz hain darbe giriminin 5 yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada,  “Milletin helal oyları ile iş başına gelmiş iradeye karşı 15 Temmuz’da yapılan hain darbe girişimi, yine milletimizin feraseti, demokrasiye olan inancı sayesinde liderinin çağrısı ile canı pahasına darbe girişimine dur denilmiş, o gece tanka yumruk, savaş uçağına levye fırlatan, namluya alnını dayayan bir millet vardı. Bu inançla Türkiye geçilmez destanı bir kerede daha tüm dünyaya gösterilmiştir.” dedi.

Darbeler demokrasiye ve millet iradesine vurulan bir gemdir. Hiçbir darbe meşru gösterilemez. 15 Temmuz darbesi diğer 10 senede bir yapılan darbelere rahmet okutan çok farklı bir darbedir.  15 Temmuz’da din kisvesi altında devletin içine çöreklenmiş, yabancı istihbarat örgütleri ile iş birliği içinde, İstiklal Şairimizin de Çanakkale şiirinde, çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk; sâde bir hâdise var ortada: vahşetler denk kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ... hani, tâ’ûna da züldür bu rezîl istîlâ! dediği gibi, dış güçler rezil bir istila için avuçlarını okşuyordu.  Başında kendini kainat imamı diye adlandıran, aşağılarında aşağısında olan, hain Terör Örgütünün başı Fettullah Gülen’in,  devletimizi ve güzel dinimiz İslam’ı da yok edecek planlarını, devletini, milletini, ihtirası ve emelleri uğruna yabancılara satarak yapılan bir darbedir.  Çanakkale’den sonraki son denemeleri 15 Temmuz ‘du. Asalet timsali bu aziz millet bir kere daha al kanını vatanı  için  ilay-ı kelimetullah için feda ederek  Çanakkale misali Türkiye geçilmez demiştir.

 

bu millet dua ordusu olan bir millettir

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi teslim almak için darbe girişimi dahil her yola başvurdukları Türkiye'nin silkinip asırlık uykusundan uyanan bir dev gibi yeniden ayağa kalkışı karşısında şaşkınlığa uğrayanlara diyoruz ki daha bitmedi; bu milletin daha söyleyecek çok sözü var. Bu milletin, daha hayata geçirecek çok projesi var. Bu devletin daha harekete geçirecek çok potansiyeli var. Çünkü bu millet yüreği ve bileği güçlü olmanın yanında arkasında ancak gönül gözü açık olanların fark edebileceği dua ordusu olan bir millettir. 

Allah'ın yardımı ve milletin cesaretiyle başarısızlığa uğratılan 15 Temmuz  darbe girişimi sırasında, hainlerin kurşunları ve bombalarıyla şehit düşen 251 vatandaşımıza  Allah'tan rahmet diliyorum , Kahramanca verdikleri mücadelede gazilik unvanıyla şereflenen kardeşlerimize de Rabbim'den sağlık ve afiyet temenni ediyorum. O gece Ordu’da olduğu gibi darbecilere direnmek için sokaklara, meydanlara, saldırganların yöneldiği her yere göğsünü siper ederek akın akın koşan milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.” ORDU OLAY  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
61 SÜRÜCÜNÜN EHLİYETİNE EL KONULDUÖnceki Haber

61 SÜRÜCÜNÜN EHLİYETİNE EL KONULDU

ODÜ’DEN 55 HEKİM MEZUN OLDUSonraki Haber

ODÜ’DEN 55 HEKİM MEZUN OLDU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar