Ordu
DOLAR19.0846
EURO20.5538
ALTIN1211.7
NATURİMMUN

ÇAYBAŞI BELEDİYESİ İŞÇİLERİNE DESTEK ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇAYBAŞI BELEDİYESİ İŞÇİLERİNE DESTEK ZİYARETLERİ SÜRÜYOR
Abone ol
Çaybaşı Belediyesi'nde toplu sözleşmede anlaşma sağlanamadığı için greve çıkan işçilere destek ziyaretleri sürüyor.

Belediye İş Sendikası'nın tekliflerinin kabul edilmemesi üzerine işçilerin oylaması sonucu grev kararı alınmıştı. Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz 9 İşçinin işine son vermişti. Belediyenin mahkemeye grev itirazı da kabul edilmemiş ve 2 Şubat'ta grev başlatılmıştı.

 

Toplu sözleşme sürecinde de gelişmeleri takip eden Emek Partisi İl Başkanı Hikmet Poyraz, Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, Perşembe İlçe Başkanı Erkut Yılmaz ’ın da bulunduğu partililer işçilere destek ziyaretinde bulundu. Emek Partisi'nin grevdeki işçileri ziyaretine CHP Çaybaşı İlçe Baskan Vekili İsa Yurt ve İyi Parti Çaybaşı İlçe Başkanı Ahmet Altun da katılarak destek verdi.

 

BİRLİK OLAN KAZANIR

 

Ziyaret sırasında EMEP'i işçiler ve Belediye İş yöneticileri karşıladı. İşçilere konuşma yapan Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz şunları söyledi: "Hava şartlarının da kötü olduğu şartlarda greve başladınız. Ancak sizin enerjiniz ve kararlılığınız soğuk havayı etkisizleştirir. Birlik olduğunuz sürece kimse sizi yenemez. Hem işten atılan arkadaşlar işlerine dönecek hem de istediğiniz toplu sözleşmeyi imzalattıracaksınız. Ülkenin her tarafında işçiler işleri, ekmekleri, özgürlükleri için mücadele ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bekaert ve Schneider Enerji isçilerinin grevlerini kararnameyle yasakladı ancak birlik olup grevlerini sürdürdüler ve kazandılar. Bitlis ve Diyarbakır'daki fırın işçileri, Adana ve Gaziantep'teki saya işçileri direndi ve kazandı. Prelli, Goodyear, Brisa, Prometeon lastik fabrikalarında, Bursa'da Barutçu Tekstil' de işçiler, kamu emekçileri direniyor. Onlar da sizler de kazanacaksınız." dedi.

 

DİRENENLER BİRLEŞMELİ

 

Köylülerin Çaybaşı İlküvez'deki çöp tesisine karşı mücadelelerini de örnek veren Poyraz, "Burada kar fırtına demeden çöp tesisine karşı, suyunuzu, toprağınızı, ormanınızı savundunuz. Ülkenin her tarafında köylüler yaşam alanları için direniyor. Bu mücadeleler birleşmeli. Onlar sizi, siz onları görmelisiniz. Parti olarak direnenleri birleştirmek için her yolu deneyeceğiz." dedi. ORDU OLAY

 

 

İŞE GERİ ALANINA KADAR MEYDANLARDAYIZ 

 

Belediye İş Sendikası Ordu Şube Başkanı Kadir Altun da, işçilerin moralinin iyi olduğunu belirterek, " Toplu sözleşme taleplerimizi ve atılan 9 işçi geri alınana kadar alanlardan ayrılmayacağız. Asgari ücrete razı olmamız isteniyor. Kabul edilemez. Baskılara teslim olmayacağız. 20 arkadaşımız alanda, diğer arkadaşlar da katılacak. Birleşerek kazanacağız. Biz uzlaşmaktan yanayız. Grev sonuçtur, amaç değil. Belediye başkanını uzlaşmaya davet ediyoruz. Emek Partisinin ziyaretinden memnun olduk. Teşekkür ediyorum" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ENGİNYURT DUYURDU: EYT'Lİ BU SEFER DE PRİME TAKILDI!Önceki Haber

ENGİNYURT DUYURDU: EYT'Lİ BU SEFER DE PR...

ŞAPIN YAYILMAMASI İÇİN DENETİMLER ARTIRILDISonraki Haber

ŞAPIN YAYILMAMASI İÇİN DENETİMLER ARTIRI...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar