Ordu
DOLAR17.1094
EURO17.5601
ALTIN971.31
reader

CANAN TÜRKİYE’DİR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CANAN TÜRKİYE’DİR
Abone ol
Tüm Türkiye’deki CHP örgütleriyle birlikte CHP Ordu İl örgütü de bir açıklama yaparak CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezaya tepki gösterdi.      

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: Ülkemiz, hukuk ve adaletin katledildiği karanlık, despotik bir dönemden geçiyor. Tek adam rejimi tarafından yaratılan bu karanlık dönemde, İstanbul İl Başkanımız, yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’na, Yargıtay tarafından verilen onama kararı, aynı zamanda Türkiye’de hukukun üstünlüğünün, yargı bağımsızlığının ve en temel Anayasal hak ve özgürlüklerin rafa kaldırıldığının kanıtıdır.
 

BİZ KUVVACIYIZ

Biz Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak kökeni Kuvayı Milliye’ye dayanan büyük bir davanın evlatlarıyız. Bizim davamız demokrasi davasıdır; bizim davamız hak, hukuk ve adalet davasıdır; bizim davamız açlığa, yoksulluğa, haksızlığa karşı olanların davasıdır. Bu nedenle mücadelemiz bu ülkeyi aydınlığa çıkarma mücadelesidir. Mücadelemiz haktan, hukuktan, adaletten yana olanların mücadelesidir.

 

MAĞDUR EDEBİYATI” YAPMAYACAĞIZ


Biz onlar gibi “mağdur edebiyatı” yapmayacağız, mağrur duruşumuzu, onurlu duruşumuzu sonuna kadar sürdüreceğiz. Her türlü hukuksuzluğun karşısında durduğumuz gibi, bunun karşısında da dimdik duracağız.
Bizler, Canan Kaftancıoğlu’nun yol arkadaşları olarak hukuksuz tüm kararları tanımadığımız gibi bu kararı da tanımayacağız.


 

DURMAYACAĞIZ VE SUSMAYACAĞIZ

Yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’nun uğradığı hukuksuzluk ortadan kalkıncaya kadar, adalet yeniden tesis edilene kadar durmayacağız, susmayacağız. Zulmün, zorbalığın hesabı soruluncaya kadar tüm demokratik direncimiz ve gücümüzle bu haksızlığın karşısında dimdik duracağız.
 


ADALET YA GELECEK YA GELECEK!


Genel Başkanımızın dediği gibi “Hiç endişe etmeyin, zalimin zulmü karşısında asla geri adım atmayacağız. Yüreğimizle, aklımızla, mantığımızla ve halka duyduğumuz sevgiyle yolumuza devam edeceğiz. Adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek! Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir. Canan Türkiye’dir.”
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FINDIK FİYATI 3,5 DOLAR ÜZERİNDEN AÇIKLANMALI Önceki Haber

FINDIK FİYATI 3,5 DOLAR ÜZERİNDEN AÇIKLA...

KALBİ 33 YAŞINDA DURDUSonraki Haber

KALBİ 33 YAŞINDA DURDU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar