Ordu
DOLAR13.4726
EURO15.2894
ALTIN793.64
reader

ÇATIŞMAYA DEĞİL ÇALIŞMAYA GELDİM

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇATIŞMAYA DEĞİL ÇALIŞMAYA GELDİM
Abone ol
Gülyalı Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı tamamlandı. 2021 yılının son meclis toplantısında durum değerlendirmesinde bulunan Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Gülyalı’nın geleceğini inşa ediyoruz. Kaybedecek, boşa harcanacak bir dakikamız dahi yok. Çatışmaya değil çalışmaya geldim” dedi. 

Gülyalı’da 30 aydır siyaset üstü anlayışla hizmet üretmeye çalıştıklarını ve Gülyalı’nın gelişime katkı sunacak her projeye destek olmaya özen gösterdiklerini açıklayan Başkan Tepe, “Bugüne kadar göz ardı edilen, çözüm için cesaret gösterilmeyip ötelenen bütün sorunlara kararlılıkla neşter vuruyoruz. İlçenin gelişiminin önündeki engelleri teker teker ortadan kaldırıyoruz. Siyaset üstü bir anlayışla, hizmetin nereden geldiğine bakmadan Gülyalı’ya yatırımlar kazandırmanın derdindeyiz. Bugüne kadar uzlaşmacı ve hizmet odaklı yaklaşımımız neticesinde belediyemiz eliyle yürüttüğümüz çalışmaların haricinde kamu ve özel sektör yatırımlarını da Gülyalı’ya çekmeyi başardık. Bizlere bu görevi layık görenler Gülyalı’nın değişiminden, yaşanan dönüşümünden oldukça memnun. Ancak bir de siyasi kaygılarla yolumuzu kesmeye çalışan, Gülyalı’ya yatırım açıklandıkça perde arkasından bu yatırımları engellemeye çalışan bir kesim var. Bu kesimin marifetlerini Balıkçı Barınağında gerçekleştirmeye başladığımız modernizasyon projesinde ve Turnasuyu Yaşam Vadisi projemiz içerisinde değerlendirmeye çalıştığımız Gümrük binasıyla ilgili süreçte görmüş olduk. 30 yıldır atıl bekleyen, kimsenin el atmadığı Gümrük binasıyla ilgili proje geliştirdiğimizde ve 36 yıldır Gülyalı Belediyesi’ne ait olan Balıkçı Barınağındaki soruna neşter vurduğumuzda yaşanan engellemeleri hayretle izledik. Gülyalı’nın gelişiminden rahatsız olanları, Gülyalı’nın geleceğine ipotek koymaya çalışanları esefle kınıyorum. Bilerek çatışma çıkarmak istiyorlar, biz çatışmaya değil çalışmaya geldik. Çalışmalarımıza engel olmak isteyen, sekteye uğratmak isteyenler oluyor. Sürekli bir gündem yaratıp oyunbozan olmam isteniyor, günlük gündemlere değil Gülyalı’nın geleceğini ilgilendiren projelere zaman ayırıyorum. Biz her ne engel çıkarılırsa çıkarılsın hizmet için gayret edeceğiz. Bugüne kadar attığımız her adımda, karşımıza çıkan her engeli görerek yanımızda olan Gülyalı halkına ve Ordu kamuoyuna yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

YARIM KALANLARI DA TAMAMLAYACAĞIZ

Kötüyü iyiye, iyiyi güzele, güzeli de mükemmele çevirmek için çaba sarf ettiklerini belirten n Tepe, “Yalnızca bu dönemde yapılanları-yaptırılmayanları ele almak istemiyorum. Başlanıp yarım bırakılanları da tamamlamak istiyorum. Örneğin Gülyalı’nın, Gülyalılının kanayan yarası haline dönüşen yüksekokul meselemiz var. 2015 yılında temeli atıldıktan sonra çürümeye terk edilen fakülte inşaatını tamamlamak için elimizi taşın altına koyuyoruz. Daha önce de kamuoyuyla paylaştığımız üzere, fakülte inşaatının tamamlanıp eğitim faaliyetlerinin başlaması için Gülyalı Belediyesi olarak 1 milyon TL vermeye hazırız. Bu konuda kamuoyu oluşturup konuyu sürekli gündemde tutuyoruz. Bu büyük yatırımın kazandırılması için her görüşten Gülyalılının bir araya gelerek ortak hareket etmesi gerektiğinin bilincindeyiz. Biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız” diye konuştu. ORDU OLAY

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FINDIK FİYATI YAKINDA 30 TL OLACAKTIRÖnceki Haber

FINDIK FİYATI YAKINDA 30 TL OLACAKTIR

‘ÇIPLAK AYAKLA OKUMA’ EYLEMİ AMACINA ULAŞTI Sonraki Haber

‘ÇIPLAK AYAKLA OKUMA’ EYLEMİ AMACINA ULA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar