Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

ÇAYBAŞI’NDA 30’UN ÜZERİNDE ÖĞRENCİ VİRÜS KAPTI!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇAYBAŞI’NDA 30’UN ÜZERİNDE ÖĞRENCİ VİRÜS KAPTI!
Abone ol
Çaybaşı’nda Süleymancılara ait olduğu öğrenilen özel bir yurtta kalan 30’un üzerinde çocuğun korona virüse yakalandığı iddia edildi. Karantina altına alınmayan ve yüzyüze eğitimin başlamasıyla okula giden çocukların vakaları arttırdığının ortaya çıkması üzerine okulun da karantinaya alındığı belirtildi. CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, okulların kapalı olduğu dönemde bazı cemaatlere bağlı yurtların faliyetlerine devam ettiği yönünde bilgiler olduğu belirterek, “Pandemide (salgın) kapalı olması gereken bir yurt neden faaliyettedir? Millet bu çocukları size emanet etti, siz kime emanet ettiniz?” diye sordu.

CHP’li Adıgüzel, söz konusu iddialara ilişkin “Ordu Çaybaşı ilçemizde Süleymancılara ait olduğu öğrenilen Özel Çınar Yurdu'nda kalan çok sayıda yavrumuzun hepsinin Covid olduğu haberini aldık.  Bu pazartesi yüzyüze eğitime başlayan bazı sınıflar ile de vakalar Köklük İlköğretim Okuluna sıçramış, okulun da karantinaya alındığı haberini aldık” dedi. 

‘SKANDALDAN ÖTE FACİADIR’

Pandemide (salgın) Milli Eğitim'e bağlı bütün temel eğitim okulları, üniversiteler ve öğrenci yurtları kapalıyken bazı cemaatlere bağlı yurtların faaliyetine devam ettiğine dair bilgilerin olduğunu anımsatan CHP’li Adıgüzel “Tabii bunlar yöneticiler tarafından cemaat baskısı, siyaset baskısı ile göz ardı ediliyor. ‘Biz görmedik, duymadık, siz devam edin’ tarzı yaklaşım nedeniyle denetlenmiyor da. Bu baştan aşağı bir skandaldır. Skandaldan da öte faciadır” diye konuştu. 

Adıgüzel, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a şu soruları yönelttiğini kaydetti: 

“Pandemide (salgın) kapalı olması gereken bir yurt neden faaliyettedir? Türkiye’de bu şekilde faaliyette olan kaç tane cemaat yurdu vardır? Buranın açık olduğu bakanlığınızın birimleri tarafından biliniyor muydu, en son denetlenmesi ne zaman yapıldı? Burada öğrencilerin tamamının hasta olmasına varan süreçte bu sağlıksız koşulların denetlenmesini kim yapıyor? Bu kadar sürede buraya milli eğitim ya da sağlık görevlisi ulaşmadı mı? Millet bu çocukları size emanet etti, siz kime emanet ettiniz?"

Adıgüzel ardından şunları söyledi: "Yoksul ailelerin çocukları ilave bir takım vaatler ile kandırılarak bu yurtlara veriliyor. Önce fakir bırak sonra da, sen bakamazsın biz bakalım diye elinden çocuğunu da alıyorlar, sistem böyle işliyor. Sonuçta bu çocuklar her yerde devletin emanetinde değil mi? Okul çağında sahip çıkmıyorlar. Askerde sahip çıkmıyorlar. Bu çocukları biz kime emanet etmiştik.”

İKİ MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLMİŞ

Adıgüzel, konuyla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü ile de görüştüğünü ve iki müfettişin görevlendirildiğinin söylendiğini kaydetti. Adıgüzel “İl milli eğitim müdürü sayının 20’nin üzerinde olduğunu ve tam tespitin bitmediğini söylediler. Tam sayı belirlenmiş değil çünkü tüm çevre ilçelerden öğrenci toplanmış. 30 ile 60 arasında öğrencinin olduğu tahmin ediliyor” diye konuştu. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘KRİZDE SERMAYE DEĞİL, HALK DESTEKLENMELİ’Önceki Haber

‘KRİZDE SERMAYE DEĞİL, HALK DESTEKLENMEL...

ORDU’DAKİ ARTIŞIN NEDENİ MUTASYON VİRÜS OLABİLİR! Sonraki Haber

ORDU’DAKİ ARTIŞIN NEDENİ MUTASYON VİRÜS...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar